Jump to content

alimentacija


anonimno

Preporučene objave

imam jedno pitanje. moj suprug ima dijete s jednom zenom (nikad nisu bili u braku) i on je njima placao alimentaciju ovih godina,koliko su se dogovorili.

sada se ta zena zeli udati, i mene zanima mora li moj suprug njoj placati i dalje alimentaciju (s obzirom na to da oni nikad nisu bili u braku,i da ce sad ona stupiti u brak i imati prihode novog muza)

zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga gospodjo Vi ste pobrkali neke VAŽNE stavrčice.

To dijete je njegova obitelj bez obzira što ne živi s njim,a novac koji izdvaja daje djetetu, ne za džeparac već za život : odjeća, hrana, obuća, režije i sve ostalo što jr djetetu potrebno za normalan život.

DRugi čovjek ne mora uzdržavati to dijete, jer nije njegovo i to što će živjeti s majkom tog djeteta je njegova dobra volja da pomogne u odgoju, ali on nema nikakve materijalne obaveze prema djetetu.

On će brinuti za sebe i suprugu ( majku djeteta) i eventualno njihovo zajedničko dijete.

Vi morate s tim živjeti i to prihvatiti, Vašeg supruga s tom obavezom jer ste to znali kad ste se za njega udavali ( da ima dijete i da mora plaćati uzdržavanje za njega).

Uzdržavanje mu se ne može smanjiti niti ukinuti,sve dok dijete ide u školu ( osnovnu , srednu, fakultet), a to će potrajati ako je dijete malodobno.

Na sve te probleme ste morali računati kad ste se vezali za tog čovjeka i budite jako oporezni na tom polju, da oko toga ne pravite probleme jer biste i vi mogli biti bivša supruga ( mogao bi i Vas napustiti ako budete vršili pritisak na njega zbog toga, jer on tu ništa ne može).Samo ćete si stvoriti probleme.

Potržite si dodatnu zaradu i pounite prazninu u budžetu, a to dijete nemate pravo uskraćivati jer ono nije ništa krivo i nije tražilo da bude rodjeno

ONO JE NJEGOVA OBAVEZA, A NE DOBRA VOLJA, pa će ponekad nešto dati, a ponekad ne..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s gospodjom koja se javila prije FF-a.

Ja sm udana za jednog takvog muškarca i sama sam donedavno tako razmišljala, ali sad kad imamo zajedničko dijete promijenila sam mišljenje, jer bih vjerojatno i sama postupila da sam mu bivša supruga. Naše dijete je moja i njegova obaveza i da nas napusti ja bih isto tržila uzdržavanje za dijete.

 

vršila sam jedno vrijema pritisak na njega jer izdvaja 2000 kn/mj , ali sam vidjela da sam pogriješila.

Dobila sam to da me je optužio da ja imam nešto protiv njeovog djeteta, da je mislio da ga prihvaćam s tim tko je i što je ucijelosti i da neće moći živjeti sa mnom ako to ne prihvatim.

Savjet za gospodju koja bi uskratila uzdržavanje :

ILI GA PRIHVATI S TIM ŠTO TI JE DONIO JER TO JE ON ILI BJEŽI GLAVOM BEZ OBZIRA I NADJI SI SLOBODNOG MUŠKARCA BEZ TAKVIH ILI SLIČNIH OBAVEZA.

Vi se uokvirite u onome što imate. Tako sam i ja morala za ljubav svog muža i obitelji naše.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Opet stare boleštine - ljubomora!

Alimentacija je za dijete.Roditelj koji ne živi s djetetom,obavezan je plaćati uzdržavanje djeteta skrbniku,majci djeteta,kada je dijete maloljetno i dok ne završi školovanje i još godinu dana dok se ne zaposli.

Pretežno oni koji plaćaju alimentaciju od ljubomore i jali što moraju plaćati, truju sami sebe mislima kako od te alimentacije samohrane majke se provode,ljetuju,izlaze i banče...

Dakle,život majke djeteta Vašeg partnera,nije Vaš problem,ne trujte se što će ona imati sad i muža sa plaćom!

Ona se snašla,pa snađite se i vi i nešto za sebe poduzmite ako niste zadovoljni vašim sadašnjim primanjima (ili partnerom)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-o:misli:

 

Gospođo,ovo je pravni forum,ukoliko to niste do sada znali.

 

Kategorije kao ljubimora i ostalo ne ''stanuju u pravu'',a termini kao što su skrbništvo i tzv samohrani roditelj vam očito nisu jasni,pa bi bilo dobro prije nego ih upotrebaljavte da malo pregledate i ostale postove,a po mogućnosti i Obiteljski zakon ,a ne samo ove od prije nekoliko godina..

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine,jesam li ja Vas čime povrijedila,ili Vaše pravo?

Iako sam se jučer logirala ovdje,hvala na obavijesti da sam na pravnom forumu!Sad kada sam našla stručnu osobu,recite mi još ima li ovdje mjesta i za druge obične smrtnike koji nisu pravnici,pa slobodno komentiraju?

A termine "skrbništva" i "samohranih" roditelja,vjerujte,najbolje upoznate kada ih isprobate na vlastitoj koži! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo ,baš suprotno od onog što ste naveli,vaša pojava na forumu je pravo osvježenje u ove vruće ljetenje dane. :-)

 

Vaše iskustvo kako kažete ''na vlastitoj koži'' može biti korisno ne samo u praksi,nego isto možda može dovesti i dalekosežnijih promjena i u teoriji obiteljsko-pravne problematike,a ne samo u rečenim terminima.. :misli:

 

Stoga vas usrdno molim, da isto iznesete pred forum,kako bi i stručne osobe mogle nešto novo naučiti ( jer,složit ćete se,čovjek uči od rođenja do smrti),a što je navažnije da i ''obični smrtnici'' ( a to smo svi pod određenim uvijetima) od toga imamo koristi u svakodnevnom životu..

 

Moguće da je ova zamolba preteška,ali što je to vrijedno u životu a da je istovremeno lako ostvarivo ...

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija