Jump to content

Prometna mladi vozac


aris01

Preporučene objave

Pozdrav! U 11.mjesecu sam imao prometnu nesrecu rano ujutro vracajuci se kuci.auto je prešao na moju polovicu,htio sam ga zaobici i izgubio sam nadzor te udario u zid.Šteta je totalna, a vozac nije stao,nije me okrznuo a nisam niti zapamtio regu. Mladi sam vozac(20god), napuhao sam 0,3 a auto je imao 110ks. Svjedoka nije bilo.Osiguranje je kasko(grawe) ponudilo je odštetu te su napisali da ako se sudskim postupkom utvrdi da sam kriv moram vratiti novac.Oni ne žele maknuti tu odredbu iz sporazuma. Da li da potpišem? Koliku kaznu da ocekujem(hoce li mi oduzeti vozacku)?Kako da se branim na sudu? U zapisniku piše da sam pocinio prekršaje po clanku 221, 199, 51 stavci 4,7 i 5 primjenom clanka 293 stavak 1...Buduci da sam student i da nemam novaca za odvjetnike i neznam puno o zakonu molim Vas da mi pomognete što prije,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prometnu nesreću ste sami skrivili i nemate nikakve šanse da vas oslobode odgovornosti.

 

Kasko osiguranje je ugovorna obaveza između vas i osiguravajućeg društva. U ugovoru moraju postojati odredbe "Isključenja iz osiguranja" i "kojim je upravljao neovlašteni vozač", a to ste upravo vi jer ste upravljali vozilom koje nemate pravo upravljati.

 

Oni se samo striktno drže ugovorenog. Zatezna kamata vam je 14% i njima se isplati da oplođujete njihov novac.

 

Novčana kazna je 3.200 kuna bez bodova i zaštitne mjere zabrane upravljanja.

 

Vlasnik zida će izvršiti građevinsku sanaciju zida, vaše osiguranje će mu štetu isplatiti iz garancijskog fonda, a isplaćen iznos uvećan za troškove i kamate će potraživati od vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da moja krivica za nesrecu nije bitna jer se radi o punom kasku tako da oni moraju isplatiti i u slucaju da sam kriv..u ugovoru stoji 0,5 promila tako da niti tu nemaju osnova, jedino ostaje što je auto jaci od 100ks ali opet ja imam dozvolu za b kategoriju i u tom sam trenutku u prekršaju i policajac ako me zaustavi me ne iskljucuje iz prometa niti mi ne uzima vozacku nego mi pise kaznu..ima li nešto u tome ili pricam gluposti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bih jos jednom u miru procitao uvjete kasko osiguranja :namiguje:

 

polica ne mora imati klauzulu o "mladom vozacu". u mojoj npr i dalje pise da nogu biti pijan do 0.5!

 

dalje, pretpostavimo da morate vratiti novac osiguravatelju. raspitajte se o zastarama.

vi ste danas student i nemate primanja a necete ih imati jos i cijeli niz godina. mislim da se na vas odnosi opci zastarni rok od 5 godina. mozda se isplati uzeti novac od osiguranja, na prvom rocistu priznati krivicu i pustiti osiguravatelja da se pokusa naplatiti.

 

svakako se konzultirajte s kvalitetnim odvjetnikom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aris01 je napisao:

policajac ako me zaustavi me ne iskljucuje iz prometa niti mi ne uzima vozacku nego mi pise kaznu..ima li nešto u tome ili pricam gluposti?

 

Ipak su gluposti. Za počinjeni prekršaj uz kaznu slijedi oduzimanje vozačke dozvole, ali samo trenutno na 6 sati.

 

Pročitajte cijeli ugovor o kasko osiguranju. Nitko ne osigurava mlade vozače koji upravljaju vozilima jačim od 75 kw.

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 221.

(1) Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.

Članak 285.

(1) Policijski službenik naredbom će privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz prometa vozača i instruktora vožnje:

3) koji upravlja vozilom suprotno odredbi članka 221. stavka 3. ovoga Zakona,

 

 

 

ZAKON O OBVEZNIM OSIGURANJIMA U PROMETU

Naknada štete u slučaju gubitka prava iz osiguranja

Članak 24.

(1) Osigurana osoba gubi prava iz osiguranja u sljedećim slučajevima:

1. ako vozač nije koristio vozilo u svrhu kojoj je namijenjeno,

2. ako vozač nije imao važeću vozačku dozvolu odgovarajuće vrste ili kategorije, osim ako je za vrijeme poduke iz vožnje vozilom upravljao kandidat za vozača motornog vozila, uz poštivanje svih propisa kojima se ta poduka uređuje,

 

 

Ovaj zadnji zakon se ne primjenjuje na kasko osiguranja, ali njegove odredbe primjenjuju SVE osiguravajuće kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

 

ZAKON O OBVEZNIM OSIGURANJIMA U PROMETU

Naknada štete u slučaju gubitka prava iz osiguranja

Članak 24.

(1) Osigurana osoba gubi prava iz osiguranja u sljedećim slučajevima:

1. ako vozač nije koristio vozilo u svrhu kojoj je namijenjeno,

2. ako vozač nije imao važeću vozačku dozvolu odgovarajuće vrste ili kategorije, osim ako je za vrijeme poduke iz vožnje vozilom upravljao kandidat za vozača motornog vozila, uz poštivanje svih propisa kojima se ta poduka uređuje,

 

 

Ovaj zadnji zakon se ne primjenjuje na kasko osiguranja, ali njegove odredbe primjenjuju SVE osiguravajuće kuće.

 

poštovanje, prvi post:)

 

dakle vi tvrdite da mu ni obvezno osiguranje nebi pokrilo npr uništavanje tuđe imovine slijetanjem?

 

ili da je došlo do sudara, obvezno osiguranje krivca nebi htjelo isplatiti odštetu aris01 jer je mladi vozač?

 

vi jeste veteran, ali nekak mi se čini da ste u krivu.

 

taj članak kaže "ako vozač nije imao važeću vozačku dozvolu odgovarajuće vrste ili kategorije..."

pa on to ima. vozio je auto B kategorije, i ima vozačku B kategorije.

istina da je u prekršaju zbog članka 221., ali nigdje ne piše da mladi vozač ima napola B kategoriju, ili nepotpunu i slično...

ja mislim da on ima vozačku odgovarajuće vrste i da ga taj članak ne tereti...

a sad uvjeti kaska- to mi nije poznato što tamo piše.

 

jesam li u krivu ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

noodles_hr je napisao:

taj članak kaže "ako vozač nije imao važeću vozačku dozvolu odgovarajuće vrste ili kategorije..."

pa on to ima.

 

jesam li u krivu ili...?

 

Ipak ste u krivu jer ON TO NEMA. Vozačka dozvola mladog vozača nije ista kao drugih vozača.

 

Vlasnik zida - najvjerovatnije Hrvatske ceste, će novce dobiti od vozačevog osiguranja, ono će zahtjev prosljediti u HUO, isplata iz garancijskog fonda i regresni zahtjev.

 

Što se tiče kaska ponavljam da mi ne možemo znati što u tom ugovoru piše. Neka osiguravajuća društva toleriraju 0,80 g/kg alkohola, dok obavezno osiguranje samo 0,50 g/kg, hoću reći da odredbe iz kasko osiguranja ne podlježu tako strogim propisima - mogu se ugovoriti puno liberalnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako nešto iz mog iskustva:naime kao mladi vizač sam prije godinu i pol imala prometnu gdje sam ja bila kriva,i još uz to sam vozila auto 110 ks.Kazna koju sam dobila je 3200 kn plus sudski troškovi i godinu bez vozačke..isto moram napomenuti da ni nakon godinu i pol ništa nije službeno,a za pola godine ide u zastaru..ali kao mladi vozač iako nisi kriv,dobivaš kaznu i bodove zbog jačine auta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ipak ste u krivu jer ON TO NEMA. Vozačka dozvola mladog vozača nije ista kao drugih vozača.

 

ne želim biti naporan:)

samo me zanima na temelju čega? mislim di to piše?

možete mi molim Vas pojasniti?

volim shvatiti stvari

 

ja nigdje nisam vidio da piše da ima "posebnu" B vozačku.

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 221.

(1) Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.

Članak 285.

(1) Policijski službenik naredbom će privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz prometa vozača i instruktora vožnje:

3) koji upravlja vozilom suprotno odredbi članka 221. stavka 3. ovoga Zakona,

 

Čak i ovdje u (3) piše da mladi vozač ima položenu B kategoriju. i nigdje ne piše da on ima posebnu B kategoriju.

piše ograničenje snage do 24. godine. Ali nema "B kategorija mladi vozači", nego i dalje se naziva B kategorija.

 

Kolko skužio kod zakona je bitno što piše, a ne što je logična pretpostavka. Mislim i meni bi bilo logično da su stavili novu kategoriju npr "B-" do 24 god i 102ks, ali to nigdje ne piše, a na vozačkoj evo meni piše B.

doduše sad možda drugačije, ja imam skoro 4 god vozačku...

U zakonu piše da mladi vozač ima B kategoriju, ali do 24. nesmije preko 102. U prijašnjem zakonu je bila "probna vozačka", ali sada toga nema...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozačka dozvola mladom vozaču se izdaje samo do njegove 24. godine života. Njome se ne može upravljati vozilima "B" kategorije jačim od 75 kw. Ona po VRSTI nije ista kao npr. moja, radi tih ograničenja.

 

Što se tiče shvaćanja nekih stvari to bi i ja volio ali ne mogu.

 

Izlazimo iz teme, ali ni ja ne mogu shvatiti zašto 20-togodišnjak može upravljati motociklom "A" kategotije neograničene jačine, a vozač osobnog automobila "B" kategorije ne smije u svojoj 23. godini upravljati vozilom jačim od 75 kw.

 

Zakone je izglasao Hrvatski sabor, a primjenjuju ga razne ustanove. Oni su adresa za daljnja pojašnjenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ako sam shvatio... ako me na sudu optuže da sam kriv za to što sam vozio auto jaci od 100ks tužit ce me osiguranje i morat cu im vratiti novac(koji sam npr. potrosio na kupnju novog auta)..zbog 0,3 me nece tuziti to je sigurno provjereno jer pise da mogu do 0,5 i tu ih ne zanima zakon a auto jaci od 100ks ih smeta i tu kao gledaju zakon i zbog toga ce me tuzit bez obzira jel sam kriv ili ne za nesrecu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aha, to nisam znao. i mislio sam kategorija ili vrsta da jedno te isto, sad mi sve jasnije, hvala

 

ja sam inače položio 2005. (dakle po ZSPC (NN 103/04)), 2007. mi nakon probnog roka produžena do 2015. i jedina napomena mi liječnički zbog cviksa. dakle moja bi vozačka po VRSTI trebala biti onda kao normalna??

je li to mijenja šta u moju korist vezano za osiguranje obvezno?

 

vidio sam da ste u nekoj temi nekome napisali da se na osnovu toga može žaliti na kaznu od 1000kn i da uloži prigovor, ako treba i državnom odvjetništvu se žaliti ako sudac odbije žalbu.

 

sad me zanima je li bi se to moglo primijeniti onda i na obvezno osiguranje ako mi ne prihvate vozačku kao odgovarajuće kategorije i vrste?

 

također, možda znate, ja nisam uspio naći, što ako sudjelujem u sudaru a da nisam kriv, može li mi osiguranje krivca stvarati probleme zbog toga?

to mi možda i najvažnije za znat, za sebe sam siguran da ću paziti kak vozim, ko i inače, ali baš da me neki specijalac pobere i onda da ne dobim ništa...

 

a znam da je beskorisno sve to...samo ne želim biti bez auta dok ne završim faks, ili napunim 24

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste znači 2007. godine stekli pravo da upravljate vozilima "B" kategorije bez ograničenja. Nemate još 24 godine. Kad je novi ZSPC stupio na snagu 17.06.2008. godine, vi ste tada imali pravo upravljanja svim vozilima "B" kategorije.

 

To je od 17.06.2008. godine zabranjeno, međutim novi ZSPC nema retroaktivno djelovanje i ne može ukinuti vaše stečeno pravo.

 

Na žalost, policijski službenik na cesti nije pravnik i on to ne zna. Na žalost, sudac jest pravnik i mnogi od njih to ne znaju. Na sreću, postoje pravnici u osiguravajućim društvima i nadam se da oni to znaju, na žalost znaju se praviti ludi - slijepo se drže policijskog prekršajnog naloga i čekaju sudsku presudu.

 

To ako vas neki specijalac pobere - dobijate odštetu u svakom slučaju. Eventualni vaš prekršaj koji nije utjecao na stvaranje prometne nesreće je zasebno prekršajno djelo.

 

Ovdje mnogi forumaši kritiziraju moj stav o „stečenom pravu“, ali vratimo se malo unatrag.

 

U ZSPC-u 59/96 u čl. 217. st. 2. mopedom mogu upravljati osobe od 14. godine života.

 

Od 20.08.2004. godine na snazi je ZSPC 105/04, u kojem mopedom mogu upravljati odobe starije od 16 godina.

 

Jeli ijednom 14-togodišnjem ili 15-togodišnjem vozaču poništena vozačka dozvola za moped?

 

Nije. Nema retroaktivnosti ukoliko nije izričito navedena. U budućnosti će je sigurno biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo nas opet kod kruski i jabuka :-D

 

brkaju se pojmovi i zakoni.

 

mladic je zasigurno kriv jer je vozio ali ne i zato jer se zaletio u zid (pretpostavljam da je istina napisana).

jedna je stvar prekrsajna odgovornost, a posve je druga odgovornost za stetu ili zahtjevanje naknade od kaska.

 

odgovornost za stetu na zidu ce se dokazivati pred sudom. ukoliko se suca uvjeri da je postojalo vozilo koje je bilo na krivoj strani ceste - stetu na zidu sigurno necete platiti.

 

kasko polica nema veze s ZSPC. cak da vam je npr i oduzeta prometna dozvola, vi i dalje "znadete" upravljati vozilom i kasko se moze poklopiti usima.

 

procitajte pazljivo ugovor o osiguranju - tamo sve pise!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Vam petpetica na pojašnjenjima!

 

ljutko je napisao:

 

kasko polica nema veze s ZSPC. cak da vam je npr i oduzeta prometna dozvola, vi i dalje "znadete" upravljati vozilom i kasko se moze poklopiti usima.

 

pa to i piše u uvjetima:)

evo kod allianza

Osiguranik gubi prava iz osiguranja:

1) u vrijeme kada vozilom upravlja osoba bez odgovarajuće vozačke dozvole za upravljanje tom vrstom vozila, osim:

...

Smatrat će se da vozač nije bez potrebne dozvole i kada vozilom upravlja u vrijeme kada mu je dozvola za upravljanje privremeno oduzeta...

 

sad je samo pitanje jel mladi vozač ima odgovarajuću dozvolu za preko 100 konja. tu se petpetica i ja ne slažemo, ja mislim da B kategorija ima samo jedna jedina i da i mladi vozač ima odgovarajuću dozvolu.

 

a zakon o obveznom osiguranju pak kaže da nesmije imati "dozvolu neodgovarajuće kategorije ili vrste"

opet ja mislim da mladi ima odgovarajuću,jednu jedinu B vozačku, a petpetica samo ako ima to stečeno pravo po prijašnjem zakonu.

 

tak da neznam niš više...

 

neznam jeste li Vi ljutko i petpetica pravnici baš, ili samo dobro poznate zakon?

vidim da ste oboje veterani a ne govorite isto...

 

a sve je to ludo, koda smo kriminalci ispada...a samo želimo vozit auto....a kreten će bit kreten i sa ovim zakonom i oduzetom vozačkom će nekog ubit a na putu mu se neće spriječit policija:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Pozdrav, zanima me jeli itko dakle zna konkretan odgovor na ovu temu i rasprave o obaveznom osiguraqnju i mladim vozačima?

 

Naime, imao sam prometnu u kojoj sam ja kriv. Osiguranje je platilo oštećeniku i sad je meni došao regresni zahtjev da po čl. 24 točka 3. zakona o obaveznom osiguranju, moram platiti iznos koji su oni platili oštećeniku. Ali po onome što piše u zakonu ja imam važeću dozvolu, zar ne? Nigdje se ne navodi da je to neka posebna dozvola ili da nesmije upravljati određenim vozilima.

B kategoriju imam do svoje 28 i smijem voziti tu vrstu automobila. Nigdje se ne navodi nista konkretno o mladim vozačima.

 

Također u uvjetima od osiguranja (koje međuostalim nisam ni dobio kod sklapanja police, a to bi znacilo da ugovor nije valjan) nigdje se ne navodi ništa o mladim vozačima već samo taj zakon. Kako sam ja po tome mogao znat da oni ne pokrivaju štetu u tom slučaju?

 

Također, A kategoriju sam položio po starom zakonu i "odradio" dvije probne godine. Neki su mi rekli da je to dovoljno i dakle ja sam svoj probni rok rijesio i nebi me trebao hvatati ovaj novi zakon cak ni za auto koj sam kasnije polozio. Na ovo mi nisu znali točno odgovoriti ni dežurni policajci na mupu. Svatko je imao svoje mišljenje.

 

A uz sve to, osim što sam pismo dobio u kaslić i dakle ja to uopce nisam morao vidjet, smatram da je dug koj oni potrazuju pretjeran, jer sam vidio kolika je steta bila kod oštećenog i znam da je to trebala biti puno manja svota.

Sada vi recite što mislite o svemu.

 

Da li se žaliti na sve ove stvari ili jednostavno reči kako stvari stoje i da sam nezaposlen i nisam uspio upisat fakultet i da stvarno nemam odakle platiti. Jer vozio sam kombi i to volontirajući za bratov akademski film. Ili možda reć da sam zabunom napisao da sam ja vozio, a zapravo je to bio brat (on ne spada u mlade vozače). policije nije bilo tako da...

Znam da sam se raspisao ali nisam ni sam pametan što dalje, a platit stvarno nemogu. Hoće li uopće još doći ikakva opomena i kako ide dalje jer ovo sam dobio prije mjesec i nešto dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozačka je izdana 03.02.2009. ali to je već treća.Pprva je bila samo sa A1 i to 20.9.2006. i to je bila probna, zatim sam nakon 2 godine dobio A i onda sam 3.2.2009. položio za B i dobio ju na 10 godina.

 

Prometnu sam izazvao ja i to tako što sam se zabio u auto ispred. Naime bila je kiša, masna cesta i nizbrdica. Čovjek ispred mene je stao na raskrižju, međutim, vjerojatno zbog lošijih guma, ja nisam uspio zakočiti nego je auto proklizao i udario sam ga. Stvarno nije bila velika brzina, a jos sam i kočio tako da sam ga udario možda sa nekih 20-ak na sat pošto smo oboje bili u žurbi dogovorili smo se da se nađemo idući dan u osiguranju i to riješimo. Priznao sam krivicu i popunili smo one formulare koje su nam dali u samom osiguranju. Točne podatke koje sam ispunio nemogu dat jer se ni sam ne sjećam, a nisam dobio svoj primjerak ili neku kopiju.

Njemu je samo napukao branik, a ja samo imao nešto više štete. Polomljena maska, žmigavac, hladnjak procurio i malo popigana hauba.

Međutim oni za njegov napuknuti branik koji se mogao čak i popraviti traže skoro 8.000 kuna. Da su me informirali na bilo koj način u osiguranju kod sklapanja police, riješili bi to drugačije, a možda nebi ni registrirali sam auto. Ali njima je to tad bilo u interesu, a sad kad treba tražit novac, tad znaju informirat ljude što god treba....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, mlad ste vozač i ukoliko ste upravljali vozilom jačim od 75 kW osiguravatelj s punim pravom regresno potražuje isplaćen iznos vjerovatno uvećan za troškove kamata i obrade.

 

Više nema nikakvog smisla poricati da niste upravljali vozilom.

 

Osoba koja je ugovorila obvezno osiguranje je svojim potpisom potvrdila da je upoznata s uvjetima osiguranja. Ostali su upoznati prilikom davanja vozila na korištenje i objavom propisa u Službenom listu Narodnih novina.

 

Jedino što možete napraviti je provjera tog branika na vozilu oštećenog i zahtjevati da vam predaju zamjenjen dio, a od tog zadnjeg baš i nemate koristi.

 

Cijena od 8.000 kuna može biti realna s obzirom da danas ima i skupljih branika, a moraju se pridodati i troškovi bojenja, demontaže i montaže električne instalacije.

 

Nije pametno oglušiti se na regresni zahtjev osiguravatelja jer najveći prihod može ostvariti nabijanjem zateznih kamata, a opet će te kad-tad morati platiti dugovanje.

 

Svaki osiguravatelj je dužan postupiti na jednak način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju hvala na odgovoru. Iako mi i dalje nema smisla da sam probu već riješio i sad iako mogu vozit 200 konja motor i pobit i sebe i još 5 ljudi oko sebe, a auto nemogu iako mi u vozačkoj nigdje niš ne piše. Ajd da su stavili B1 ili nešto, ali ovo... sve se meni čini da bi se tu dalo jako natezat oko toga s državom... stvarno je kod nas sve ko da smo u cirkusu, a ne u pravnom sistemu...

I još me jedna stvar zanima. Jedna prijateljica je imala isti slučaj ali je osigurana kod drugog osiguranja i ona nije ništa dobila, a šteta je bila daleko veća. Čak je bila i policija i oni su joj dali kaznu, ali osiguranje nikad ništa. Zašto je to tako? Je li to ja samo nemam sreće, a ona ima ili sam odabrao krivo osiguranje koje se lovi na takve stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam polozio 11.10.2007 za B kategoriju i par tjedana nakon toga sam imao 2 prometne u razmaku od par dana. Na prvoj prometnoj steta je bila cca 600kn a na drugoj cca 1500kn. Isto vozilo je sudjelovalo u prometnoj kojeg ja nisam vlasnik ali sam na osiguranju ja dao svoju vozacku kao vozac u trenutku prometne. Osiguranje je sve isplatilo bez problema ostecenima i nikad nista nisam primio od njih za regresno potrazivanje niti su oni ista spominjali. Inace se radilo o Croatia Osiguranju.

 

Koliko sam shvatio ja sada vozim auto od 200KS i ako prouzrocim bilo kakvu nesrecu (nisam pod utjecajem alkohola niti droga) osiguranje moze od mene potrazivati novce nazad?

 

Sto ukoliko mene netko drugi udari dali njegovo osiguranje moze odbiti isplatiti stetu posto sam ja mlad vozac????!!

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija