Jump to content

prijenos troskova (računa) pogreba


Hrlee

Preporučene objave

Otac mi je umro prije 2 godine. Tada je stric platio pogreb jer sam ja bio maloljetan u tom trenutku. Svi računi su na njegovo ime. Ja sam mu nakon nekoliko mjeseci to vratio od obiteljske mirovine koju dobivam. Kako se sada ti računi mogu prenijeti na mene ( sada sam punoljetan )?

Otići kod javnog bilježnika i samo dati izjavu ili pak nešto više?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se ljutiti što vas ovo pitam, ali zašto vam je to bitno? Mislite da bi vas stric pokušao prevariti, pa duplo naplatiti već plaćen račun?

 

Inače, ne vidim način na koji bi se račun retroaktivno "presignirao" na drugu osobu, jedino što se može napraviti je da vam stric potpiše izjavu kojom potvrđuje da ste njemu vratili iznos koji je on platio na ime troškova pogreba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedino što se može napraviti je da vam stric potpiše izjavu kojom potvrđuje da ste njemu vratili iznos koji je on platio na ime troškova pogreba.

 

Kako odgovaram za dugove, treba mi dokaz da sam platio racune pa da mi se umanji ukupna obveza za dugove ( do visine vrijednoati naslijeđene imovine ).

 

Kako bi ta izjava trebala izgledati, što u njoj pisati te gdje ju ovjeriti kako bi ona bila pravno valjana za ovaj razlog iznad napisan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nekakve šprance za takvu izjavu ili potvrdu, možete samo da Vam stric napiše da je dana tog i tog od Vas primio toliko i toliko novaca na ruke za troškove pogreba, ako stric to želi. I neka ovjeri potpis kod javnog bilježnika. Ako se protiv Vas vodi neki postupak zbog očevih dugova, možete strica zvati i kao svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nekakve šprance za takvu izjavu ili potvrdu, možete samo da Vam stric napiše da je dana tog i tog od Vas primio toliko i toliko novaca na ruke za troškove pogreba, ako stric to želi. I neka ovjeri potpis kod javnog bilježnika. Ako se protiv Vas vodi neki postupak zbog očevih dugova, možete strica zvati i kao svjedoka.

 

Hvala puno na informaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija