Jump to content

Pogrešno optužen - zamjena identiteta


garfildhr

Preporučene objave

Dobio sam poziv na sud jer navodno nisam vratio posuđeni novac. Iz dokumenata saznajem da krivac ima isto ime i prezime kao i ja, ali je netko u spis stavio moj OIB, a ne njegov tako da sam ja postao okrivljeni. Tužitelja ne poznajem i nikada ga u životu nisam vidio.Zvao sam njega i njegovog odvjetnika i kontaktirao sam sud. Našao sam na Facebooku pravog krivca koji odgovara okrivljeniku po više točaka i dostavio podatke tužitelju, njegovom odvjetniku i sudu... Na žalost nitko nije na to reagirao i imam poziv na sud u 10 mjesecu. Kako mi je puna kapa zvanja, dopisivanja i dokazivanja da se radi o krivoj osobi, vidim da nema druge nego pojaviti se na sudu. Na sud trebam putovati 220 km u jednom smjeru, dakle i izgubiti skoro cijeli dan.

Imam li pravo na nadoknadu štete kada se utvrdi na sudu da nisam osoba koja je okrivljena? Trebam li tražiti naknadu štete od tužitelja koji je na više načina upozoren da nisam osoba koja mu je dužna, ali ipak nije povukao tužbu? Unaprijed hvala na savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mi je puna kapa zvanja, dopisivanja i dokazivanja da se radi o krivoj osobi, vidim da nema druge nego pojaviti se na sudu. Na sud trebam putovati 220 km u jednom smjeru, dakle i izgubiti skoro cijeli dan.

Imam li pravo na nadoknadu štete kada se utvrdi na sudu da nisam osoba koja je okrivljena? Trebam li tražiti naknadu štete od tužitelja koji je na više načina upozoren da nisam osoba koja mu je dužna, ali ipak nije povukao tužbu? Unaprijed hvala na savjetima!

 

primitkom tužbe obavezno si trebao pisati odgovor na tužbu.

osporavati pasivnu legitimaciju (nisi osoba koja sa tužiteljem ima neki posao) i nadležnost suda. mjesno nadležan sud je prema mjestu prebivališta tuženika.

koristi uslugu odvjetnika . košta ali ako dobiješ spor imaš pravo tražiti povrat troškova.

ako nisi dostavio odgovor na tužbu (sudu) i ne dođeš na raspravu mogao bi dobiti obvezu da vračaš tuđi dug. stigla bi presuda zbog ogluhe.

na neku naknadu štete nemaš pravo. možeš tražiti ali nećeš dobiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija