Jump to content

Teta želi da dobijem skrbnika


BeatriceMatilda

Preporučene objave

Helo, moja teta želi da ja dobivam invalidninu na temelju moje psihičke bolesti. No, psihijatrica kaže da to ne može bez skrbnika. Ima li moja psihijatrica pravo inicirati lišavanje poslovne sposobnosti bez mojeg pristanka? Otac mi je umro, a majka je veoma nezainteresirana. Ja sama sam punoljetna, samo bez posla i primanja.

Koji su sve uvjeti invalidnine?

uređeno: od BeatriceMatilda
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , BeatriceMatilda je napisao:

Helo, moja teta želi da ja dobivam invalidninu na temelju moje psihičke bolesti. No, psihijatrica kaže da to ne može bez skrbnika. Ima li moja psihijatrica pravo inicirati lišavanje poslovne sposobnosti bez mojeg pristanka? Otac mi je umro, a majka je veoma nezainteresirana. Ja sama sam punoljetna, samo bez posla i primanja.

Koji su sve uvjeti invalidnine?

oštečenje organizma.

ako radiš na kompu kod tebe nema velikog oštečenja (moje miošljenje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , BeatriceMatilda je napisao:

Helo, moja teta želi da ja dobivam invalidninu na temelju moje psihičke bolesti. No, psihijatrica kaže da to ne može bez skrbnika. Ima li moja psihijatrica pravo inicirati lišavanje poslovne sposobnosti bez mojeg pristanka? Otac mi je umro, a majka je veoma nezainteresirana. Ja sama sam punoljetna, samo bez posla i primanja.

Vi ste iznadprosječno inteligentna i elokventna osoba. U samo pet kratkih sadržajnih rečenica objasnila ste problem i iznijela bitne okolnosti.

Dok je tako, ne vidim tko bi vam mogao oduzeti poslovnu sposobnost i staviti pod skrbništvo. 

O kojoj se psihičkoj bolesti radi? (ne morate odgovoriti, ali ovdje ste anonimno i teško je dati savjet ako ne znamo) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , bovu je napisao:

ako radiš na kompu kod tebe nema velikog oštečenja (moje miošljenje).

 

prije 12 sati , felixx je napisao:

Vi ste iznadprosječno inteligentna i elokventna osoba. U samo pet kratkih sadržajnih rečenica objasnila ste problem i iznijela bitne okolnosti.

Dok je tako, ne vidim tko bi vam mogao oduzeti poslovnu sposobnost i staviti pod skrbništvo. 

I meni tako djeluje kako su kolege napisale, po meni Vaša teta želi iskoristiti Vas i Vašu psihičku bolestu u neke svoje (novčane) svrhe, možda griješim, ali....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kome je psihijatrica predložila, jel CZSS ili samo Vama, tj. teti?

Mišljenja sam da, pošto shvaćate da ste previše potrošili, a gledajući i druge stvari, kod Vas nema osnove za oduzimanje poslovne sposobnosti, pa i djelomične...

Što bi Vam zato odvjetnik, ako dođe do toga onda CZSS postavlja privremenog skrbnika dok sud ne riješi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, BeatriceMatilda je napisao:

Psihijatrica je predložila djelomično oduzimanje poslovne sposobnosti jer sam previše potrošila u kratkom razdoblju, nemam posao i primanja. Trebam li uzeti odvjetnika onda, još ništa nije pokrenuto u czs, a ni kod doktorice.

kako si mogla trošiti ono što nemaš? nemaš posao ni primanja znači nemaš kartice, novac da  bi mogla trošiti.

zbog previše trošenja nikom nije oduzeta poslovna sposobnost.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , bovu je napisao:

..zbog previše trošenja nikom nije oduzeta poslovna sposobnost.

Nema nikakve mogućnosti niti ikakve šanse, zna se radi čega se nekome može oduzeti poslovna sposobnost, samo onome ko se ne može samostalno brinuti i skrbiti za sebe radi neke teže bolesti (mentalna retardacija isl.)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , bovu je napisao:

kako si mogla trošiti ono što nemaš? nemaš posao ni primanja znači nemaš kartice, novac da  bi mogla trošiti.

zbog previše trošenja nikom nije oduzeta poslovna sposobnost.

Imala sam neke novce, a i primala sam isto tako neke novce. Radila sam kratko, sad više nemam ni jedno ni drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija