Jump to content

Kupovina stana u vanbracnoj zajednica


Astasad

Preporučene objave

Poštovana, ako ste Vi i Vaš dečko u izvanbračnoj zajednici (vezi, niste napisali da li stanujete zajedno), jer po Vašem navodu (..Decko i ja smo u vezi 7godina..), a primjenom ObZ, izvanbračna zajednica već postoji, ili ako postupite kao što Vam predlaže poštovana Ruby, nećete morati dokazivati koliko ste Vi uplatili, jer se sva imovina stečena radom ili rezultatima rada za vrijeme trajna izvanbračne zajednice, tretira kao zajednička imovina i dijeli se pola-pola, naravno, i prava i obveze koje proistječu iz izvanbračne zajednice, tj. na istu se primjenjuju odrednice Obiteljskog zakona kao i na bračnu zajednicu što se tiče imovinsko-pravnih odnosa...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Astasad je napisao:

Hvala nam na tako brzom odgovoru. Hoće li pomoći ako preko banke uplaćujem na partnerovu karticu ratu za kredit, kako bi se vidjelo koliko sam uplatila tijekom godina?

samo uplata na karticu može se smatrati darom. ili povratom duga.

u opis plaćanja obvezno navesti da plaćate 1/2 rate kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema novog zakona, kao ni Zakona o izvanbračnoj zajednici, to definira sadašnji ObZ iz 2015. godine, bio je samo prijedlog, ali nije prošao u Saboru ( u stvari povučen i prije nego je došao u Sabor)....

Po sadašnjem Obiteljskom zakonu Vi ste u izvanbračnoj zajednici, jer se ista definira kao zajednica slobodnog muškara i slobodne žene koja traje tri godine i duže, odnosno od rođenja zajedničkog djetata ako je dijete rođeno prije proteka od navedene tri godine zajedničkog života...

Dakle, na Vas se, što se tiče imovinsko-pravnih odnosa, primjenjuje odrednice sadašnjeg ObZ, tj. sva imovina stečena radom i rezultatima rada za vrijeme trajanja izvanbračne zajednice dijeli se popola, kao što sam Vam napisao i u svom prethodnom postu...

No, kako Vam je sugerirala i poštovana Ruby, ništa Vam ne smeta ako to potvrdite i kod JB (potpišete izjavu o postojanju izvanbračne zajednice-"zlu netrebalo").......

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Astasad je napisao:

Hvala nam na tako brzom odgovoru. Hoće li pomoći ako preko banke uplaćujem na partnerovu karticu ratu za kredit, kako bi se vidjelo koliko sam uplatila tijekom godina?

Stan je zajednička imovina neovisno o tome tko stvarno plaća ratu za kredit. Ako Vi, primjerice, ne radite, ali ste kod kuće i brinete se za djecu i kućanstvo, to je jednakovrijedan rad koji Vam, novčano izražen, daje udio u polovici zajedničke imovine. Ali ako Vi i Vaš dečko zaista na taj način dijelite budžet (pola računa za struju, pola za kredit, itd.), onda činite tako. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Stan je zajednička imovina neovisno o tome tko stvarno plaća ratu za kredit. Ako Vi, primjerice, ne radite, ali ste kod kuće i brinete se za djecu i kućanstvo, to je jednakovrijedan rad koji Vam, novčano izražen, daje udio u polovici zajedničke imovine.

Upravo tako, tako da Vam netreba nikakv dokaz o plaćanju pola kredita, kao što sam naprijed i naveo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija