Jump to content

otkaz prije isteka probnog rada


darac1969

Preporučene objave

Pozdrav,

imam jednu specifičnu situaciju:25.10.2017.potpisao sam s poslodavcem ugovor o radu na neodređeno vrijeme,s probnim rokom od 6 mjeseci (otkazni rok je pri tom 7 dana).

Međutim,zbog promjena okolnosti u okruženju u kojem poslodavac obavlja posao,došlo je do smanjenja potrebe za djelatnicima i poslodavac mi namjerava uručiti otkaz.Napominjem da nisam učinio nikakvu povredu obveza iz radnog odnosa.Naprotiv,za to kratko vrijeme postao sam omiljen među kolegama i nadređenima.Poslodavac se ispričava,kaže da sam odličan radnik,da mu je žao,ali da jednostavno trenutno nema mjesto gdje bi me mogao postaviti da ostanem njihov zaposlenik.

Zanima me kakva su mi prava,mogu li poslodavca natjerati da me zadrži do isteka probnog roka?

Znam da imam pravo na 7 dana otkaznog roka.

Što ako,recimo,otvorim bolovanje,prije početka otkaznog roka(iako nisam od onih koji olako biraju tu opciju,u 25 g staža kod svog prošlog poslodavca samo sam jednom bio na bolovanju)?

Unaprijed hvala na odgovoru,prilično mi je hitno,rasplet bi se mogao dogoditi već u utorak,16.01.2018.

 

uređeno: od darac1969
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako bi išao tehnološki višak, bojim se da tu nemate što napraviti.  Bolovanje teško da će pomoći, uz sve te kontrole, to bi vam moglo produžiti staž tek za par dana, a mogli bi si samo zakomplicirati situaciju; korektan raskid s poslodavcem bi vam ipak dao šansu da vas poslodavac ponovno zaposli ako mu ikad krene bolje. Jedini savjet koji mogu dati je ne potpisujte sporazumni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija