Jump to content

E-dražba ?


trozubac

Preporučene objave

E-dražba počinje objavom poziva za sudjelovanje u e-dražbi, sve je to na stranicama FINE (u aplikaciji Javna objava). Za to trebate imati Finin certifikat, uplaćenu jamčevinu prema pozivu za sudjelovanje i ispunjenu prijavu za sudjelovanje u e-dražbi. Pri tome jamčevina se uplaćuje na poseban račun FINE koji je otvoren samo za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , trozubac je napisao:

Zvuči dosta komplicirano, ali ovo sa certifikatom mi je nejasno. 

Nije tako strašno komplicirano, potrebno je samo malo prakse.

Radi se o digitalnom certifikatu kojeg izdaje Fina (e-kartica ili USB token). Ovako se osigurava anonimnost ponuditelja, jer nakon što uplatite jamčevinu, i nakon prijave za sudjelovanje u nekoj e-dražbi, Fina Vam kao ponuditelju daje identifikator pod kojim anonimno sudjelujete u dražbi (za svaku dražbu dobijete novi identifikator). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Prošao sam sa najvišom ponudom na elektronskoj dražbi i općinski sud mi je odredio da uplatim puni iznos otkupnine. U rješenju stoji da će me nakon uplate sud upisati kao vlasnika. Nakon čekanja od 90 dana zovem općinski sud koji me izvještava da se stranka žalila na županijski sud i da je ne zovem godinu dana. Dali poslije odluke županijskog suda stranka se može žaliti na viši sud i sve do ustavnog suda,

Pozdrav,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, preiskusan je napisao:

U rješenju stoji da će me nakon uplate sud upisati kao vlasnika

Treba stajati da će Vas se po pravomoćnosti tog rješenja upisati kao vlasnika.

prije 58 minuta, preiskusan je napisao:

Dali poslije odluke županijskog suda stranka se može žaliti na viši sud i sve do ustavnog suda,

Može koristiti sve daljnje raspoložive pravne lijekove. Međutim po pravomoćnosti tog rješenja o dosudi nekretnine, sud će donijeti zaključak o predaji nekretnine Vama kao kupcu. Također, ukidanje ili preinaka rješenja o ovrsi nakon pravomoćnosti rješenja o dosudi nekretnine ne utječu na pravo vlasništva Vas kao kupca po čl. 108. OZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija