Jump to content

stambeni krediti za HRVI


samsung

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Ja bih vas molio,ako ima ikog tko je dobio stambeni kredit da se javi i zanima me najviše kada se dođe na listu za dodjelu prema dosadašnjem iskustvu za koliko se vremena može očekivati dodjela kredita.Od gospode iz MOMBS-a sam saznao da sam na listi i kažu da se može zvati svaku godinu samo da se provjeri na koje si mjesto dospio.Ujedno do sada nisam dobio ni stana ni kredita a kamoli što drugo. :-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo kad ste predali za kredit od Mobms-a.

Ako ste ove godine predali onda nećete saznati koji ste do 2.2008 jer onda izlazi nacrtna lista osoba koje traže kredit za kupovinu stana ili kuće , razliku kvadrata ,poboljšanje životnih uvjeta i sl.

Koliki stupanj invalidnosti imate,koliki broj bodova imate i sl. U kojem gradu tražite kredit ili stan , sve je ovo bitno jer se razlikuje od grada do grada.

Ja recimo sam na listi od 1995 godine,a do danas nisam dobio kredit,dok su dobivali i sa manjom invalidnošću od mene,znaći ako imate neke štele možda i uspijete nešto srediti.Nadam se da će te shvatiti ovo što sam napisao jer o puno faktora ovisi vaš položaj na listi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Jučer sam zvao mobms i dobio informaciju da se lista za dodjelu kredita braniteljima nalazi u uredima državnih uprava i kao ima dosta zahtijeva, oko 12-13000, te da se sa utvrđivanjem konačne liste i dodjelom kredita dolazi nakon izlaska i procjena komisija (ako je netko tražio, npr.kao ja za poboljšanje uvjeta stanovanja) nakon što se lista konačno utvrdi i donese ovogodišnji državni proračun, mislim da je to negdje u 3.mj.ove godine, evo to su najnovije informacije koje sam saznao, a ako netko ima nešto novije neka napiše :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

imaš prijatelju 20 stavki, jedan A4 gusto tipkan, što sve treba, najjednostavnije je otići u MOBMS i tamo ti daju sve daljnje upute, ali ukratko trebaš:

Sve domovnice i rodne listove tebe i ukućana, potvrde prebivališta, više uvjerenja, od katastra i geodete, gradsko stambeno,porezna uprava,dokazi o stradavanju (II.stupanjsko rješenje rvi),potvrdu o školovanju djece,čisti dokumenti za objekat za koji tražiš kredit....Sve to kad dobiješ papir izgleda malo teže, ali recimo ja sam te papire u tjedan dana skupio i predao, može se ako hoćeš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma kakve liste. u tom ministarstvu ima najmanje poštenja. na listi sam od 1997.g. pa ne da nisam dobio ništa, čak mi nisu priznali bodove za dijete koje sam u međuvremenu dobio.

istodobno moj rođak dobije invalidnost 2006.g., isti postotak kao ja i dobije kredit 2007.g. i još mi sere o poštenju, pravednosti i sl... :fajter:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....moje iskustvo je slično ,zahtjev pokrečem 1996.ništa se ne događa do 2005.kada "pucam po šavu"i odlazim u banku podižući kredit da si riješim stanbeno pitanje,te da nebudem podstanar cijeli život.

U međuvremenu razni likovi dobivali krede sa daleko manjim uvjetima nego ja....ak si bliže vatri ...toplije ti je ...ne!??

 

Jednom riječju:SRAMOTA!! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi ja ništa ne tvrdim, ja sam samo prenio ono što su mi rekli dok sam bio tamo i putem telefona, a iskreno kada sam mogao dobit stan ja sam ga odbio, mislio sam ima ljudi kojima je veća frka nego meni, ja sam tako razmišljao a neki nisu, i nije mi žao, ako dobijem kredit dobijem ako ga ne dobijem, nedobijem,živjet ću i dalje :-) za razliku od nekih moja je savijest čista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kada onda ja mogu očekivati dodjelu stambenog kredita za izgradnju obiteljske kuće??u travnju 2006. sam podnio zahtjev.čitajući ove vaše primjere prije ću na drugi svijet.od grada sam dobio zemljište komunalno opremljeno i šta mi je sada činiti,koji bi bio idući korak??molim pomoć od nekog tko je upćen u problematiku.obitelj je puna očekivanja,a objasniti im to s našom birokracijom... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

molio bi da mi obhasnite kako da dobijem neki stančić od MORH-a ili ministaratva branitelja ...obolio sam 1993-tad od PSD-ia..živim kao postanar primanja su srednja ali sam sav u kreditu..inače sam 60%vojno,a 40%civilno opće nesposoban a igrali su se sa mnom na komisiji i ucjenivali da uzmem 20% invalidnosti ili ko zna da li ću uopće dobit....mnogo idu na pogoršanje svojeg invaliditeta a ja kojem je zdravstveno stanje sve gore i gore nemogu ili neznam kako do toga doći pa mi objasnite da i ja ostvarim svoja prava....jer jedan (branitelj) imao je 13.god i .7.mj.i oatvario je 100% pravo na invaliditet i prima mirovinu od 7 000kn mirovine....moim vas koja je to brigada bila da primi djete i to još u borbeni sektor...ja sam žalostan i razočaran sa svojim suborcima koji su isto tako izgubili nešto u Domovinskom ratu (zdravlje,mnogi uz to i obitelj)..ja se redovno liječom redovito psihijtorskoj bolnici Vrapče i kad dođem tamo tek možete na jednom mjestu vidjet stimulante ili lažnjake...molio bi vas da mi što opširnije odgovorite na moja pitanja kako doći do nekog krovića nad glavom,kako popravit svoje financijsko stanje tj.mirovinu po zakonu na koju mislim imam pravo i što je moglo dijete od 13.god u HV-u (borbeni sektor)....ja neznam kome bi se obratio za pomoć a moram skoro sam na cesti puno mi novaca ide na lijekove ,zamislita samo jadnu kutiju lijeka plaćam 100kn a gdje je ostalo...pa gospodo pošto smo mi pravna i slobodna država molio bi vas za pomoć.....unaprijed zahvalan vaš dragovoljac Tigar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molio bi da mi obhasnite kako da dobijem neki stančić od MORH-a ili ministaratva branitelja ...obolio sam 1993-tad od PSD-ia..živim kao postanar primanja su srednja ali sam sav u kreditu..inače sam 60%vojno,a 40%civilno opće nesposoban a igrali su se sa mnom na komisiji i ucjenivali da uzmem 20% invalidnosti ili ko zna da li ću uopće dobit....mnogo idu na pogoršanje svojeg invaliditeta a ja kojem je zdravstveno stanje sve gore i gore nemogu ili neznam kako do toga doći pa mi objasnite da i ja ostvarim svoja prava....jer jedan (branitelj) imao je 13.god i .7.mj.i oatvario je 100% pravo na invaliditet i prima mirovinu od 7 000kn mirovine....moim vas koja je to brigada bila da primi djete i to još u borbeni sektor...ja sam žalostan i razočaran sa svojim suborcima koji su isto tako izgubili nešto u Domovinskom ratu (zdravlje,mnogi uz to i obitelj)..ja se redovno liječom redovito psihijtorskoj bolnici Vrapče i kad dođem tamo tek možete na jednom mjestu vidjet stimulante ili lažnjake...molio bi vas da mi što opširnije odgovorite na moja pitanja kako doći do nekog krovića nad glavom,kako popravit svoje financijsko stanje tj.mirovinu po zakonu na koju mislim imam pravo i što je moglo dijete od 13.god u HV-u (borbeni sektor)....ja neznam kome bi se obratio za pomoć a moram skoro sam na cesti puno mi novaca ide na lijekove ,zamislita samo jadnu kutiju lijeka plaćam 100kn a gdje je ostalo...pa gospodo pošto smo mi pravna i slobodna država molio bi vas za pomoć.....unaprijed zahvalan vaš dragovoljac Tigar

 

"stančić" češ dobiti ako si predao dokumentaciju za stanbeno zbrinjavanje i dođeš na red.(prouči stranicu min.branitelja).a što se tiče eventualnog "povečanja" mirovine moraš izači na komisiju HZMO a prije toga "obaviti" neke radnje (bolničko ležanje,papirologija ...)

 

p.s. prokrstari malo forumom ,imaš sve napisano i objašnjeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija