Jump to content

samohrani roditelj


anonimno

Preporučene objave

prvi put se javljam i molim da mi odgovori neka ucena glava na ovo pitanje. tko ima status samohranog roditelja?naime, mislila sam donedavno da sam samohrani roditelj buduci da mi je razvodom petogodisnji sin dodijeljen prije cetiri godine na skrb. otac mu vise manje placa alimentaciju, i zivi izvan hrvatske...no, pri upisu u vrtic receno mi je da nemam pravo na popust pri placanju vrtica, jer ja NISAM samohrani roditelj buduci da bivsi suprug placa alimentaciju???!!! samohrani roditelj je onaj za cije dijete nije poznat drugi roditelj ili je preminuo?? ali, po nekoj logici svi oni isto primaju ili mirovinu pokojnika ili pomoc dzave(koliko to je isto druga tema op.a.)!?ostala sam zbunjena....isto tako, visina alimentacije je relativan pojam!!ili sam u krivu?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik i ovo što vam pišem je iz vlastitog (nažalost) iskustva:

Prilikom upisa u vrtić imate pravo na određenu subvenciju, shodno vašim primanjima.

Alimentacija tu ne igra ulogu.

Potrebna je presuda o razvodu braka i odluka kojom je dijete vama dodijeljeno na skrb, potvrda o predivalištu za vas i dijete i sa tim papirima imate pravo na subvenciju (koju ostvarujete na šalterima Gradske uprave).

Ponovo napominjem da sve zavisi o vašim primanjima-mislm da je ove godine to iznos od oko 1.300-1.400kn. za besplatan vrtić.

Nadalje, ako primanja premašuju taj iznos, ali ipak primate DD, mislim da imate pravo na smanjenje iznosa.

Dakle, uvjerena sam da ste dobili krivo pojašnjenje u vrtiću, jer subvenciju imaju i neki bračni parovi koje poznajem...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija