Jump to content

Pravo na povrat poreza


predrag.papec

Preporučene objave

Poštovani,

molio bih Vas pavni savjet

Zakasnio sam sa prijavom djeteta kao poreznu olakšicu, naknadnu prijavu minisu uvažili jer je istakao rok za podnošenje prijave za poreznu olakšicu.

Dijete bi mi bilo kao drugo dijete na olakšici i ostvario bi po njemu poveći iznos, ali sa natezanjem sa poreznom upravom, nakon dužeg vremena objasnili su mi da se mogu oprostiti sa tim novcima i da ne postoji nikakav pravni postupak kojim bih zatražio isplatu tih novaca.

Poštovani molio bih vas ako postoji ikakav pravni lijek da me usmjerite jaer kako sam napisao iznos je povelik i ne želim dopustiti da ostanem bez tih novaca.

Hvala Vam unaprijed

LP, 

Predrag Papec

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Logično je da ako nije potrebno posebno podnositi prijavu jer se automatski obrađuje sve i za svakog da je onda ta ista prijava nepotpuna tj.  da je netočna iz razloga jer nije dijete uključeno u prijavu, znam da nemogu znati ali ako dijete prijavljujem redovito 11 godina .... 

Znaći nema nikakve mogučnosti da se dođe do tih novaca?

ali ne daj Bože da oni pogriješe, uvijek si i sve naplate ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Da ne otvaram drugu temu, ovo mi se čini kao slično. Imam pitanje vezano za povrat poreza iduće godine( tj. za 2019.). Naime ja radim na pola radnog vremena od 6. mjeseca ove godine, a prvih 6. mjeseci u godini bila sam nezaposlena. Moja plaća je niža od poreznog odbitka tako da na nju nije niti plaćen porez i prirez. Međutim muž mi radi cijelu godinu i njegov poslodavac uredno uplaćuje porez, a ja mu nisam prijavljena kao porezna olakšica tj. uzdržavani član obitelji. Moje pitanje je da li, i na koji način mi možemo naknadno iduće godine podnjeti prijavu kako bi suprug dobio povrat poreza za mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Barbara1984 je napisao:

Da ne otvaram drugu temu, ovo mi se čini kao slično. Imam pitanje vezano za povrat poreza iduće godine( tj. za 2019.). Naime ja radim na pola radnog vremena od 6. mjeseca ove godine, a prvih 6. mjeseci u godini bila sam nezaposlena. Moja plaća je niža od poreznog odbitka tako da na nju nije niti plaćen porez i prirez. Međutim muž mi radi cijelu godinu i njegov poslodavac uredno uplaćuje porez, a ja mu nisam prijavljena kao porezna olakšica tj. uzdržavani član obitelji. Moje pitanje je da li, i na koji način mi možemo naknadno iduće godine podnjeti prijavu kako bi suprug dobio povrat poreza za mene?

Ako u 2019. godini ostvarite manje od 15 000 kn bruto, možete biti porezna olakšica suprugu, inače ne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija