Jump to content

Ovrha na nekretninama i pokretnini


nfranjc1

Preporučene objave

Može se ići sa tzv. kvazipaulijanskom tužbom u roku 3 godine od učinjena raspolaganja u korist majke (uz uvjet dospjelosti obveze i insolventnosti dužnika).

a,ako se on odrekne,odnosno odbije svoj dio,bez da ikome daruje....taj dio bi vjerojatno automatski se raspodjelio na ostale nasljednike...da li bi i onda postojala opasnost od ovrhe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da se odreknem nasljedstva?

Imam 2 mldbne kceri,zena je poginula,da se odreknem i dam njima,opet ja sam odgovoran za njih.Kako to izvesti,blokiraju me danas.Bojim se jako.

ako prihvatiš nasljedstvo i daruješ majci,onaj kome si dužan može u određenom roku (3 godine) zatražiti taj dio...možda i neće,ako neskuži da si ga darovao.....ako se odrekneš nasljedstva,mislim da onda taj dio ide majci (ako ste vi jedini nasljednici) ....to ti je ionako cilj da dobije ona.......to je moje onako laičko mišljenje,a valjda će ti netko (od upućenijih) to potvrditi da li može tako.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a,ako se on odrekne,odnosno odbije svoj dio,bez da ikome daruje....taj dio bi vjerojatno automatski se raspodjelio na ostale nasljednike...da li bi i onda postojala opasnost od ovrhe?

 

Sukladno čl. 67. st. 4. Zakona o obveznim odnosima, odricanje od nasljedstva smatra se besplatnim raspolaganjem i kao takvo podložno je pobijanju na opisani način i u istaknutom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno čl. 67. st. 4. Zakona o obveznim odnosima, odricanje od nasljedstva smatra se besplatnim raspolaganjem i kao takvo podložno je pobijanju na opisani način i u istaknutom roku.

pojednostavljeno rečeno,ako si nekome dužan ne možeš se odreći nasljedstva :)

 

a,dobro,s obzirom da je rok 3 godine,da majka ne bi imala problema sa tom trečinom,trebalo bi što prije to napraviti da počne teći rok i onda pouzdati se u sreću :)

 

mene sada nešto drugo zanima,...ako je netko u blokadi...on je u blokadi i sve se vrti oko oib-a...ako se on odrekne nasljedstva....kuća će biti na majci...on nikad nije ni bio vlasnik dijela kuće (evidentirani) ...gdje se to vodi...gdje banka pronađe taj podatak....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija