Jump to content

otkaz ugovora


anonimno

Preporučene objave

Radim u casinu HL dvije i pol godine na ugovor koji se obnavlja svaka tri mjeseca. Dana 28. 9. 2006. rečeno mi je da mi se ugovor koji mi istječe 30. 9. neće produžiti jer se ne uklapam u koncepciju sadašnjeg voditelja.

Sljedeći dan sam dobio ugovor koji traje od 1. do 17. 10. i poslan sam na godišnji odmor za vrijeme trajanje tog ugovora (to mi je prvi dio god.).

 

Jel imam pravo na cijeli godišnji?

 

Jel mi moraju dati napismeno razlog raskida ugovora?

 

Da li su mi morali dati otkazni rok i koliki?

 

Jel imam pravo na otpremninu?

 

Da li imaju pravo zaposliti osobu na mom radnom mjestu u roku tri mjeseca, naime već je raspisan natječaj?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na cijeli godišnji budući je za stjecanje istog potrebno raditi najmanje šest mjeseci, zakonski minimum je 18 dana.

Otkaz se uvijek mora dati pismeno i s obrazloženjem, međutim kod vas se ne radi o otkazu već vam se ne produžava ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme.

Na određeno se max može raditi tri godine, nakon toga vas moraju zaposliti na neodređeno, možda je i to razlog neprodužavanja ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija