Jump to content

dugovi odraslog sina


savjesna

Preporučene objave

Pozdrav...majka sam..i baka...moj punoljetni sin ima dvoje djece o kojim skrbimo moj suprug i ja, on nigdje ne radi i ne zanimaju ga djeca.o jednom se brinemo dobrovoljno a o drugom sudskom odlukom..sada je na putu i treće djete...mi smo u mirovini..osim šta sam se razboljela fizički..i psihički nisam dobro..i pitam..ima li kakav postupak da se odreknemo dugova koje nam sin radi, inače njega smo posvojili zakonski pa ima sva prava kao rođeni sin....hvala na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo, imat ćete pravo tražiti smanjenje obroka uzdržavanja, ali ako sin neće plaćati, a majka se obrati tužbom prema vama i suprugu - biti ćete dužni plaćati (uz opasku da ćete to biti dužni činiti za buduće obroke, ne i za protekle obroke uzdržavanja).

 

No, kako sam napomenuo, ukoliko se to desi - obzirom na broj djece, moći ćete tražiti smanjenje obroka na polovicu minimalnog iznosa. I ne bi bilo loše da i ovo drugo uzdržavanje formalizirate, jer ovako ispada da se radi o daru djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo, imat ćete pravo tražiti smanjenje obroka uzdržavanja, ali ako sin neće plaćati, a majka se obrati tužbom prema vama i suprugu - biti ćete dužni plaćati (uz opasku da ćete to biti dužni činiti za buduće obroke, ne i za protekle obroke uzdržavanja).

 

No, kako sam napomenuo, ukoliko se to desi - obzirom na broj djece, moći ćete tražiti smanjenje obroka na polovicu minimalnog iznosa. I ne bi bilo loše da i ovo drugo uzdržavanje formalizirate, jer ovako ispada da se radi o daru djetetu.

 

aha...formalizirati...to znači na sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija