Jump to content

Zastara placanja komunalne naknade


anonimno

Preporučene objave

Dobio sam opomenu da nisam platio 4 racuna iz 2002. godine za komunalnu naknadu. No, kako sam prije imao problema s njima i morao sam placati zaostatke, pazim da placam sve racune. Cini mi se da je to sistem - ako prodje-prodje.

 

No, placam preko e-zabe pa nemam nigdje trag da sam doista platio te racune, a naravno da se ne sjecam jesam li doista platio te racune. Stovise, kad sam pregledao sve racune, vidio sam da sam preplatio prijasnji dug iz 2000. godine.

 

Kad nastupa zastara, jer sam cuo da je za iznose do 2000 kuna (konkretno 114 kn) samo dvije godine, sto je proslo?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje zastare nije vezano za dugovani iznos, već za protek vremena od nastanka obveze. Ako se dobro sjećam, za "režije" zastarni rok iznosi godinu dana, pa izračunajte koliko je prošlo vremena od dana dospijeća. Ako je prošlo više od godinu dana, račun ne morate platiti. Može se dogoditi da Vas svejedno tuže; tada trebate istaknuti prigovor zastare, jer na zastaru sud ne pazi po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija