Jump to content

Zašto se nije moguće žaliti na puno višu razinu na ovako proveden natječaj?


Torrente

Preporučene objave

Nedavno je proveden natječaj u gradu koji ima status tzv. velikog grada.

 

I to na ovakav način - na pismenom testiranju bila je tek JEDNA članica iz naznačene komisije. Na samom razgovoru još zanimljivije. NITI JEDNA!! Barem ne koliko je meni poznato. Sad pazite ovo - tzv. Komisija se NIJE niti predstavila, ali koliko sam prije toga prosurfao webom BAREM 2 članice komisije na razgovoru NIJE bilo.

 

Nadalje, "izbombardiran" sam nebuloznim pitanjima o samom Gradu, djelokrugu i sl., a posao se tiče tek - prijema i otpreme pošte! Jedna članica (ne znam ime!) stalno se ubacivala i nastojala mi poremetiti koncentraciju. Druge dvije članice još su bile koliko toliko korektne. Tu je i nebulozno pitanje zašto se ja sa VSS spremom nisam prijavio na neodređen rad u pisarnici (sic!); naime 2 su oglasa objavljena na način da sam mislio da je prvi za neodređeno bio - greška (objavljen je u ponoć)...

 

Zanimljiva stvar je da je jedna kandidatkinja - u startu!! - imala POLA SATA!! više od ostalih. O tempora, o mores!

 

Budući da ovo područje pokriva Zakon o Lokalnim službenicima/namještenicima koji čl. 29. nalaže da žalba ne odgađa izvršenje rješenja o prijmu (radi se o prijmu na određeno vrijeme), a žaliti se moguće samo opć.načelniku/gradonačelniku/županu, ne znam jel moguće možda na još veču razinu?

uređeno: od Torrente
ideja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedavno je proveden natječaj u gradu koji ima status tzv. velikog grada.

 

I to na ovakav način - na pismenom testiranju bila je tek JEDNA članica iz naznačene komisije. Na samom razgovoru još zanimljivije. NITI JEDNA!! Barem ne koliko je meni poznato. Sad pazite ovo - tzv. Komisija se NIJE niti predstavila, ali koliko sam prije toga prosurfao webom BAREM 2 članice komisije na razgovoru NIJE bilo.

 

Nadalje, "izbombardiran" sam nebuloznim pitanjima o samom Gradu, djelokrugu i sl., a posao se tiče tek - prijema i otpreme pošte! Jedna članica (ne znam ime!) stalno se ubacivala i nastojala mi poremetiti koncentraciju. Druge dvije članice još su bile koliko toliko korektne. Tu je i nebulozno pitanje zašto se ja sa VSS spremom nisam prijavio na neodređen rad u pisarnici (sic!); naime 2 su oglasa objavljena na način da sam mislio da je prvi za neodređeno bio - greška (objavljen je u ponoć)...

 

Zanimljiva stvar je da je jedna kandidatkinja - u startu!! - imala POLA SATA!! više od ostalih. O tempora, o mores!

 

Budući da ovo područje pokriva Zakon o Lokalnim službenicima/namještenicima koji čl. 29. nalaže da žalba ne odgađa izvršenje rješenja o prijmu (radi se o prijmu na određeno vrijeme), a žaliti se moguće samo opć.načelniku/gradonačelniku/županu, ne znam jel moguće možda na još veču razinu?

 

Mediji. Doduše, ništa novo, ali zakuhajte malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa testira se znanje...a opče poznato je da rodbina i prijatelji političara na testiranjima iskazuju izvanprosječno znanje......jednostavno kraj takvih genijalaca nemate šanse..

Ima.Prije dosta godina moja se sestra javila na jedan natječaj u školi (namješten naravno) gdje nije prošla iako je imala iste kvalifikacije kao i druga kandidatkinja, no imala je status branitelja koji joj je zakonski dao prednost, što ravnatelj (pakao mu duši) nije uvažio. Natječaj je na intervenciju sestre poništen, ali je ipak posao dobila jedna druga ,koja je isto imala status branitelja, ali nije bila kandidat sada već,hvala Bogu, pokojnog ravnatelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima.Prije dosta godina moja se sestra javila na jedan natječaj u školi (namješten naravno) gdje nije prošla iako je imala iste kvalifikacije kao i druga kandidatkinja, no imala je status branitelja koji joj je zakonski dao prednost, što ravnatelj (pakao mu duši) nije uvažio. Natječaj je na intervenciju sestre poništen, ali je ipak posao dobila jedna druga ,koja je isto imala status branitelja, ali nije bila kandidat sada već,hvala Bogu, pokojnog ravnatelja.

evo lijepo si napisao slučaj...i sve govori...

1.bahatost močnika je tolika da nepoštuje ni zakon....čak nije toliko ni pametan da napravi testiranje gdje će njegov kandidat biti napametniji pa neće ni status branitelja imati prednost.

2.kad već nemože biti po njegovom ,neće ni po onom tko se žalio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej obratio sam se ovdašnjem najjačem mediju.....koji inače ne podnosi ovdašnjeg gradonačelnika...zanimljivo ne bi se šteli mešat....

Ma tko se to ne bi "štel mešati" ? Pušu ti oni prika moj svi u isti rog, govorim o lokalnoj sredini.

Ali gledajte, pa ne može netko za vas odrađivati posao. Ako mislite da je pravo i pravda na vašoj strani, skidajte rukavice, malo prelistajte zakone i ožeži.

Vidite, ja uopće nemam problem sa zamjeranjem od strane bilo koga. Mogu i ljudski i ratnički.

Upravo na ovom portalu sam opleo po načelniku svoje općine s kojim sam odrastao, nazvavši ga lokalnim šerifom i konstatirao kako i nemam baš neki izbor kada moram birati izmeđ.u vodoinstalatera i tokara.

On je to meni zamjerio, a meni se živo j... za to.

NE SE BOJATI !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija