Jump to content

Stambena pricuva


zaglibio

Preporučene objave

Cudna situacija!

Imam spor za upraviteljem zgrade na sudu. Oni nisu htjeli meni sanirat curenje vode u kupaoni..ja nisam platio zajednicku pricuvu za 6 mjeseci.

Imam rociste za mjesec dana..a s 01.05.ove godine smo promijenili upravitelja.

 

Sto sada? Meduvlasnicki ugovor je raskinut i potpisan s novim upraviteljem.

 

odakle curi voda u kupaonicu?

bez obzira pričuvu moraš plaćati. izvrši popravak i ako je problem u zajedničkom djelu nekretnine (krov, odvod oborinskih voda ili kanalizacija, dovod vode) tužbom od drugih suvlasnika traži povrat ulaganja. moraš imati račune od ovlaštenog izvođača.

međuvlasnički ugovor nemožeš raskinuti samo ti. za raskid ugovora sa upraviteljem potrebna je nadpolovićna večina.

 

predhodno bi bilo poželjno da sudski vještak utvrdi činjenice.

 

Ažurirano

 

Ja bih se nadovezao s jednim pitanjem ako ne kršim pravila foruma!

 

Dali je predstavnik stanara dužan na naš zahtjev (stanara) pokazati izvješče o potrošnji novca iz pričuve koju uredno plačamo?

 

predstavnik stanara (predstavnik suvlasnika) treba izvješče o utrošku novca iz pričuve dat na uvid svim suvlasnicima. dali će izvješče okačiti u ulasu ili ga kopitati i dati svakom suvlasniku kopiju je njegova odluka.

stanari nemaju nikakva prava ali suvlasnici da. a i obvezu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to se i dogodilo...

 

Nad polovičnom večinom potpisa smo smijenili predstavnika stanara i upravitelja. Tako da od 01.05. imamo novog upravitelja i predstavnika stanara.

 

Zato sam i postavio pitanje što dalje u sudskom postupku. Ne mogu ići na sud sa starim upraviteljem kada on više ne zastupa suvlasnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Kako se podnosi protutužba?
u biti se radi o tužbi tuženika,o čijem se tužbenom zahtjevu odlučuje u več postojećoj parnici,što znači da do zaključenja prethodnog postupka pred istim sudom možete istaknuti određeni tužbeni zahtjev te isti potkrijepiti činjenicama i dokazima.

Postoji li špranca za to?

pustite se špranci,od tog nema ništa,več napišite kako bi glasio vaš zahtjev(petit protutužbe),odnosno što predlažete sudu,kakvu presudu da donese.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to se i dogodilo...

 

Nad polovičnom večinom potpisa smo smijenili predstavnika stanara i upravitelja. Tako da od 01.05. imamo novog upravitelja i predstavnika stanara.

 

Zato sam i postavio pitanje što dalje u sudskom postupku. Ne mogu ići na sud sa starim upraviteljem kada on više ne zastupa suvlasnike.

 

možeš ako te tuži(tj. pokrene ovrhu) u ime suvlasnika stambene zgrade. tvoje je da osporavaš tužbu zbog nedostatka aktivne legitimacije. (upraviteljeve)

na sudu kao dokaz priložiš međuvlasniki ugovor kojim je imenovan novi predstavnik stanara (suvlasnika).

napravili ste novi međuvlasnički ugovor i imenovali predstavnika suvlasnika stambene zgrade? dok ne napravite novi međuvlasnički ugovor stari vrijedi,a time i imenovanje upravitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija