Jump to content

Problem isplate odvjetniku


solin

Preporučene objave

Postovani!

Molim pomoc nekoga ko mi moze pomoci savjetom u problemu isplate koji je nastao nakon presude i isplate na moj racun.

Naime, imala sam sudski spor koji je trajao punih 11g i dosudjen u moju korist.  Prije tih famoznih 11g unajmila sam odvj. i dala joj punomoc da me zastupa u sporu. Rekla mi je da je moja obveza nakon sto dobijemo isplatiti je sa 10%. Prije neki dan uplacena mi je glavnica s kamatama i tu nastaje problem. Naime odvj. je sama zatrazila od nekog sudskog vjestaka izracun glavnice s kamatama i to mi proslijedila. No medjutim,na presudi je navedeno da tuzenik treba meni isplatiti odr.iznos,te da ja njemu moram isplatiti odr.iznos odvjetnickog troska. Kontaktirala sam odvjetnicku komoru i receno mi je da se u praksi obicno taj iznos prebije,pa bi shodno tome ja trebala biti isplacena za razliku od 2450,00kn. 

Na moj racun uplacen je iznos koji se prema onome kako je odvj.dobila od sudskog vjestaka + ti odvj.troskovi ne poklapaju, vec je nekih 300ak kn vise. Zatrazila sam od odvj da mi se proslijedi specifikacija uplate, no medjutim to navodno ona nije dobila. Zatrazila sam i na putem mejla, al nista. 

Odvj je rekla prvi dan da isplatim njenih 10%, drugi 10%+3000kn,treci 10% 6950,da bi na koncu rekla da joj moram platiti 16900kn. 

U zelji da nikoga ne zakinem,te da se ni mene ne zakine,potrazim i platim savjet kod drugog odvj da znam sta moram napraviti da sve bude kako triba. Odvjetnik je pogledao presudu i rekao da je 10.000,00kn i vise nego fer i posteno od mene da joj isplatim (znaci 10%+razlika OT koja mi je vjerovatno uplacena). 

Slj dan dobijem mejl od odvjetnice di ona od mene potrazuje sad vec 18000 i nesto kn,te da ja protuzakonito drzima njene novce na racunu. Od specifikacije naravno nista. Podignem 10.000,00kn u banci i odem u ured odvj u namjeri da je isplatim. No, medjutim ona nije bila zadovoljna iznosom koji sam joj namjenila. U njenom uredu bilo je dvoje zaposlenika, nas cetvero nalazilo se u najvise metar ipo kvadratnih, nas troje smo sjedili, a odvj je stajala na niti pola m od mene. Pokusavajuci objasnit da nije u pravu, uzmen malu torbicu koja je stajala na radnom stolu tik ispred mene,a ispod nje se nalazila kuverta s novcem, u nadi da iz nje izvadim presudu i objasnim u stavci u kojoj pise kako i sta, ona je iskoristivsi taj momenat zgrabila kuvertu s novcem koja je stajala isprid mene i sakrila je iza svojih ledja, tj na svoj lijevi bok. Tad sam se ustala i ppkusala joj uzet kuvertu s novcem,mwdjutim ona s desnom rukom kuveru uvalila u hlace,ravno u medjunozje!!! Sokirana njenim ponasanjem, kazem da mi vrati novce i da to nije ponasanje jedne odvjetnice, ona se sa mnom pocela prepirat. Na koncu da joj dam jos 3000 i da ce mi izdat potvrdu da sam sve obaveze prema njoj ispunila. Ja vise novaca u sebe nisam imala. Trazila sam i na kraju dobila da mi se izda racun na novce koje je zgrabila sa stola i na kraju sam ga dobila. 

Moje pitanje glasi,da li takvoj osobi od odvjetnice isplatiti tih 3000kn ili ici na odvj.komoru?

Od pamtivjeka je bilo sta g... vise diras, g... vise smrdi! Ona je pravno potkovana,a ja sam obican covjek koji trazi svoja prava i koja isto tako zeli platit ono sto treba platit,ali takvo jedno  ciganjenje s ciframa i trazenjem sad ovako sad onako, to vise s ludilom granici!

Molim nekoga tko se razumi,da mi savjetom pomogne sta da napravim,jer ova situacija granici s ludilom! 

Hvala Vam unaprid!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija