Jump to content

Prebacivanje iz Splita u Zagreb


anonimno

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ma nije to baš samo tako lako kod prebacivanja.:-o

 

Nakon što si u St položio prvu, drugu ili treću godinu, potrebno je polagati i "razlike" među profesorima, što bi značilo da ako te na fakultetu u St iz nekog predmeta ispitao " ispitivač", asistent ili magistar, a isti predmet u Zg drži tj. ispituje doktor tada je potrebno ponovno polagati ispit u cijelosti, i tako redom za svaki koji ste položili na svom dotičnom fakultetu, a u Zg katedru drži profesor veće titule od vašeg ispitivača. :-?

 

Na žalost, još nismo uredili odnose na fakultetima u vlastitoj državi a kamoli da govorimo o predstojecim promjenama !

 

<bilo kako bilo, smatram da bi se netko za to trebao pobrinuti i adekvatno djelovati, pošto se takve "regule" kose osim sa statutom fakulteta i sa samim ustavom ! :-( :oops:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što si u St položio prvu, drugu ili treću godinu, potrebno je polagati i "razlike

 

jesi siguran/sigurna? naime, znam da kad se Osječani prebacuju u ZG, razlika se polaže iz SOC, POL.EKON. I TEORIJE. Ne znam zašto bi se polagala "razlika" i nakon 2. i 3. god., neovisno od toga što se radi o PFSt.

 

ako te na fakultetu u St iz nekog predmeta ispitao " ispitivač", asistent ili magistar, a isti predmet u Zg drži tj. ispituje doktor tada je potrebno ponovno polagati ispit u cijelosti, i tako redom za svaki koji ste položili na svom dotičnom fakultetu, a u Zg katedru drži profesor veće titule od vašeg ispitivača.

 

Koliko ja znam, "obični" asistenti se ne mogu potpisati kao ispitivači (barem kod nas u OS), kao ni magistri (osim ako se radi o nepravnim predmetima) i ne vidim razloga da spkitski student ponovno polaže ispit u CIJELOSTI :-? Ovo sa "većom titulom" - to nema veze. na ispitu se ocjenjuje znanje studenta iz određenog predmeta, a ne titula profesora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo za asistente ne važi, mislim! Uglavno su svi asistenti magistri, oni koji nisu mr. ni ne ispituju vas pa prema tome ni ne upisuju ocjene.

to je isto kao i odvj.vježbenik koji može zamjenjivati odvjetnika u parnicama i poduzimati sve radnje u postupku kao i odvjetnik.. Zatim, sudski vježbenici u sporovima do 50000 soma kuna mogu voditi rasprave a sudac (mentor)potpisuje presude ili rješenja.. Tako analogno ovome, ne vjerujem da ako si položio ispit u St. kod mr. da ga u Zg. profesor ne priznaje..!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

ispravak netočnog navoda::::u Splitu naime ispite provode profesori s doktoratom a i asistenti imaju doktorate za razliku od vaših u Zagrebu,prema tome nemoj širiti laži kao ptičju gripu.....stvarno u Zg studiraju najveće seljačine po maskom velegrada i bitnosti i na kraju opet ostajete seljaci neće ti diploma to promijeniti :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a odakle si ti da to govoriš..SVE SE PRIZNA,JEDINA RAZLIKA JE U IZBORNIM PREDMETIMA,ako neki ne postoji u Zg nemas ga sto priznat već biraš novi njihov izborni predmet ,isto je i u OS ST i RI,jedino u SPLITU moraš polagati EXTRA predmet došao ti iz ZG ili OS,a iz RI se nitko nije ni prebacio,pitam se zašto?? ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.SVE SE PRIZNA,JEDINA RAZLIKA JE U IZBORNIM PREDMETIM

 

Nije istina!!!!

Prijatelj mi se prebacivao nakon prve godine u Zg i morao je poloziti ove ispite razlike:

 

-Kurtovic

-Kregar

 

Sigurno postoje jos neki ispiti koji se moraju polagati na visim godinama.A sto se tice tog EXTRa predmeta zove se metodologija pravnih istrazivanja i nauci se ga se u jedno popodne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa zar to nisu ispiti s prve godine,naravno da ih mora položiti ako ih nije položio u Os ili St,gluposti

 

Polozeni su u Splitu,ali ih ispitivaci nisu priznali.O tome pricam.

 

zove se INFORMATIKA I METODOLOGIJA ZNANSTVENOG ISTRAŽIVANJA

 

Istina,ali koliko ja znam vi morate poloziti samo mtedologiju jer imate u zagrebu pravnu informatiku ili nesto slicno tome.

pusa i tebi :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fora je u tome što nisu položeni zato se ljudi i prebacuju u ZG,a neki moraju i seminare iz tih predmeta uzeti,nemoj ti meni rekla kazala,pa vi iz ZG ste imali čak ispit manje na prvoj godini,Osnove ekonomske teorije,Samuelson,1000 stranica,Osječani sjećate se Odobaše....Recimo Radno i socijalno pravo -u OS na 3.god. kod svih je na 4.,u Os i Ri isti profesor a to u Rijeci jedan od najgorih ispita heheheh ljudi dajte :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a odakle si ti da to govoriš..SVE SE PRIZNA,JEDINA RAZLIKA JE U IZBORNIM PREDMETIMA,ako neki ne postoji u Zg nemas ga sto priznat već biraš novi njihov izborni predmet ,isto je i u OS ST i RI

 

netko ti je već gore napisao, a ja ću ponoviti. predmeti koji su položeni u OS, a koje u ZG polažeš kao r a z l i k u jesu Sociologija, Teorija prava i države i cijela Politička ekonomija (za one koji su položili u OS Osnove ekonomske teorije. Sad je i u OS uvedena Politička ekonomija, pa je to jedan ispit manje za polaganje prilikom prebacivanja u ZG za one koji su ga ovdje položili.).

 

Malo manje strasti, curo ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osnove ekonomske teorije je predmet s prve godine U OS a politička ekonomija je predmet na drugoj godini isto kao i ekonomska politika dakle ne kakaj

 

iako smo konstatirali da sam fin, sad ću morati biti ne-fin: Ne kakaj ti, prije nego provjeriš. Ispeci, pa reci, budalo. Osnove ekonomske teorije su zamijenjene sa Političkom ekonomijom kao novim predmetom, koji je na PRVOJ godini (do)diplomskog studija. Još je gore ako si student prava, a nemaš pojma koji je predmet na kojoj godini. Sramota!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi kretenčiću da ,imam još upravno pravo za položiti i gotov sam pa sumnjam da nisam student prava 7.stupanj, Položio sam Osnov eko.teorije ,Ekonomsu politiku i Političku ekonomiju i da dobro sam provjerio imam sva tri pečata u jednom indeksu ,sto ti studiras ?heh

 

drago mi zbog tebe da si uskoro gotov, makar će nam fakultet bit sretniji za jednog idiota manje. A očito nisi dobro provjerio. Čini se meni da ti meni ispipavaš bilo, da vidiš koliko ću daleko ići. Tvoja je sramota ako ne znaš da je predmet Osnove ekonomske teorije UKINUT a na n j e g o v o mjesto je stavljena Politička ekonomija. Uglavnom, oba predmeta ne postoje paralelno. A Osnove ekonomske teorije je bio na 1. godini, a Politička ekonomija je također na 1. godini. na 2. godini se nalazi Ekonomska politika. Ako ne vjeruješ mojim objašnjenjima, posjeti stranicu www.pravos.hr ili se prošetaj do faxa, pa potraži raspored predavanja za 1. semestar, a ako više nije izvješen na oglasnoj ploči, odi pitaj tajnicu Dumančič na kojoj se godini sluša predmet pod nazivom POLITIČKA EKONOMIJA, neznalico, koji pojma nemaš, a pametuješ.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....

bobby je napisao:

nisu mi obećali karijeru na Legalisu.. ;-) ne dam se ja podmititi :-D žustro protiv korupcije i mita!!! :thumbs:

 

a zašto misliš da bismo od svih koji se ovdje javljaju, baš tebe podmićivali i nagovarali da nam se pridružiš..????

 

 

P.S.

:bonk:

sebe/i diži koliko god hoćeš, ali ne na račun i koristeći se legalisom..

:evilw:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xsara, ovdje su bili smajlici..našalio sam se na vlastiti račun..štetaa što to nisi skužila, već shvatila bukvalno. nemoj sve uzimati k srcu previše ozbiljno. ako vidiš negdje hrpu smajlića, valjda kužiš da je šala..uostalom, našalio sam se na svoj račun i na račun posta kolegice koja je to napisala. dakle, nisam ja to napisao, niti ja to mislim, nego se kolegica / kolega našalila, a i ja skupa s njom. nemam pojma zašto post sa hrpom smajlića shvaćaš ozbiljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sebe/i diži koliko god hoćeš, ali ne na račun i koristeći se legalisom..

 

nikad sebe nisam uzdizao, niti to činim. ne mislim da sam ja vrjedniji od nekog drugog, jer nije ljudski tako razmišljati. ne donosi pogrešne zaključke. I ponavljam, NISAM SE JA NAŠALIO na račun Legalisa, ja sam samo odgovorio na šalu - NE TEBI, NE LEGALISU, NEGO KOLEGICI / KOLEGI ISPRED. Molim te, ne ishitravaj sa upozorenjima prije nego dobro proučiš tko je što napisao. Nisam ja zločesti dečko, koliko god je tebi i ostalima lakše takvim me smatrati. pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na prvoj sam položio osnove eko teorije na drugoj ekonomsku politiku na trećoj pol ekonomiju kao izborni što ti nije jasno

 

očito tebi neke stvari nsiu jasne. pročitaj svoj prvotni post u kojem si tvrdio da je Politička ekonomija na DRUGOJ. godini. A nije. eto, kolega - kad malo bolje pogledaš, vidiš da si bio u krivu. i zato nemoj druge (čitaj: mene) napadati prostim riječima prije nego sam sa sobom razjasniš neke stvari.

pozdrav!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da jesi, svaki put je s tobom neki cirkus... a drugi put prije nego nam krenes pojasnjavati kontekst vlastitih verbalnih ispada obrati paznju na naslov posta na koji replyas, sto tamo pise, ha?

 

Pametnjakoviću, sa mnom nikada nije cirkus. nemam ja nikome ništa pojašnjavati, to je moja dobra volja. Ako ne znaš čitati, to je tvoj problem, ne moj.

btw, otkud ti ideja da bi te netko mogao dozivjeti ozbiljno uopce?

 

...reče jedan anonimac koji se toliko uzbunio na moj post.. sasvim mi je svejedno hoće li me takvi poput tebe doživjeti ozbiljno ili ne. ipak si ti taj koji pišeš anonimno. a sko me nisi doživio ozbiljno, što uopće odgovaraš :-?:-? Mani se mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a sko me nisi doživio ozbiljno, što uopće odgovaraš Mani se mene

 

ma daj bobby, pa ne moram ti replyati iskljucivo ako te dozivljavam kao ozbiljnog... evo npr. imam ti jednog psa i kad god mu bacim stap on trci i donese ga nazad i ja ga zbog toga uopce ne dozivljavam kao ozbiljnog iako mi se po izrazu njegove njuske cini kako on misli da radi nesto smisleno i korisno... tako i ja tebi napisem reply, a onda gledam kako se u 10 narednih pjenis i branis svoj lik&djelo i to me neizmjerno zabavlja... eto.. ;-)

btw, zasto predbacujes ovo anonimac, sta si ti k'o fol "nimac"? sve sto znam o tebi je da se u internetskim krugovima predstavljas kao "bobby" i da imas macku u avataru i sto sad mislis da su to osobni podaci i da ti, za razliku od mene, nisi anoniman? ajme bobby...<

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto sad mislis da su to osobni podaci i da ti, za razliku od mene, nisi anoniman

 

Kod mene i registriranih korisnika se zna kada odašiljemo neki post. Vas anonimaca se javi 5 odjednom, a nikad sa sigurnošću ne možeš utvrditi tko je autor pojedinog posta, jer im na svima piše: "Anonimno". O tome se radi. Bilo bi lakše pratiti raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da žene ne vole muškarce koji cvile za njima.

 

a tko cvili, ti koji places kako je jedna opaka, i da ti vrate drugu, ili ja koji sam spreman bespogovorno podnjeti bol koju mi nanosi, ha, da te cujem sad?

pojma nemas mishu, sve i ako mu je amputirana mastovitost, duznost svakog muzjaka koji drzi do sebe, ukljucivo i podvrstu balkanska baraba, je pokoriti se zahtjevu dame koja je odlucila biti opaka... u krajnjoj liniji kakvo je to musko koje ne moze stoicki podnjeti izivljavanje barem trostruko slabije pripadnice ljepseg spola?! pih...<

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kul, ajd onda nosi ju doma...cisto da ju mi ostali ne gledamo vise.<

 

zaboravih smajlica u prethodnom postu, a koji bi trebao promijeniti kontekst napisanog... nije da mislim da su citatelji bukvalci pa da i bez ove napomene ne bi gornji navod ispravno protumacili kao salu, a ne kao izraz netrpeljivosti prema ani, ali eto, cisto da se zna....<

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija