Jump to content

Presuda temeljem tužbe za umrle i nepoznate osobe


Sosten

Preporučene objave

Poštovani,

 

Temelje jedne Presude ostao sam bez vlasništva jedne građevinske čestice koju sam naslijedio od oca i za koje imam Rješenje o ostavinskoj raspravi.

 

Presuda se temelji na izjavi tužitelja da ne zna moju adresu stanovanja.

Policija ne može pronaći jer se ne zna datum rođenja . I sad zamislite

čuda tužitelj uz svjedoke po rodbinskoj vezi dokazuje da je to njegova imovina a ne moja i Sudac Općinskog suda donosi Presudu u ime naroda

po kojoj otima moje vlasništvo stečeno na najpošteniji na najmoralniji na najzakonitiji način.

Sad zamislite uz sve podatke koji ima Matični ured, Župa -znači

rodni list , krsni list ,domovnica,zatim vjenčani list , OIB, JMBG , Osobna iskaznica , Putovnica,Vozačka dozvola itd,itd mene sud proglašava nepoznatim licem . Ne razumjem logiku kako može lice biti s Imenom I prezimenom nepoznatu obimnoj državnoj admoinistracij.

Privatno sam provjerio kod jedne osobe koja je ukucala samo

dva slova imena i sve je podatke pronašla .

 

I samo da znadete kako sam ja pronašao tu Presudu -na Internetu .

istim sistemom dva slova i imate podatke .

 

Kad sam provjeravao u Katastru ,znate što je službenica odgovorila

pa bilo Vam je na Oglasnoj ploči.Vjerujem Obavijest je zakonska samo mi nije jasno zašto se ako se presuda registrira na portalu zašto se onda ne bi i Obavijesti .

 

Moje je pitanje šta bi ja tu trebao dokazivati da bi poništio presudu kad za sve postoje validni dokumenti koji pobijaju Presudu.

 

Unaprijed zahvaljujem,

 

Sosten

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šta bi ja tu
jedino pokušati sa prijedlogom za ponavljanje postupka osnovom čl.421 st.1 točke 2 ZPP,no naravno da u tom slučaju treba paziti na rok od 30 dana iz čl.423 st.1 točke 2 ZPP,i ako pomenuta odredba određuje da rok počinje teći od dana dostave odluke stranci,ja iz vašeg opisa nevidim da Vam je uopće dostavljena.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro , recimo Osnovni sud -sudac na temelju novih činjenica poništi Presudu i da li se Tužitelj može žaliti ako sudac već u toj fazi ima sve materijalne dokaze za poništenje Presude .Što može tu napraviti Viši sud kakva je njegova uloga.Zar nije dovoljno samo nastaviti Obnovu postupka pred Osnovnim sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija