Jump to content

Razvod i prava oca na dijete


SkinnyLove86

Preporučene objave

Poštovani,

Živimo odvojeno već duže vrijeme, dijete je sa mnom, majkom, povremeno viđa oca te je nedavno došlo do razvoda. Još ništa nije pokrenuto a mene zanima kolika on prava ima na dijete ako nije prijavljen, živi sa svojim roditeljima u podstanarskom stanu, imao je u prošlosti problema sa zakonom, nema završenu školu ni stalni posao...

Ja imam posao i redovna primanja, živim s roditeljima u njihovoj kući, imam završenu srednju školu te dijete većinu vremena provodi sa mnom (ima 4 godine).

Nikada mu nisam branila viđanje djeteta niti imam tu namjeru, dovedem mu dijete kad god on želi a to je zaista rijetko. Problem je u tome što se on zbog razvoda osvećuje preko djeteta te ponekad i prijeti. Zanima me samo koliko bi on dobio prava na viđanje djeteta i da li bi bilo dopušteno da dijete spava kod njega.

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živimo odvojeno već duže vrijeme, dijete je sa mnom, majkom, povremeno viđa oca te je nedavno došlo do razvoda. Još ništa nije pokrenuto a mene zanima kolika on prava ima na dijete ako nije prijavljen, živi sa svojim roditeljima u podstanarskom stanu, imao je u prošlosti problema sa zakonom, nema završenu školu ni stalni posao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste oboje uobičajeni roditelji (svađate se, niste razriješili vaše partnerske odnose, ali nije bilo nasilja, alkoholizma ili narkomanije), onda je nekakav uobičajeni prijedlog CZSS-a dva puta tjedno i svaki drugi vikend kod oca...

 

...naravno pod pretpostavkom da majka dobije skrbništvo nad djetetom, što iz navedenog najvjerojatnije i hoće, što uključuje i noćenje djeteta kod oca tijekom vikenda..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija