Jump to content

Dosjelost i Porez na promet nekretnina


anonimno

Preporučene objave

Zanima me kada se stekne vlasništvo nad nekretninom (stan i zemlja-oba slučaja, vjerojatno je isto) na osnovu prava iz dosjelosti, da li si onda dužan platiti porez na promet nekretninama??

U zakonu koliko vidim ništa konkretno ne piše za taj način stjecanja imovine, a odvjetnica kaže da u poreznoj za takve slučajeve nekad traže platiti porez, a nekad i ne??

Postoji li neki način da se osigura neplaćanja poreza u takvom slučaju?

Ako itko zna kakav je praksa ili je bio u sličnoj situaciji molim odgovor što prije, poprilično je hitno. Thnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenjem o stjecanju vlasništva dosjeloštu nema nikakvog novog niti većeg prava od onog kojeg je imao ranije, stoga nema osnove za obračun poreza na promet nekretnina. O ovoj problematici Ministarstvo financija je dalo svoje mišljenje i svi službenici u Poreznoj upravi se toga moraju držati. Nažalost događa se da neki od njih to ne čitaju pa daju krive informacije. Zato imate Legalis :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je jako dobra vijest.

Da li mogu negdje naći napismeno to mišljenje, da li je možda objavljeno u nekom službenom glasilu? Tražim način kako da se osiguram da porez neće biti naplaćen pa mislim da bi bilo dobro za neupućene službenike da imam nešto napismeno u svezi tog naputka. Ako može još info o tome. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija