Jump to content

potplacena ostavinska rasprava


anonimno

Preporučene objave

Imam jedno zanimljivo pitanje koje bi moglo se i drugima desiti.

Nas je otac umro prije dvije godine, mi smo djeca od njegove prve zene,a njegova druga zena ima jedno djete sa njime, sto znaci mi smo sada vanbracna djeca.

Imovina se podijelila:Pola imovine je dobila njegova t.z sadasnja zena, a drugu polovinu djelimo sva djeca i ona.

Sto znaci ona je dobila pola ostavine i sada opet dijeli od druge polovine.

Molim vas recite mi dali je to zakonski, ja sam doznao da je ona potplatila javnog biljeznika, i da ostavinu djelimo podjednako mi sva djeca i ona, znaci svako dobija isti dio.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga vašeg oca ima zakonsko pravo na bračnu stečevinu tj.imovinu koju su ona i njen suprug zajedni stekli u braku,te može na raspravi tražiti izdvajanje te jedne polovine. Vi kao djeca joj to možete priznati ili osporiti. Ukoliko osporite, predmet mora biti proslijeđen nadležnome sudu radi upućivanja u parnicu stranke čije se pravo smatra manje vjerojatnim. Pazite sve ovo vrijedi ukoliko supruga nije otprije imala vlasništvo 1/2 imovine.

Što se tiče nasljeđivanja, svi nasljeđujete u jednakim dijelovima preostali zakonski nasljedni dio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija