Jump to content

Obitelj i stambeno pravo


Misamusic27

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Imam 40 godina,zaposlen sam,privređujem. Zbog vrste posla živim po najmovima,kratkoročnim. Inače adresa stanovanja mi je kod roditelja već 32 godine.

Indirektno, a šta direktno oni me izbacuju iz kuće , i iako su nasljednici još dvije kuća, odbijaju podjeliti sa mnom neku od nekretnina, gdje bih mogao živjeti.

A pravno također odbijaju djelovati, znači sudskim putem me ne žele iseliti. 

Dali pozna netko zakon kojime se reguliraju prava punoljetne djece (članova obitelji) na stanovanje unutar obitelji i zakon kojim se regulira sudsko iseljavanje punoljetnih članova obitelji. 

Eto ako netko prepoznaje slučaj,ima iskustva ..molim za neki savjet. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Misamusic27 je napisao:

Pozdrav svima.

Imam 40 godina,zaposlen sam,privređujem. Zbog vrste posla živim po najmovima,kratkoročnim. Inače adresa stanovanja mi je kod roditelja već 32 godine.

Indirektno, a šta direktno oni me izbacuju iz kuće , i iako su nasljednici još dvije kuća, odbijaju podjeliti sa mnom neku od nekretnina, gdje bih mogao živjeti.

A pravno također odbijaju djelovati, znači sudskim putem me ne žele iseliti. 

Dali pozna netko zakon kojime se reguliraju prava punoljetne djece (članova obitelji) na stanovanje unutar obitelji i zakon kojim se regulira sudsko iseljavanje punoljetnih članova obitelji. 

Eto ako netko prepoznaje slučaj,ima iskustva ..molim za neki savjet. LP

oni mogu policiji prijavit da ne živiš kod njih. policija ti odjavi prebivaliošte.

kuća je njihova . oni su nasljednici . oni odlučuju ko će živiti u njihovim nekretninama.

zašto bi sa tobom djelili svoje nekretnine?

mogu ti ponuditio ugovor o najmu i naplaćivati najamninu i troškove.

dok su živi oni su vlasnici i nemaš  nikakva prava na njihovu imovinu. punoljetan si i radiš pa nisu dužni brinut se o tebi i uzdržavati te .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da Vam je poštovani bovu adekvatno odgovorio...

Obiteljski zakon regulira imovinsko-pravne odnose unutar obitelji, ali Vi ste punoljetni, zaposleni i na Vama je da se snađete..... probajte na miran način (dogovorno) sa roditeljima izregulirati Vaš status unutar obitelji, jer stvarno roditelji prema Vama, kao punoljetnoj i zaposlenoj osobi, više nemaju nikakve obveze, a poslije njihove smrti Vi ih naslijeđujete, naravno, uz ostale nasljednike ako ih ima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija