Jump to content

Tužba zbog darovanja kuće


anna14

Preporučene objave

Postovani,

Majka je darovala kuću bratu i meni. Kuca svakako nije njena jer moj brat placa dio kredita na svoje ime a ja drugi dio na mamino ime(jer sam ja bila kreditno nesposobna pa ga je ona digla)Kada smo išli napraviti darovnicu uredno smo sve sredili. Nikakve zabilježbe nije bilo. Mi u to doba nismo znali da majka ima porezni dug.

E SAD ,došla nam je tužba od DORHA da je ona to namjerno napravila da bi izbjegla porezni dug sta nije istina jer kuca nije njena.

Molim vas,sto nam je za činiti? Dali nam zaista radi njenog duga(koji ona trenutno nije u mogućnosti platit) mogu uzeti kuću?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Majka je darovala kuću bratu i meni. Kuca svakako nije njena jer moj brat placa dio kredita na svoje ime a ja drugi dio na mamino ime(jer sam ja bila kreditno nesposobna pa ga je ona digla)Kada smo išli napraviti darovnicu uredno smo sve sredili. Nikakve zabilježbe nije bilo. Mi u to doba nismo znali da majka ima porezni dug.

E SAD ,došla nam je tužba od DORHA da je ona to namjerno napravila da bi izbjegla porezni dug sta nije istina jer kuca nije njena.

Molim vas,sto nam je za činiti? Dali nam zaista radi njenog duga(koji ona trenutno nije u mogućnosti platit) mogu uzeti kuću?

 

Hvala!

Mogu. Preuzimanjem kuće preuzeli ste i njezine obaveze. Tko zna šta će još isplivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sta da radimo da pokušamo dokazati da to nije bilo namjerno?
poštovana Ana,radi se o prikrati vjerovnika iz kojeg razloga isti pobija poduzetu pravnu radnju dužnika,osnovom odredaba čl.66 Zakona o obveznim odnosima.

Nadalje je iz činjeničnog stanja uopće nebitno da li je bilo namjere i da li su obdarenici znali za postojanje duga,obzirom da se radi o krvnim srodnicima i besplatnom raspolaganju dužnika(vidi odredbe čl.67 st.2 i 3.Zakona o obveznim odnosima).

Koliko je prošlo vremena od dana kad ste sklopili ugovor o darovanju?

Preuzimanjem kuće preuzeli ste i njezine obaveze
na osnovu darovanja konkretni dug nisu preuzeli,obzirom da se u ovom slučaju radi o singularnoj(parcijalnoj) sukcesiji a ne univerzalnom sljedništvu koje nastaje nasljeđivanjem,no to sad i nije toliko bitno iz razloga što se ugovor pobija po drugom osnovu,kako je več opisano.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija