Jump to content

Čekanje rješenja od suda


MaliMomak

Preporučene objave

Pozdrav,

imao sam prometnu prošle godine 15.8. Manja prometna, sletio sam u kanal na zavoju, malo natučenosti, ali imao sam alkohola u krvi. Zvao sam policiju, obavljen je očevid.. Zvali su me na sud, bio sam 3.10. prošle godine, dao izjave, dobio cd sa snimkom iskaza i sve potrebno.. Rečeno mi je da sad trebam čekati rješenje s kaznom.. Rješenje još nije došlo, pa me zanima koji je rok da dođe.. I kome se mogu obratiti s upitom gdje je zapelo.. Prošlo je znači evo 5 mjeseci i ništa ne stiže..

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kazneni postupak. cura je bila sa mnom.. napuknuće prsne kosti zbog pojasa. izašli smo iz bolice dan poslije. snimano je na sudu u njihovoj nekoj sobi, moje davanje izjave što se dogodilo taj dan. sa sucem i dvije neke ženske koje to obavljaju, dobio sam snimku na cd/dvdu mog iskaza. rekao mi je sudac da ću dobiti godinu dana uvjetno i godinu bez vozačke i da moram čekati rješenje a rješenja nema još uvijek

 

možda sam fulao temu, istina.. ipak je riječ o mislim kaznenom postupku jer je cura bila sa mnom i navode se teške tjelesne ozljede (jer se radi o napuknuću kosti) premda realno nije bilo ništa, a tako mi je i sudac rekao, uzet će to u obzir

uređeno: od MaliMomak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, institucija gdje si sniman i gdje si davao iskaz je općinsko državno odvjetništvo. Prethodno je policija podnijela kaznenu prijavu tom odvjetništvu, a oni postupaju dalje temeljem te kaznene prijave. Sa sucem si mogao razgovarati na suđenju, ne i ja ispitivanju jer to odrađuju najčešće zamjenici općinskih državnih odvjetnika. Dakle, moguće je da ti je neko od njih spomenuo takvu kaznu kao moguće rješenje koje će i oni tražiti u kaznenom postupku s obzirom na sve. Imaš li kakav papir iz kojeg možeš nešto povezati sa ovim upisima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je, kazneni postupak se vodi zbog tih ozljeda.. nakon nesrece dobio sam papir s uvidajem u kojem se navodi da dodem 3.10.2017 na sud, tj drzavno odvjetnistvo.. nakon toga dosao mi je policajac te sam potpisao izjavu o tajnosti, da necu siriti inf. o slucaju.. na tom saslusanju nisam znao sta me ceka.. bio sam sa sucem na razgovoru u toj nekoj sobi gdje su snimali optuznicu i dao sam izjavu.. poslije kad je zavrsilo pitao sam suca da li mogu platiti kaznu na rate, a na to je on u cudu rekao da nece bitu novcana kazna nego godinu uvjetno i godinu bez vozacke.. moram pronaci papire ako treba jos sta dodatmo, cijeli dan sam na poslu.. samo iscekujem to rjesenje, da vise krene kazna o vozackoj, sad je vec proslo 5mj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ODO saslušava počinitelja i snima razgovor, podiže optužnicu i traži kaznu za počinitelja, ne kažnjava, optužnica ide na sud i dalje se sve odvija u kaznenom postupku na sudu, sudac može donijeti kazneni nalog ne ODO....

Vas je saslušao zamjenik Općinskog državnog odvjetnika nije sudac (ako je razgovor sniman)...

Jedina je mogućnost da se sa ODO-om dogovorite, priznate krivnju, te u tom slučaju dobijete manju kaznu, no i taj dogovor mora potvrditi sud, ništa bez suda....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, problem je što brkate neke pojmove pa je teško razumjeti gdje ste bili i što ste radili. Kažete da ste bili na sudu, tj. državnom odvjetništvu. To su dvije skroz različite stvari. Uglavnom, kako vam je objašnjeno u postovima iznad tijek kaznenog postupka ide ; policija - kaznena prijava - općinsko državno odvjetništvo - sud - u kratkim crtama. Sudeći po okolnostima Vašeg djela, vrlo je moguće da ste kazneno prijavljeni od strane policije, ispitani u općinskom državnom odvjetništvu(kamere), a sud vam je izdao kazneni nalog s prijedlogom te visine kazne koju navodite. Ili vam je usmeno rečeno što će vam biti predloženo pismeno, a to nije još došlo(kad ste bili u desetom mjesecu). U svakom slučaju, trebali biste se moći infrmirati o statusu predmeta pred nadležnim sudom. Kako spominjete razne pojmove, nekako mi je ovo najlogičniji slijed događaja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija