Jump to content

Sudska ovjera ugovora o dosmrtnom uzdržavanju


herera

Preporučene objave

Pozdrav!

Molila bih nekog od upućenijih ( u prvom redu g. Flokija ) da mi objasni proceduru za ovjeru ugovora o dosmrtnom uzdržavanju kod suda. Stranke smo ja i moja baka.Koliko sam dosada saznala ( doduše, nitko mi nije mogao sa sigurnošću reći) moram podnijeti prijedlog sudu za ovjeru ugovora, uz koji prilažem primjerak (samo jedan) istog ugovora za koji tražim ovjeru, a zatim čekam poziv od suda na ročište. Ugovor se ne potpisuje do samog ročišta, kao i što se ne plaća pristojba ( u iznosu od 300,00 kn) do primitka poziva.Jedna osoba mi je rekla da prilikom podnošenja prijedloga moram platiti 100,00 kn, a 300,00 kn kad primim poziv za ročište.

Molim ako netko sa sigurnošću zna kako točno ide cijeli postupak, da mi da uputstvo.

 

Veliko hvala i lijep pozdrav

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

herera je napisao:

Pozdrav!

Molila bih nekog od upućenijih ( u prvom redu g. Flokija ) da mi objasni proceduru za ovjeru ugovora o dosmrtnom uzdržavanju kod suda. Stranke smo ja i moja baka.Koliko sam dosada saznala ( doduše, nitko mi nije mogao sa sigurnošću reći) moram podnijeti prijedlog sudu za ovjeru ugovora, uz koji prilažem primjerak (samo jedan) istog ugovora za koji tražim ovjeru, a zatim čekam poziv od suda na ročište. Ugovor se ne potpisuje do samog ročišta, kao i što se ne plaća pristojba ( u iznosu od 300,00 kn) do primitka poziva.Jedna osoba mi je rekla da prilikom podnošenja prijedloga moram platiti 100,00 kn, a 300,00 kn kad primim poziv za ročište.

Molim ako netko sa sigurnošću zna kako točno ide cijeli postupak, da mi da uputstvo.

 

Veliko hvala i lijep pozdrav

 

:-)

 

Kad sam p®ozvan, slijedi odgovor :-D

 

Ja radim u sudu u kojem imamo uredovni dan za primanje stranaka koje ovjeravaju ugovor o dosmrtnom i doživotnom uzdržavanju.

 

Kod nas to ide ovako:

 

Vi se sa bakom pojavite i donesete sa sobom ugovor o doživotnom uzdržavanju.

 

Bilo bi dobro da vam ugovor sastavi netko tko to zna jer će Vas odvjetnik masno oderati. Oni vam cijenu određuju prema vrijednosti nekretnine koja je objekt činidbe i nerijetko vam za sastav tog ugovora zaračunaju 1500, 2000 kn. A onda još platite 400 kn sudskih pristojbi.

 

Također nije preporučljivo dati bilo kome da Vam sastavlja ugovor iz razloga što on mora sadržavati određene formalnosti i mora biti besprijekorno napravljen.

 

Dakle, s tim ugovorom dođete u sud Vi i Vaša baka.

 

Sudac/sutkinja potom postavi Vašoj baki par pitanja kako bi utvrdio da ne postoje mane u volji kod primateljice uzdržavanja - Vaše bake dakle.

 

I onda, istog trena, kada se sudac uvjeri u isto i Vašoj baki protumači značenje odredbi tog ugovora, vi isti potpisujete i on se ovjerava.

 

Sve zajedno to košta 400,00 kuna, koji novac se istog dana uplaćuje preko uplatnice.

 

Na drugim sudovima je procedura vjerojatno drugačija, i moguće da ide po postupku kako ste naveli.

 

Ukoliko biste išli kod javnog bilježnika, tamo ćete morati izvršiti solemnizaciju takvog ugovora i to će Vas također jako puno izaći - cca 1500, 1600 kn, pa u svakom slučaju preporučujem da ovjeru ugovora izvršite na sudu.

 

Dakako, uz kvalitetno sastavljen ugovor koji će biti provediv u gruntovnici.

 

Odakle ste inače?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Ukoliko biste išli kod javnog bilježnika, tamo ćete morati izvršiti solemnizaciju takvog ugovora i to će Vas također jako puno izaći - cca 1500, 1600 kn, pa u svakom slučaju preporučujem da ovjeru ugovora izvršite na sudu.

 

Floki, molim te još jednom, nemoj davati pogrešne pravne i "financijske" savjete.

 

Solemnizacija se naplaćuje također prema vrijednosti imovine.

Minimum je 170,00 kn, pa na više.

Nema tu cca. Svaki ugovor je drugačiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

Floki je napisao:

Ukoliko biste išli kod javnog bilježnika, tamo ćete morati izvršiti solemnizaciju takvog ugovora i to će Vas također jako puno izaći - cca 1500, 1600 kn, pa u svakom slučaju preporučujem da ovjeru ugovora izvršite na sudu.

 

Floki, molim te još jednom, nemoj davati pogrešne pravne i "financijske" savjete.

 

Solemnizacija se naplaćuje također prema vrijednosti imovine.

Minimum je 170,00 kn, pa na više.

Nema tu cca. Svaki ugovor je drugačiji.

 

Svaki ugovor je dugačiji, tako je. Pa se bilježnik naplati od-do. Na sudu je cijena konstanta - 400 kn. Nema od-do.

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija