Jump to content

Tjeralica, zastara i ostalo


MALUMA

Preporučene objave

Poštovani,

 

dana 11.rujna 2015. godine jedna meni bliska osoba se trebala po isteku odgode javiti na izdrzavanje kazne zatvora u trajanju od 6 mj. Kazna je izrečena 18. listopada 2013. godine zbog kaznenog djela iz čl. 311. st. 1. KZ-a, čl. 224. st. 1. KZ-a u svezi čl. 33. KZ-a. Nakon tog poziva, kazna je odgodjena do najkasnije 20.sijecnja 2016. godine. 21. sijecnja 2016. godine sudu je podnesena jos jedna molba za odgodu kazne do 15. travnja 2016. godine, s time da su tražili nekakvu dokumentaciju koja se nije približila naknadno i shodno tome u roku od 10 dana od 22. sijecnja 2016. Sud je obavijestio da ce morati postupati sukladno Zakonskim odredbama i raspisati tjeralicu. Svo to vrijeme i dan danas ta osoba se nalazi u Njemačkoj i radi na crno. Kako bi se moglo saznazi traje li tjeralica i dalje i imate li savjet za daljnje postupanje. Tj. ako je tjeralica npr prestala teći od kojeg datuma se i koliko računa zastara? Da li bi se ta kazna zatvora i trajanju od 6 mj. mogla platiti novčano i koji bi to iznos bio? Unaprijed zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako bi se moglo saznazi traje li tjeralica i dalje?

 

Uvidom u spis kod nadležnog suda.

 

...ako je tjeralica npr prestala teći od kojeg datuma se i koliko računa zastara?

 

Smatram da se zastara izvršenja kazne zatvora u trajanju od 6 godina, računa od pravomoćnosti presude, ali se u tih 6 godina ne računa vrijeme u kojem je odobrena odgoda izvršenja.

 

Dakle, zastara teće do odobrenja odgode izvršenja kazne, nakon toga prestaje teći sve do 20. siječnja 2016., a s danom 21. siječnja 2016. nastavlja teći tamo gdje je stala prije odobrenja odgode.

 

Da li bi se ta kazna zatvora i trajanju od 6 mj. mogla platiti novčano i koji bi to iznos bio?

 

Takva opcija nije moguća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, još samo nešto, ako ta osoba ima tjeralicu samo u RH, to još moramo provjeriti, može li stupiti normalno s prijavom u radni odnos u Njemačkoj tako da više ne radi na crno ili će odmah biti "razotkriven"?

 

Moguće je, ako kako kaže Drot, nema međunarodne tjeralice te ako mu poslodavac ne postavlja kao uvjet čisti izvadak iz kaznene evidencije u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je, ako kako kaže Drot, nema međunarodne tjeralice te ako mu poslodavac ne postavlja kao uvjet čisti izvadak iz kaznene evidencije u RH.

 

 

Hvala. Kao bliski član obitelji, mogu li ja saznati za tjeralicu? Mozda nekim mail upitom, ili moram bas osobno otici u policiju ili kod nadležne sutkinje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijedi probati.

 

I nevezano na temu, samo da vas obavijestim jer mi djelujete kao admini ove stranica, osoba pod korisnickim imenom ''sluzbenik32'' mi je poslala sljedecu poruku ''Poštovana gospođo

 

oprostite molim Vas ako smetam.

 

ne znam odgovor na Vaše pitanje o zastari i tjeralici ali cijenim pametne žene koje se zanimaju za svoja prava pa sam Vas htio pitati da li bi htjeli imati svog privatnog roba''

 

Ne znam o cemu taj baljezga, ili je to spam poruka, ali evo prijavljujem vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I nevezano na temu, samo da vas obavijestim jer mi djelujete kao admini ove stranica, osoba pod korisnickim imenom ''sluzbenik32'' mi je poslala sljedecu poruku ''Poštovana gospođo

 

oprostite molim Vas ako smetam.

 

ne znam odgovor na Vaše pitanje o zastari i tjeralici ali cijenim pametne žene koje se zanimaju za svoja prava pa sam Vas htio pitati da li bi htjeli imati svog privatnog roba''

 

Ne znam o cemu taj baljezga, ili je to spam poruka, ali evo prijavljujem vam.

 

Hvala vam na prijavi, a 32-godišnji "službenik" će na zasluženi trajni godišnji odmor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako.. po meni najpametnije da dođe odležati i riješiti se muka, ali valjda iz moje prespektive koja sam free i bez kazna izgleda tako. Kada bi se moglo platiti možda bi tako riješili, ali šta je, tu je..

 

Da, ovo je kratka kazna i to bi brzo prošlo, ali eto, svatko bira za sebe.

 

 

Sad će još reći lik da ne valjda ni kada cijeni pametne žene ni kada ne cijeni :D

 

Je, stvarno smo čudni.:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

2023. godine nastupa zastara za kazneni progon, osim ako se radi o kaznenim djelima za koje kazneni progon ne zastarijeva, time da se rokovi produljuju za dvije godine ako je donesena prvostupanjska presuda prije isteka zastarnog roka. Sud je mogao donijeti presudu u odsutnosti, i time biste bili osuđeni i morali izdržavati kaznu, a da to niti ne znate niti ste se mogli braniti u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ja Vam ne znam odgovor na pitanje, ali evo nakon par godina mogu odg što je bilo s ovim mojim uputom. Uhvaćen dok je vozio auto vani, pri kontroli dokumenata otkriveno da ima tjeralicu, bio tamo nekih mjesec dana u zatvoru, ovdje ostalo odradio kad je prebačen. Tako da, mislim da Vam nema zastare s tim tjeralicama, nađu Vas kad tada, osim ako niste jako vješti. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija