Jump to content

Pas u prekršaju!


scampy

Preporučene objave

Molim pomoć! Četiri dana nakon što mi se pas( chau-chau, srednje veličine koji nema obvezu nošenja brnjice)na vrata mi se pojavio policajac s prekršajnim nalogom! Prijavio me susjed da je pas laja na njegovog desetogodišnjaka i da se dijete uplašilo. To dijete pozna mog psa od malih nogu a i sam živi u stanu sa 3 psa? Prava istina je da se moj pas otrga i pobjegao u susjedstvo( tvrdoglav i uporan ali silno dobročudan-karakteristika ove rase) a ja ga , obzirom da imam problema s nogama( 2 baypasa zbog loše cirkulacije)nisam mogao stići. Tog momenta je izašao otac i dječak sa svojim psima koji su se trgali sa lanca i bacali na mog psa koji ih nije niti primječivao? Obzirom da on ima problem, jer ne može izvest pse ako je , ma i jedan pas vani, mene je prijavio!

U prekršajnom nalogu piše : Isti je pustio svog psa bez nadzora(povodac i košarice), čime je izazvao strah kod Bepa (2007g) jer je na istog lajao dok je išao kući. ...čime je počinio prekršaj iz čl.30.zakona o PPJRM!

kazna 700 kn? + troškovi postupka 100?

ukoliko se uplati u roku 8 dana od dana pravomoćnosti?( 2/2 kazne) smatra se ad je platio u cijelosti!

 

PITANJA: Prvo me interesira dali je zakonski da mi dostavi na adresu prekršaj, bez uviđaja, provjere ili šta li već? ( imam osječaj da je isto dostavio netko tko je osobno poznat prijavitelju????)

Nadalje, opis događaja ne odgovara istini. Moj pas nije dužan nositi brnjicu. Nije pušten već se otrgao. Sama kvalifikacija iz naloga mi je više nego djetinjasta...Niti ga je pas napao, niti je išao na njega već je lajao na pse njegova oca koji su se htjeli otrgnuti s uzice i skočiti na mog psa.

Kazna mi se čini apsurdno velikom, ne upozoravajuća već naredbodavna!

Dali je normalno da dobiješ kaznu bez prethodna uviđaja, svjedoka....

Navodi se dan pravomoćnosti? Koji je to dan u ovom slučaju????

Nisam kažnjavan i lošeg sam imovnog statusa, ima li šanse i temelja za prigovor nadležnom sudu!!!!! Molim odgovor( ako je itko voljan ovo čitati) , sutra mi istiće tih 8 dana!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko se uplati u roku 8 dana od dana pravomoćnosti?( 2/2 kazne) smatra se ad je platio u cijelosti!.......

Nisam kažnjavan i lošeg sam imovnog statusa, ima li šanse i temelja za prigovor nadležnom sudu!!!!! Molim odgovor( ako je itko voljan ovo čitati) , sutra mi istiće tih 8 dana!

 

poštovani,

 

-ukoliko smatrate da ste počinili prekršaj morate platiti 2/3 kazne u roku 8 dana, +troškovi.

- ukoliko smatrate da niste odgovorni za prekršaj obvezno u roku podnesite prigovor Prekršajnom sudu na OPN putem policijske postaje koja Vam je izdala nalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije potrebno raditi nikakav očevid, radi se o prekršaju iz Zakona o prekršajima protiv javnoga reda i mira. Vaš pas je trebao biti pod nadzorom (napisali ste da se otrgnuo). Naravno da možete napisati prigovor, i u njemu napišite sve što ste napisali u zadnja dva retka, i napomenu da se sam otrgnuo, vjerujem da će sud uvažiti to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

 

-ukoliko smatrate da ste počinili prekršaj morate platiti 2/3 kazne u roku 8 dana, +troškovi.

- ukoliko smatrate da niste odgovorni za prekršaj obvezno u roku podnesite prigovor Prekršajnom sudu na OPN putem policijske postaje koja Vam je izdala nalog.

 

Šta znaći ovo OPN????

 

Ažurirano

 

Hvala puno...znači pišem prigovor prekršajnom/preko policijske postaje....Objasnit ču upravo ovako kako sam iznio. Ne znam na šta se žalim? Dali na visinu kazne ili šta li već...Može malo poduke..Šta je važno istaknit?

 

Ažurirano

 

Šta znaći ovo OPN????

 

Ažurirano

 

Hvala puno...znači pišem prigovor prekršajnom/preko policijske postaje....Objasnit ču upravo ovako kako sam iznio. Ne znam na šta se žalim? Dali na visinu kazne ili šta li već...Može malo poduke..Šta je važno istaknit?

 

Ne znam kada počinje teči rok, dali od momenta uručenja ili sutradan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj pas nije dužan nositi brnjicu. Nije pušten već se otrgao. Sama kvalifikacija iz naloga mi je više nego djetinjasta...Niti ga je pas napao, niti je išao na njega već je lajao na pse njegova oca koji su se htjeli otrgnuti s uzice i skočiti na mog psa

 

 

Dovoljno je da je bio bez nadzora, a što je, bez obzira jesi li ga pustio ili se sam otrgao.

 

 

Dali na visinu kazne ili šta li već...

 

S obzirom na prekršaj, bolje se žaliti na visinu kazne. Imaš na ovom linku primjere žalbi na druge prekršaje, pa si izaberi jedan i prilagodi svojoj situaciji.

 

 

Ne znam kada počinje teči rok, dali od momenta uručenja ili sutradan?

 

Kaa preuzmeš, idući dan je 1. dan, pa računaj. I nemoj čekati zadnji dan, a prigovor moraš ili odnijeti ovima koji su ti poslali nalog ili ga poslati preporučeno s povratnicom da imaš dokaz kad si poslao i da su primili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OPN je obavezni prekršajni nalog koji je i dobiven.

8 dana od primanja naloga.

 

Napiši u prigovoru da se zališ na visinu kazne i da želiš da te sudac ispista a tamo ćeš onda sve naširoko objasnit.

 

Inače je kazna za to 200 kn ili 100 na licu mjesta.

 

Gdje mogu vidjeti točne tarife za ovakve i slične prekršaje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na prekršaj, bolje se žaliti na visinu kazne. Imaš na ovom linku primjere žalbi na druge prekršaje, pa si izaberi jedan i prilagodi svojoj situaciji.

 

 

Ok. Dali je dovoljno napisati ovako ( osim svih generalija koje ću preuzeti iz primjera) ?

PRIGOVOR

Pravoremeno ulažem prigovor na visinu kazne jer je ista apsurdno visoka!

Nisam kažnjavan i lošeg sam imovinskog statusa.

Obzirom na okolnosti događanja molim da me prekršajni sudac ispita!

 

Dali je ovo dovoljno ili treba još šta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna mi se čini apsurdno velikom, ne upozoravajuća već naredbodavna!

Šta suca briga kolika je kazna niti mu to treba spominjat,nije on pisao zakon,ali on pametnima umanjuje kaznu.I nije velika kad je početna 50 DEM i nemam pojma odakle im 700 kuna

 

Gdje mogu vidjeti točne tarife za ovakve i slične prekršaje?
U zakonu.I ne gledaju se slični nego isti.

http://www.zakon.hr/z/279/Zakon-o-prekršajima-protiv-javnog-reda-i-mira

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija