Jump to content

Kupoprodajni ugovor i isplata bez stupanja u posjed, solemnizacija?


Eldarion

Preporučene objave

Planiram s prodavateljem sklopiti kupoprodajni ugovor za nekretninu prema kojem:

 

1. isplacujem kaparu odmah

2. stavljam predbiljezbu na nekretninu

3. isplacujem prodavatelja u cijelosti nakon par mjeseci, kada pronadje novi stan

4. odmah po isplati mi izdaje tabularnu ali ima 15 dana da se iseli i preda mi stan u posjed

5. U ugovoru je definiran maksimalni rok do kojeg se mora naci stan i iseliti.

 

Mogu li se uknjiziti, ako ugovor nije solemniziran? Kako da se zastitim od toga da sam platio stan i dobio tabularnu, a nisam i mozda necu lako doci u posjed?

 

Je li bolje navesti na ugovoru da se odmah stupa u posjed da bi se pak barem moglo odmah uknjiziti?

 

Je li praksa u ovakvom slucaju odmah traziti kljuceve, donijeti neke svoje stvari i prakticki svaki dan nadgledati iseljenje, ali ljudima ipak dati 15 dana da se isele. Zaista se cine korektni ljudi i imaju realan problem da nemaju gdje sa stvarima dok ne kupe novi stan. Ne sumnjam u njih nego u pravni sustav drzave, ali zelim i sebe zastititi.

 

clanak u ugovoru kaze:

 

Prodavatelj se obvezuje predati Kupcu nekretninu u samostalan, neposredan i nesmetan posjed, slobodnu od osoba i stvari, u roku od 15 (petnaest) dana od isplate ukupne kupoprodajne cijene iz čl. 6. st. 2. ovog Ugovora, a najkasnije TOG I TOG DANA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li se uknjiziti, ako ugovor nije solemniziran?
nužna je ovjera potpisa na ugovoru a ne solemnizacija.
Kako da se zastitim od toga da sam platio stan i dobio tabularnu, a nisam i mozda necu lako doci u posjed?
za valjanost kupoprodaje nekretnine nije nužna predaja u posjed,no preporučuje se iz razloga komplikacije u smislu da prodavatelj odbije napustiti posjed,usljed čega bi morali voditi parnicu radi predaje posjeda nekretnine.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nužna je ovjera potpisa na ugovoru a ne solemnizacija.za valjanost kupoprodaje nekretnine nije nužna predaja u posjed,no preporučuje se iz razloga komplikacije u smislu da prodavatelj odbije napustiti posjed,usljed čega bi morali voditi parnicu radi predaje posjeda nekretnine.

 

Hvala na odgovoru. Jasno mi je da moze doci do komplikacija, no ne znam kako drugacije ovo izvesti. Stanari se moraju preseliti u drugi stan, njima isto vjerojatno nitko nece dati stan u posjed dok ga ne plate u potpunosti, a opet treba nekoliko dana da se presele.

 

Ima li neka uobicajena praksa u ovakvom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijepo im unajmite stan na mjesec dva dana, platite ga, preselite ih, i to vas moze kostati 200-300 eura.

- sto je nikakav trosak ako se isti odluce "ne iseliti" iz trenutnog stana

 

Hvala na odgovoru. Jasno mi je da moze doci do komplikacija, no ne znam kako drugacije ovo izvesti. Stanari se moraju preseliti u drugi stan, njima isto vjerojatno nitko nece dati stan u posjed dok ga ne plate u potpunosti, a opet treba nekoliko dana da se presele.

 

Ima li neka uobicajena praksa u ovakvom slucaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija