Jump to content

Korištenje autorskih prava bez ugovora / naplate


jinx24

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za savjet.

Situacija je sljedeća: kolega je napravio dizajn i web stranicu za jednog poslodavca bez ugovora. Prema usmenom dogovoru poslodavac ga je trebao zaposliti u svojoj firmi, platiti izradu stranice i slično. Pošto je poslodavac obiteljski prijatelj nitko nije mislio da neće platiti, jel. Dogodilo se baš to, dakle čovjek koristi tu web stranicu bez da je išta platio. Zanima me da li ima smisla tužiti ga s obzirom da nema nikakvog ugovora između njih dvoje, čovjek ga je izigrao, niti platio niti zaposlio u svojoj firmi. Kolega samo ima poruke i mailove u kojima je vidljiva potražnja novca za izradu te stranice... Molim Vas savjet i što činiti :)

Unaprijed hvala na odgovorima! I ako ova tema već postoji molim Vas da mi oprostite nov sam na forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto postoje dokazi da je usluga izvršena, neka prijatelj angažira odvjetnika za opomenu, a ako po opomeni ne plati, neka tužbom potražuje dogovoreni iznos, dakako, ako sve zaista može dokazati. Bez obzira što ne postoji pisani ugovor, postoje dokazi o sklapanju usmenog ugovora, a ovo je u svojoj biti ugovor o djelu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija