Jump to content

Valjanost kupoprodajnog ugovora


emka

Preporučene objave

Poštovani,

Prilikom sklapanja kupoprodajnog ugovora dogovorena je točno isplata kupoprodajne cijene u dva dijela s time da nakon isplate drugog dijela kupoprodajne cijene ide tabularna izjava sa moje strane kao vlasnika nekretnine.

Prvi dio kupoprodajne cijene je obavljen no što u situaciji kada drugi dio kupoprodajne cijene kasni (prošao krajnji datum naveden u ugovoru).

 

Hvala na savjetu,srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Prilikom sklapanja kupoprodajnog ugovora dogovorena je točno isplata kupoprodajne cijene u dva dijela s time da nakon isplate drugog dijela kupoprodajne cijene ide tabularna izjava sa moje strane kao vlasnika nekretnine.

Prvi dio kupoprodajne cijene je obavljen no što u situaciji kada drugi dio kupoprodajne cijene kasni (prošao krajnji datum naveden u ugovoru).

 

Hvala na savjetu,srdačan pozdrav.

 

dali je kupac stupio u posjed (dali je uselio u kupljenu nekretninu)?

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) kupca upozoriš da je prošao ugovoreni rok za isplatu kupoprodajne cijene. pozovi ga da u roku ? dana plati ostatak ugovorene cijene ili se smatra da je kupac odustao od kupovine zbog čega se ugovor raskida. isplaćena svota se smatra kaparom a za korištenje nekretnine je potrebno sklopiti ugovor o najmu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

radi se o zemljištu na kojem smo kupac i ja suvlasnici. Znači "prodan" je moj suvlasnički dio. Njegova je odvjetnica stavila jedan članak u ugovoru a glasi otprilike ovako " ugovorne strane se odriču prava pobijanja ovog ugovora koji nije sklopljen pod prisilom niti prijevarom..... prvi dio cijene koji je isplaćen iznosi oko cca 40% od kupoprodajne cijene,

i da li se takav iznos može smatrati kaparom? Hvala na svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija