Jump to content

POSLOVNO UVJETOVANI OTKAZ


TASH100

Preporučene objave

Poštovani,

 

djielatnik sam banke 15 godina i reorganizacijom ponuđeno mi je ili otpremnina ili niže radno mjesto.

No kako sam zadnjih 8 godina radila na rukovodećoj poziciji bez riješenja za to radno mijesto nisam dobivala varijabilni dio kao kolege s riješenjem.

Meni zanima mogu li sudskim putem potraživati razliku jer naša pravnica ( bančina) tvrdi da nemam pravo na ta sredstva jer nisam imala rješenjeza to radno mjesto.

I isto tako može li poslodavac uvjetovati dokumet na potpis da ga nemamo pravo tužiti odnosno prezentirano nam je ako to ne potpišemo nemamo pravo ni na otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otpremnina je pravo koje definira zakon (jedino visina može biti predmetom regulative internog akta) i ne ovisi o tome hoće li ili ne netko tužiti drugu stranu u radnom odnosu.

Što se prvog upita tiče, ukoliko možete dokazati da ste obavljala ove rukovodeće poslove, smatram da biste mogla potraživati razliku koja vam nije plaćena, no uz ogradu zastarnog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kamate morate sama potraživati, dužnik ih sasvim sigurno neće samoinicijativno platiti (ili rijetko koji dužnik hoće).

Preporuke odvjetnika ne dajemo, jer je protivno kako našoj politici tako i pravilima Odvjetničke komore budući se to može smatrati reklamom.

No, možete u našem PDF-u Tražim odvjetnika objaviti upit, pa vam se možda netko javi ili dade preporuku preko PM-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dobio sam poslovno uvjetovanji otkaz iz gospodarskih, tehnoloških i oraganizacijskih razloga, ugovor o radu za radno mjesto savjetnik za higijenu. Poslodavcu je zbog potrebe posla trebala odgovorna osoba za rukovanje opasnim kemikalijama, završio sam tečaj na HZTA i obavljao poslove u skladu sa važećim propisima. Poslodavac nije želio promijeniti ugovor o radu a ja nisam inzistirao na promijeni...na kraju nisam imao nikakva prava jer nisam imao ugovor o radu za to radno mjesto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija