Jump to content

Vježbenici i VPS u radnom sporu


VladimirS

Preporučene objave

Znam da me u radnom sporu u kojem je VPS veći od 50.000,00 kn ne može zastupati odvjetnička vježbenica bez položenog pravosudnog ispita... Ali, pitanje glasi:

Tko je taj koji vježbenici treba reći da me ne može zastupati;

mora li sudac provjeriti moju vježbenicu je li položila pravosudni ispit pa ako nije prekinuti raspravu i reći joj da me ne može zastupati. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da me u radnom sporu u kojem je VPS veći od 50.000,00 kn ne može zastupati odvjetnička vježbenica bez položenog pravosudnog ispita... Ali, pitanje glasi:

Tko je taj koji vježbenici treba reći da me ne može zastupati;

mora li sudac provjeriti moju vježbenicu je li položila pravosudni ispit pa ako nije prekinuti raspravu i reći joj da me ne može zastupati. Hvala na odgovoru

 

Sudac. U praksi se vrlo često tolerira..doživio sam vrlo rijetko da me kolega s druge strane to priupita, u tom slučaju sudac reagira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sreću nisam ga angažirao ja nego netko drugi ko mi se požalio ... Mene je moj odvjetnik (koji mi se predstavljao čak i prijateljem!?) i to sve naplaćivao u TELE2 paketu "revolucija" (OT +10% naravno sve bez računa) odavno "prodao" pa se zadnjih godina zastupam sam... I otada mi dosta dobro i ide...

To sam i pretpostavljao da je to posao suca da provjeri vježbenikove "čage". Hvala

 

Ažurirano

 

Pretpostavljam da ste angažirali odvjetnički ured, koji je poslao svoju vježbenicu bez položenog PI na raspravu?

 

Na sreću nisam ja nego netko koga poznajem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija