Jump to content

Uvjetna osuda


Levatinka

Preporučene objave

Postovani postoji uvjetna osuda postignuta sporazumom i gdje je okrivljenik priznao imovinsko pravni zahtjev u sporazumu.

U jednoj presudi koja je dostavljena okrivljeniku pise da  se kazna zatvora  nece izvrsiti ako na uvjetu ne pocini novo kazneno djelo.

 

A u presudi koju je dobio osteceni pise i uz obvezu da pooravi stetu.

Temeljem imovisnko pravnog zahtjeva duzan je platiti iznos u roku godine.

Nakon godine su okrivljenik i optuzeni potpisali dogovor o nacinu vracanja duga.

Optuzenik malo kasni dali mu prijeti zarvor ili samo ovrha.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje mišljenje je da, u konkretnom slučaju, ne može doći do opoziva uvjetne osude, jer smisao odluke o IP zahtjevu je zaštita oštećenika, a ukoliko je on sam pristao na odgodu roku određenog presudom, ne vidim osnovu po kojoj bi mogao tražiti opoziv.

S druge strane, DORH takve stvari ne interesiraju, jer nisu izravno dio njihove domene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Levatinka je napisao:

G man sto je najgore postoji presuda koja je isla odvj,odvjetniku i krivcu u kojoj uopce ne pise povrat novaca dok u onoj koja je isla ostecenoj strani pise.?

Kako je to moguce?

To bi značilo da pisani prijepis presude ne odgovara izvorniku, što se dade ispraviti bilo samo odlukom suda bilo da se sudu skrene pozornost na to. Rijetko se takve stvari dese, ali moguće su.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Levatinka je napisao:

Postovani koliki je rok za opoziv uvjeta kad uz uvjet imate i obvezu popravka materijalne stete npr u roku godinu dana.

Sada su prosle 2 od pravomocnosti.

Hvala

Ukoliko bi opoziv išao zbog neispunjavanja tzv. dvostrukog uvjeta (ne naknadi se šteta u presudom određenom roku), rok za opoziv iznosi godinu dana od isteka roka unutar kojeg je osuđenik bio dužan ispuniti obvezu.

BTW, nema potrebe za otvaranjem više tema na istu tematiku, pa ću teme spojiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kazite vi ...posto su djelo navodno napravljena od 2011 do 2015 ..a presuda donesena 2017 dali se gleda stari zakon od 6 mjeseci za opoziv .

Posto je presuda donesena u 2 mjesec 2017 ....rok je godinu dana i ako bi bilo godinu dana ...kako se rok tocno gleda od poziva za provjeru ili jer do danas nista nije doslo pismeno?S tim da je okrivljeni svjestan da mora popravit stetu al kako bude imao novaca.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Levatinka je napisao:

A kazite vi ...posto su djelo navodno napravljena od 2011 do 2015 ..a presuda donesena 2017 dali se gleda stari zakon od 6 mjeseci za opoziv .

Po mom mišljenju, načelo obvezne primjene blažeg zakona primjenjuje se i u postupku opoziva uvjetne osude, stoga bi vrijedio povoljniji 6 mjeečni rok.

prije 6 sati , Levatinka je napisao:

Posto je presuda donesena u 2 mjesec 2017 ....rok je godinu dana i ako bi bilo godinu dana ...kako se rok tocno gleda od poziva za provjeru ili jer do danas nista nije doslo pismeno?S tim da je okrivljeni svjestan da mora popravit stetu al kako bude imao novaca.

Rok za ispunjenje obveze računa se od pravomoćnosti presude, a rok za opoziv od isteka roka za ispunjenje obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Da se i ja uključim na ovu temu...

Pravomoćno rješenje- 2015, uvjetna osuda uz obvezu da se oštećenicima naknadi šteta u roku od 3 god. Rok kušnje 5 god. 

Rok od 3 godine je prošao, još malo pa će proći 4. Oštećenicima se još uvijek vraćaju novci postepeno ali nije cijela svota podmirena. 

Zanima me...koje su mogućnosti opoziv uvjetne osude u ovoj situaciji? S time da je pravomoćno postalo u 2015.god. da li vrijedi rok za opoziv od 6mj, godinu dana ili neki drugi? 

Znam da oštećenik ima pravu u tom roku, koji god da je, pokrenuti postupak opoziva a na forumu su neki spominjali ročišta i provedete pokrenute sa strane samog suda.  Za sad nije ništa stiglo od suda pa me zanima da li tako nešto postoji u određenim situacijama ili se svakog provjerava? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
, Levatinka je napisao:

Od Roka za povrat sredstava je proslo godina ipo ...dakle prakticno je nemoguce opozovat uvjet.

Jel sam u pravu

Slažem se, kao što je i ranije navedeno.

Uostalom, kako je prošlo sve?

, maria0308 je napisao:

Zanima me...koje su mogućnosti opoziv uvjetne osude u ovoj situaciji? S time da je pravomoćno postalo u 2015.god. da li vrijedi rok za opoziv od 6mj, godinu dana ili neki drugi?

Primjenjuje se za vas najpovoljniji propis, dakle rok od 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija