Jump to content

iznajmljivanje prava kod suvlasništva nad nekretninom


marijamatas

Preporučene objave

Na otoku Krku smo moj bivši suprug i ja izgradili kuću sa pet apartmana. Na katu je 3, u prizemlju dva, ali kat i prizemlje je ista kvadratura, znači apartmani nisu iste veličine. Apartmani su bili kategorizirani na moje ime i iznajmljivali smo ih 8 godina. Zadnja zarada je bila 2010 godine oko 20000 eura. Razvodom braka, koncem 2010 godine, on mi do dan danas priječi ulazak u kuću i od tada se apartmani iznajmljuju od njegove strane na crno..(djelomično po mojim saznanjima).. Znači ja sam u ovih 6 godina izgubila 60000 eura, što je veliki iznos. Podnijela sam na sudu u Krku tužbu za zabranu posjeda, napravljena je neka ovrha, ništa od toga...platila sam građevinsko vještačenje gdje su procijenili da je kuću moguće podijeliti na dva dijela jer i kat i prizemlje su iste kvadrature...on se žalio na županijski sud u Rijeci koji još nije donio presudu.

Ali , na sudu u Slavonskom Brodu podnijela sam tužbu radi izgubljene dobiti. Njegov odvjetnik tvrdi da ja nemam nikakve izgubljene dobiti jer se apartmani ne iznajmljuju., i da mi je za iznajmljivanje mog dijela potrebna suglasnost njegovog klijenta te da ja bez toga ne mogu imati nikakvu dobit niti iznajmljivati apartmane...

 

 

Ako sam ja vlasnik u 1/2 kuće, gdje nisam posebno potraživala niti kat niti prizemlje, znači 1/2 je moje vlasništvo u koje ne mogu niti ući a kamoli iznajmljivati.,ovo mi nikako nije jasno budući da je suvlasništvo vlasništvo . Razvodom braka doveo me na potpuni prosjački štap, jer jedva preživljavam, a ne mogu ući u svoju kuću.Oduzeo mi je elementarna ustavna prava. Pročitala sam zakon o vlasništvu, ali sam pravno neuka i više ne znam jeli se moja prava tumače kroz zakone o vlsništvu čl.20. 31,37,38 i još neki. Odvjetnika imam po službenoj dužnosti jer nemam sredstava i ne zanm više što da radim...ti sudovi traju više od života....

MOlim vas odgovorite mi decidirano da li je meni za iznajmljivanje potrebna njegova suglasnost ako su se apartmani mogli podijeli idealno na dva dijela što je dokazano nepravomoćnom presudom i na koji član kojeg zakona se mogu pozvati...Pokušala sam se s njim dogovoriti putem odvjetnika, međutim on nije pristajao na nikakav odgovor.

Nadam se da ste razumjeli moj problem, jer sada me uhvatila panika da neću uspjeti u svojoj tužbi...a trpim veliku štetu zbog samovolje jednog čovjeka koji kroz neučinkovit i nadasve spor pravni sustav me želi potpuno uništiti. Kuću bi bilo najbolje prodati ali to je teško i ne može ići u bescjenje...

Hvala unaprijed na odgovoru.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija