Jump to content

Poništenje prvostupanjske presude


macak_15

Preporučene objave

Pozdrav, imam jedno pitanje. Rekli su mi da će Županijski sud poništiti prvostupanjsku presudu u roku od 30 dana. Sad mi nije jasno što to točno podrazumijeva. Može li Županijski sud samo poništiti prvostupanjsku presudu i vratiti ju na ponovno suđenje ili ju može u cijelosti ukinuti i to je kraj? Razlog za to poništenje je da je prvostupanjska presuda "utemeljena na nezakonitom dokazu", ako je to bitno.

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Županijski sud, kao drugostupanjski sud, rješava u žalbenom postupku povodom izjavljene Žalbe na odluku prvostupanjskog suda (Općinskog), te isti odluku (presudu) može djelomičmo ili u potpunosti poništiti (Žalba je osnovana) i vratiti u ponovni postupak prvostupanjskom sudu, može odbaciti Žalbu kao neosnovanu, te može poništiti presudu i sam donijeti odluku (presudu)....

Vremenski žalbeni period Vam nije definiran i neznam tko Vam je rekao da će to biti učinjeno za trideset dana...

A da li je neki dokaz nezakonit ili nije to će odlučiti upravo Županiski sud rješavajući predmet u žalbenom postupku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija