Jump to content

Prijava odvjetnika odvjetničkoj komori


Dorian321

Preporučene objave

Pozdrav, možete li mi pomoći u vezi jedne stvari, htjela bih prijaviti odjetnika HOK-u zbog nesavjesnog rada:

 

- obratila sam se odjetničkoj službi u 7.mjesecu 2016 g, došla na razgovor, objasnila situaciju, odjetnik je zapisivao podatke (za vrijeme našeg razgovora, u odvjetnički ured dolazile stranke /ured uz cestu) i ispostavilo se da nije pažljivo zapisao moje podatke, stoga tužba navodi pogrešne podatke

- nije mi dostavljeno na uvid sastavljena tužba, i kao takva je poslana na sud sa pogrešnim podacima (u sudu zaprimjena tužba 25.07.2016)

- u 8. mjesecu saznajem od tuženika za sadržaj tužbe sa pogrešnim podacima, stoga zbog tih pogrešaka odlučim odustati od tužbe

- obavještavam odvjetnika iz kojih razloga povlačim tužbu (njegov odgovor na pogreške u navođenju podataka:"Pa vama se žurilo...")

- u 11. mjesecu plaćam putem internet bankarstva odjetničke usluge 5.000kn

- 3. travnja 2017 dobijem email od odvjetnika da platim troškove suda u iznosu od 2.950kn - rješenje sa datumom 27.03.2017, zaprimljeno u uredu 28.03.2017 - mogućnost prigovora sa rokom od 3 DANA od primljene tužbe (meni dostavljeno 03.04.2017 putem maila) - ne vidim logike kako da napišem pritužbu na rješenje kada sam dobila obavijest 6 dana kasnije, a prigovor se uvažava u roku od 3 dana...

- zovem odjetnika koji se ne javlja na telefon, tek na moj SMS odgovara telefonski sa odgovorom da - se ti troškovi moraju tak ili tak plačati, i da on nije vidio razloga da pošalje rješenje prije 03.04.2017

- iz rješenja se nazire i prijeti prisilna naplata sa osobnog raćuna ukoliko ne platim u roku 8 dana

- putem maila predlažem odvjetniku da plati troškove, sa obzirom na pogreške, neizlazak na sud, nikakve radnje u suprotnom da ću se obratiti HOK-u...na što mi prkosno navodi izokrenute podatke i čak napiše adresu Hrvatske odjetničke komore - da se njima javim...

 

Izbijeno mi iz džepa 5.000kn, slijedi prisilna naplata 2.950kn - ništa napravljeno...

Po kojem kodeksu i etici je radio odjetnik - oštetio me, unazadio i još se "šprda" na moj račun da izokreče izjave, razočarana sam - smatram da to tako ne ide!

 

Molim vas za savjet kako/komu da se obratim sa pritužbom na odjetnikov nesavjestan rad...

 

Hvala

uređeno: od Dorian321
tekst greska
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, sudske troškove ćete morati podmiriti samim tim što ste tužbu povukli, jer je postupak temeljem iste pokrenut...

Trebali ste ići sa dopunom ili ispravkom iste, a ne je povlačiti...

 

Nekorektnost Vašeg odvjetnika (nesavjesnost u radu), ako smatrate da je postupao nesavjesno i neetično, tj. protivno Zakonu o odvjetništvu, kako navodite u svom postu, možete prijaviti upravo HOK-u, kako i navodite, a adresa je Koturaška 53, Zagreb

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dorijane, svakako podržavam ukoliko ćete se odlučiti na prijavu disciplinskom tijelu Komore, iako vas moram upoznati s realnošću, a ona je takva da od svega toga najvjerojatnije neće biti ničeg.

 

Vjerujte mi da ste samo jedan od mnogobrojnih koji se svakodnevno suočavaju sa ovakvim greškama svojih opunomoćenika, a koje greške najčešće budu derivirane žeđu za što bržom zaradom, iz kojeg razloga se uzimaju apsolutno svi predmeti koji se mogu, bez ikakve selekcije, a u kojem slučaju kvaliteta zastupanja pada, jer nijedan čovjek nije robot. Svaka čast poštenim i časnim ljudima u sustavu, kojih itekako ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
, ciovo1 je napisao:

...ja sam se obratila hoku zbog nesavjesnog i nestručnog rada odvjetnika-kažu nisu našli elemente iste...

moš mislit koristi od hoka neće sami svom naudit,kao da prijaviš dr.-ista stvar

 

Poštovana, slažem se sa Vama da HOK u većoj mjeri štiti svog člana, ali i oni moraju biti svjesni, da ne rečem, kao i političari, da im tim svojim postupanjem/nepostupanjem naspram svojih članova, pada ugled u javnosti, no znam i pozitivne primjere (iz vlastitog iskustva dva), da ima i pozitivnih rješenja prijave njihovog člana disciplinskom tijelu HOK-a 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, G-man je napisao:

Činjenica jeste da HOK ponekad vrlo aljkavo pristupa razrješavanju takvih prijava, ali ako dođe više prijava od više ljudi, a na istog odvjetnika, to se baš i ne može ignorirati ili pripisati "djelu luđaka".

Molim Vas,odvjetnik koji me je zastupao u radnom sporu prešutijo mi je katalog radnih mjesta koji je tvrtka dostavila njemu i sudu iz kojega sam ja trebala odabrati radna mjesta na kojima bih kao invalid rada mogla raditi sa preostalim radnom sposobnosti,stručnoj spremi i naobrazb,obzirom jer se moje radno mjesto na kojem sam do tada radila ukinulo trajno,a meni dali otkaz.Tek kad sam po presudi prvostepenoga suda saznala za katalog, tražila sam na uvid u njemu sam mogla tri radna mjesta sudu navesti  na kojima sam mogla raditi.Prvostepeni je donijo presudu i baš to naveo razlog gubljenja suda,da nisam izabrala poslove koje bih mogla raditi.Drugostepeni je potvrdio presudu sa istim razlogo.Obzirom da on tu može tvrditi moja riječ protiv njegove,ipak bih ga prijavila HOK,ako nisam zakasnila,koji je rok od prvoga saznanja gubljenja suda do prijave.Molim Vas savjet.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za to nemate neki rok, možete ga prijaviti Hrvatskoj odvjetničkoj komori, adresa Vam je Koturaška 53, Zagreb, no, teško ćete bilo što postići s time, kad i sami navodite da je Vaša riječ protiv njegove, a zasigurno, će povjerovati njemu...

No, iz Vaših navoda se baš i nebi moglo reći da bi bila Vaša riječ protiv njegove, naime....napravite preslike obadvije presude (prvostupanjsku i drugostupanjsku), pribavite si potvrdu poduzeća da je isto dostvilo popis adekvatnih radnih mjesta na kojima ste mogli raditi Vašem odvjetniku, to sve, kao dokaze uz prijavu, preporučeno sa povratnicom, pošaljite na adresu: HOK, Koturaška 53, Zagreb...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Željac047 je napisao:

Za to nemate neki rok, možete ga prijaviti Hrvatskoj odvjetničkoj komori, adresa Vam je Koturaška 53, Zagreb, no, teško ćete bilo što postići s time, kad i sami navodite da je Vaša riječ protiv njegove, a zasigurno, će povjerovati njemu...

No, iz Vaših navoda se baš i nebi moglo reći da bi bila Vaša riječ protiv njegove, naime....napravite preslike obadvije presude (prvostupanjsku i drugostupanjsku), pribavite si potvrdu poduzeća da je isto dostvilo popis adekvatnih radnih mjesta na kojima ste mogli raditi Vašem odvjetniku, to sve, kao dokaze uz prijavu, preporučeno sa povratnicom, pošaljite na adresu: HOK, Koturaška 53, Zagreb...

Sretno...!

Teško da će u bivšoj tvrtki dati mi potvrdu o slanju,možda je i pri ročištu njihov odvjetnik predao im uglavnom u presudi prvostepeni navodi da je 11.9.2015 dostavljen katalog.On ga je meni dao kad smo se trebali žaliti na presudu da ja pregledan radna mjesta.On ga ima.I još tražijo je u tužbi povrat na radno mjesto koje je ukinuto,na moj zahtjev da to izmjeni.Odgovor mu je vino to je nebitno,a i to sutkinja navodi kao razlog,jer takvoga mjesta nema.

Hvala Željac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadovezujem se na ovo svoje pitanje od 21-22.1 vezano uz prijavu odvjetnika HOK to sam u petak poslala poštom,koliko se čeka od prilike na njihov odgovor.Zanima me još,kako ide to sa podnošenjem odštetnog zahtjeva  osiguravajućoj kući u kojoj je moj odvjetnik osiguran od odgovornosti.Moguli ja to isto podnijeti ovih dana osiguravajućoj kući isto priložiti sve papire ili se to podnosi kada HOK utvrdi jeli bilo propusta.

Dali je stupila zastara za odštetni zahtjev,ako je prvostepeni sud 9.5.2016 donesao presudu tada sam i saznala za katalog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ciovo1 je napisao:

za sve gore navedenež

prijava HOK-u je piš me v r.t

ne skaču sami sebi u usta,odvjetnici su zaštićeni ko medvjedi

ja prijavila-odgovor-nismo našli elemente povrede  ....

isto kao kad npr. prijaviš dr pa ministar kaže istražit će se slučaj i papala maca 

Ja sam poslala,vidjet ću što će odgovoriti HOK.

Mogu li dobiti odgovore na ovo što sam pitala u prethodnom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče odštetnog zahtjeva, tražite od komore da Vam dostavi podatke o osiguravajućoj kući kod koje odvjetnik ima obvezno osiguranje od profesionalne odgovornosti. Kad doznate koje je to osiguravajuće društvo, tada mu podnesite odštetni zahtjev. Po mom mišljenju, pošto se radi o naknadi štete, zastara bi bila tri godine od štetnog događaja, tako da po mom mišljenju zastara nije nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

...Po mom mišljenju, pošto se radi o naknadi štete, zastara bi bila tri godine od štetnog događaja, tako da po mom mišljenju zastara nije nastupila....

Upravo tako, rok za podnošenje odštetnog zastare je tri godine od nastanka štete, zato se trebate požuriti, jer se, iz Vašeg posta, da zaključiti da bi Vam zastara za potraživanjem odštete (podnošenjem odštetnog zahtijeva) nastupila sa danom 9. svibnja 2019. godine..

Dretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Željac047 je napisao:

Upravo tako, rok za podnošenje odštetnog zastare je tri godine od nastanka štete, zato se trebate požuriti, jer se, iz Vašeg posta, da zaključiti da bi Vam zastara za potraživanjem odštete (podnošenjem odštetnog zahtijeva) nastupila sa danom 9. svibnja 2019. godine..

Dretno Vam..!

Ok.hvala Željac!

Malo sam okolo čitala,pa me zbunilo to što navode subjektivno 3 godine,objektivno 5 godina od saznanja za nastalu štetu.Pazit ću na rok.Zato sam i pitala da ne propustima roj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Srčeko je napisao:

Nadovezujem se na ovo svoje pitanje od 21-22.1 vezano uz prijavu odvjetnika HOK to sam u petak poslala poštom,koliko se čeka od prilike na njihov odgovor.Zanima me još,kako ide to sa podnošenjem odštetnog zahtjeva  osiguravajućoj kući u kojoj je moj odvjetnik osiguran od odgovornosti.Moguli ja to isto podnijeti ovih dana osiguravajućoj kući isto priložiti sve papire ili se to podnosi kada HOK utvrdi jeli bilo propusta.

Dali je stupila zastara za odštetni zahtjev,ako je prvostepeni sud 9.5.2016 donesao presudu tada sam i saznala za katalog.

Jel mi moze neko pomoci sa primjerom kako bi trebala izgledati prijava odvjetnika komori?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija