Jump to content

Likvidacija matičnog društva u inozemstvu - podružnica u tuzemstvu i dalje postoji


Conference interpreter

Preporučene objave

Imam jednog dužnika GmbH u Njemčkoj.

Sad sam konačno, nakon godinu dana, ishodila izvršni eropski platni nalog. Sva sretna činjenicom da nam članstvo u EU ipak donosi neke prednosti, saznam da je trvrtka u Njemačkoj u međuvremenu u likvidaciji. U njemačkom regsistru stoji: zahtjev za pokretanjem stečajnog potupka odbijen zbog nedostatka stečajne mease. Društvo raspušteno. Pokrenuta likvidacija.

Drugim riječima: Europski platni nalog mogu smjestiti među svoj toaletni papir.

Ali ne odustajem ja... Sad sam saznala da je u hrvatskom Trgovačkom reg.upisana podružnica tog njemakog društva(koje je dakle u likvidaciji) s naznakom da je subjekt (podružnica) aktivan. (temeljni kapital 50.000EUR)

Kako je moguće da pordružnica ovdje i dalje postoji a matčno društvo u Njemačkoj je u likvidaciji??? Mogu li ja svoja potraživanja sada tažiti od te podružnice u Hrvatskoj? ili je pak sve jedna mission impossible ??(čak ima isti naziv kao matično društvo)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija