Jump to content

Krada u hervisu


Nikola1245

Preporučene objave

Ako si se kretao po trgovini, imaju snimke iz svih kutova, a kamere su i po ostatku trgovačkog centra.

Zašto ne kažeš svoje pravo pitanje? Pitanje je mogu li te uhvatiti, zar ne? Mogu, pogotovo ako si već imao problema s trgovinama ili s policijom, pa te netko prepozna (sada ili kad opet tamo odeš) na snimci.

Ako već nećeš vratiti ukradeno, nemoj više odlaziti u njihove dućane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
, G-man je napisao:

Najbolje postupiti kao što je Sivko naveo plus isprika (usmena ili pisana).

I manite se toga, kao maloljetna osoba zasada uživate određene "beneficije", ali to neće vječno trajati.

Poštovani.imam jedno pitanje.naime radi se o mom prijatelju.on je nedavno iz jednog trgovačkog.centra otuđio robu u vrijednosti od 10.kn.uhvatio ga zaštitar zapisao i pustio.sad njega zanima oče li imat kakvi posljedica? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A cuj 10 kn je isto krada samo ga mora covjek privatno tuziti, sto vjerojatno nece jer je iznos premali.

A na sudu se, uz dobre advokate, moze izvuci na beznacajno kazneno djelo.

U svakom slucaju to nije dopustenje za kradu male vrijednosti.

+ 10 po 10 kn u istoj trgovini pod odredenim uvjetima spada pod produljeno kd krade pa se iznosi zbrajaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Nida je napisao:

A cuj 10 kn je isto krada samo ga mora covjek privatno tuziti, sto vjerojatno nece jer je iznos premali.

A na sudu se, uz dobre advokate, moze izvuci na beznacajno kazneno djelo.

U svakom slucaju to nije dopustenje za kradu male vrijednosti.

+ 10 po 10 kn u istoj trgovini pod odredenim uvjetima spada pod produljeno kd krade pa se iznosi zbrajaju.

O.k.kako mi je reka nije mu prvi u tom centru.ali da su ga prvi put zapisali i slikali osobnu.i kaže da je unazad 2.-3.puta isto tako po 10.kn.al ga nisu prije uvatili.mogu li ga tužiti.? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
, drot13 je napisao:

Ako se ne ponovi, neće. Zaštitari te i drugih trgovina će razmijeniti njegove podatke i malo više paziti ako ga uoče i to je to...

poštovani, 

Imam pitanje. Naime krao sam po lidlu jedno vrijeme te me zastistar uhvatio s robom u vrijednosti od 14 i pol kn. Nakon toga vise nikad nisam krao, sto od srama sto od savijesti, no zanima me kakve posljedice mogu ocekivati s time da sam maloljetan (17) i da mi je to prvo preksaj, a pozvana je i policija. Prije par dana postom je dosao neki poziv za mene i mog oca no nisam siguran tocno o cemu se radi jer ga nisam mogao sam procitati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Smatram da se tu radilo o pozivu od strane DORH-a budući se za sva kaznena djela koje počini maloljetnik progone po službenoj dužnosti. Sad, da li vas zovu baš na ispitivanje ili razgovor sa stručnim suradnikom DORH-a, pitanje je.

U svakom slučaju, ne bu nikakvih strašnih posljedica, osobno bih to riješio sa primjenom načela oportuniteta, vas obvezao na ispriku oštećeniku i odbacio prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija