Jump to content

podjela imovine nakon rastave


duho

Preporučene objave

Postovani,

Rastavom braka nakon 25 god otisao sam iz kuce u kojoj smo zajedno zivjeli. Kuca glasi na njezine roditelje koji su u inostranstvu.Na pocetku naseg braka, da bi se uselili potpuno smo renovirali kucu sto smo i cinili tijekom zajednickog zivota. racune vise nemamo. Cijelo vrijeme braka bio sam zaposlen( ona nije 5 god) i prijavljen na tu adresu. od rastave je proslo dvije i pol godine. Imam li pravo traziti nadoknadu, koliku i koga da tuzim, nju ili njene roditelje posto su vlasnici. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za bracnu stecevinu tuzite nju. a sto i koliko ce te dobiti. pa prije bih rekao nista od svega navedenoga s obzirom da ste ulagali u kucu njenih roditelja a isto bi trebali uspjeti dokazati..., koje pak mozete tuziti samo radi toga sto ste ulozili zadnjih 5 godina, a isto i oni mogu onda vas tuziti za najam zadnjih 5 godina... i tom cirkusu ne bi bilo kraja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je li samo kuća u pitanju? jeste li imali zajednički automobil stečen za vrijeme trajanja braka? neku drugu imovinu? (dionice, štednju i sl.) jeste li imali zajedničkih kredita koje ste samo vi otplaćivali?

 

što se tiče kuće, slažem se s virtalnim, ulagali ste u tuđe, račune više nemate, a izložili biste se građevinskom vještačenju koje možda neće uroditi plodom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Rastala sam se od supruga s kojim sam bila godinu dana u braku.Zivjeli smo u kuci mojih roditelja u koju je on ulozio u novu kupaonu i strehu na terasi.Ja nemam nikakve imovine i zivim sa roditeljima i djetetom iz prvog braka.Zaposlena na pola radnog vremena i neznam od kuda bih ja njemu vratila taj novac.Danas mi je stiglo postom od njegovog odvjetnika da ukoliko u roku 15 dana ne rijesim taj dug,da ce biti prisiljeni podnijeti tuzbu protiv mene.Kakva su moja prava i moram li ja isplatiti taj novac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rastala sam se od supruga s kojim sam bila godinu dana u braku.Zivjeli smo u kuci mojih roditelja u koju je on ulozio u novu kupaonu i strehu na terasi.Ja nemam nikakve imovine i zivim sa roditeljima i djetetom iz prvog braka.Zaposlena na pola radnog vremena i neznam od kuda bih ja njemu vratila taj novac.Danas mi je stiglo postom od njegovog odvjetnika da ukoliko u roku 15 dana ne rijesim taj dug,da ce biti prisiljeni podnijeti tuzbu protiv mene.Kakva su moja prava i moram li ja isplatiti taj novac?

 

to je bilo dragovoljno ulganje a osim toga ulagao je u imovinu u vlasništvu vaših roditelja (predpostavlja). ako dođe do tužbe i tuži vas žalbom osporavajte dug i pozovite se na promašenu aktivnu legitimaciju. treba od vlasnika nekretnine tražit povrat uloženoga.

presuda VSRH broj: Rev 580/07-2 (dragovoljno ulaganje)

 

ako priznaš dug dužna si ga vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trazi od mene.Ja sada nemogu znati koga ce on tuziti,ali na mene je oslovljeno.

 

može tužiti samo vlasnike nekretnine u koju je ulagao ali mora imati dokaz o ulaganju.

oni mogu tražiti najam ( za zadnjih 5 godina + kamate.

 

ako tuži vas osporavajte tužbu (u cijelosti) zbog promašene pasivne legitimacije (niste vlasnik kuće). koristite uslugu odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može tužiti samo vlasnike nekretnine u koju je ulagao ali mora imati dokaz o ulaganju.

oni mogu tražiti najam ( za zadnjih 5 godina + kamate.

 

ako tuži vas osporavajte tužbu (u cijelosti) zbog promašene pasivne legitimacije (niste vlasnik kuće). koristite uslugu odvjetnika.

 

slažem se u potpunosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sada nemogu znati koga ce on tuziti,ali na mene je oslovljeno.
ukoliko zahtjev bude usmjeren na povrat uloženog je sasvim izvjesno da će roditelji biti tuženi,no odvjetnik možda zaigra na drugu kartu pa izravno tuži vas za 1/2-inu uloženog,obzirom da se takva ulaganja u cjelini mogu smatrati bračnom stečevinom
oni mogu tražiti najam ( za zadnjih 5 godina kamate.
a koje potraživanje bi za 1/2-inu padalo na teret drugog bračnog druga,odnosno kćeri vlasnika nekretnine.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija