Jump to content

Prijenos vlasništva na automobilu - prekršaj zbog kašnjenja


Melchior

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Molim savjet za ovu situaciju:

Kupio sam polovni automobil registriran do polovice sljedeće godine, imam prebivalište u żupaniji različitoj od one registarskih pločica. Porez na prijenos vlasništva sam platio na vrijeme u svojoj poreznoj (u roku od 15 dana), ali na policiji nisam bio ni ishodio nove registarske tablice niti od javio stare. Prošlo je dva mjeseca od potpisivanja kupoprodajnog ugovora.

Svjestan sam da sam u prekršaju od 700 kn, no molim savjet što mi je činiti slijedeće a da se stvar dodatno ne iskomplicira i poskupi?

Hoću li uopće moći prebaciti auto na sebe i ima li šanse da se izvućem sa manje od 700 kn?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima,

posebno mi je drago čuti ono "iz vlastitog iskustva".

Ipak, bit ću pesimist sve dok ne obavim, prema mom iskustvu, teško mi je povjerovati da ovdje nešto može bezbolno proći. Za porez sam obavezu i rokove znao jer sam se raspitao znajući da su poreznici neumoljivi, no za tablice mi je ekipa rekla uglavnom isto što i virtalni, al nitko nije spominjao prekršaj.

Zar nebi bilo lijepo da nam je za onih 70-ak kuna kod ovjere potpisa, Javni bilježnik spomenuo te stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo karikiram, no tako je. Vi ste stranka koja je došla ovjeriti potpise, i to mu je jedina briga, uvjeriti se da potpisi na ugovoru odgovaraju onima na javnoj ispravi. To Ovjeri svojim pečatom i potpisom, naplati i kaže doviđenja. Druga su stvar ugovori rađeni kao JB akt ili solemnizirani po njemu, tad vas mora upoznati sa bitnim sastojcima ugovora kao i o pravima i obvezama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak, bit ću pesimist sve dok ne obavim, prema mom iskustvu, teško mi je povjerovati da ovdje nešto može bezbolno proći.

Ukoliko te zaustave i kažeš im i pokažeš tko je vlasnik onda ne bi prošlo bezbolno dok pri promjeni tablica i prometne "tete" ne mogu kaznit a da bi kazna prošla moraju taj prekršaj malo "papirnato" objasnit a to je u mjestima gdje je mnogo izmjena naprosto tlaka.A 99.99% ljudi ne voli tlaku pogotovo ako je sam "kriv" za nju.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak, bit ću pesimist sve dok ne obavim, prema mom iskustvu, teško mi je povjerovati da ovdje nešto može bezbolno proći. Za porez sam obavezu i rokove znao jer sam se raspitao znajući da su poreznici neumoljivi, no za tablice mi je ekipa rekla uglavnom isto što i virtalni, al nitko nije spominjao prekršaj.

 

Što prije obaviš, manja vjerojatnost da bude problema.

Ako te pitaju - auto je jedno vrijeme bio na popravku , čekao si da ti bivši vlasnik pošalje potvrdu o cestarini, pa si bio na bolovanju, pa djeca krenula u školu, ... malo si to smetnuo s uma, a porez si platio na vrijeme, nikom nikakva šteta...

Dobar izgovor zlata vrijedi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na savjetima.

 

@sivko

A ovaj je slab.Nije platio nove tablice i prometnu i taksu za ovjeru prometne (ako ćemo o šteti)

 

Nije bila stvar u novcu, nego u vremenu.Porez mi je obavila rođakinja, ali za policiju su mi svi rekli da moram doći osobno. Radim terenski posao i zapravo sam radnim danima u drugim gradovima ili zemljama. Za obaviti prijepis u malom gradu kao što je moj moraš uzeti slobodan dan, a to si trenutno ne mogu priušiti jer je posao timski.

Porez mi je obavila rođakinja, ali za policiju su mi svi rekli da moram doći osobno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija