Jump to content

Rješenje o mirovini nakon Upravnog suda


kompanjeros

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori zašto do današnjega dana nisam dobio rješenje o mirovini,a iz razloga ukratko: sa 01.01. 2008. god. dobio sam rješenje o općoj mirovini 50% rat 50% mir, na rečeno sam se više puta žalio što mi je odbito, nakon čega sam pokrenuo tužbu kod Upravnog suda koji mi je u 08.mjesecu 2012, godine donio rješenje da se ista odbija.

E sad, do današnjega dana nisam dobio poziv u Tvrtkovu niti nisam dobio rješenje na koje sam se žalio, pa sada neznam u kojem sam stadiju.Također napominjem da sam još u radnom odnosu u MUP-u, tj. kao RVI-i primam naknadu plače a ne radim do pravomočnosti rješenja o mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi netko odgovori zašto do današnjega dana nisam dobio rješenje o mirovini,a iz razloga ukratko: sa 01.01. 2008. god. dobio sam rješenje o općoj mirovini 50% rat 50% mir, na rečeno sam se više puta žalio što mi je odbito, nakon čega sam pokrenuo tužbu kod Upravnog suda koji mi je u 08.mjesecu 2012, godine donio rješenje da se ista odbija.

E sad, do današnjega dana nisam dobio poziv u Tvrtkovu niti nisam dobio rješenje na koje sam se žalio, pa sada neznam u kojem sam stadiju.Također napominjem da sam još u radnom odnosu u MUP-u, tj. kao RVI-i primam naknadu plače a ne radim do pravomočnosti rješenja o mirovini.

 

Ne znam kako je to moguće , mislim da se još vodiš kao zaposlen u mup-u jer u tom prvom rješenju koje si dobio od hzmo-a je sigurno na kraju istog pisala pouka o pravnom lijeku ali i ono što piše u svakom njihovom rješenju a to je da " žalba ne odgađa izvršenje istog rješenja ".

 

Tako da bez obzira na žalbu koju si uložio, isto riješenje je trebalo biti izvršno takvo kakvo je bilo od 01.01. 2008.

 

Otiđi s tim papirima koje imaš do područnog ureda hzmo-a pa se tamo raspitaj kod njih šta će biti dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim da mi netko odgovori zašto do današnjega dana nisam dobio rješenje o mirovini,a iz razloga ukratko: sa 01.01. 2008. god. dobio sam rješenje o općoj mirovini 50% rat 50% mir, na rečeno sam se više puta žalio što mi je odbito, nakon čega sam pokrenuo tužbu kod Upravnog suda koji mi je u 08.mjesecu 2012, godine donio rješenje da se ista odbija.

E sad, do današnjega dana nisam dobio poziv u Tvrtkovu niti nisam dobio rješenje na koje sam se žalio, pa sada neznam u kojem sam stadiju.Također napominjem da sam još u radnom odnosu u MUP-u, tj. kao RVI-i primam naknadu plače a ne radim do pravomočnosti rješenja o mirovini.

 

 

 

S obzirom da navodite da niste dobili rješenje na koje ste ste zalili, vi ste još u postupku rješavanja istog,te po rješenju istog doci će vam obavijest o pravomocnosti rjesenja . tuzbu ste podnijeli , ista odbijena – dobili rješenje, na rješenje o općoj mirovini 50% rat 50% mir zalili se više puta te je isto u postupku. Zašto poziv iz Tvrtkove ???????

Vi se vodite papirnato u radnom odnosu Mup-a, - dobivate naknadu place – tzv. cekanje dok se postupak okonča. Ide vam radni staz bez benificija koji ne igra nikakvu ulogu jer imate privremeno rješenje o invalidskoj mirovini zbog opće nesposobnosti za rad,staz se racuna do vjestacenja- invalidnosti, drugim riječima vi ste u mirovini , mirovinu ne primate jer vam rješenje nije pravomocno, ali zato primate naknadu koju vam isplacuje mup zbog zakona o radu, više niste pol.službenik već drzavni sluzbenik MUP-a dok primate naknadu place - tzv. cekanje. Vjerujem da vam je naknada veća od mirovine pa nediraj lava dok spava. Ako je obrnuto povucite zalbu/zalbe i eto mirovine.

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako je to moguće , mislim da se još vodiš kao zaposlen u mup-u jer u tom prvom rješenju koje si dobio od hzmo-a je sigurno na kraju istog pisala pouka o pravnom lijeku ali i ono što piše u svakom njihovom rješenju a to je da " žalba ne odgađa izvršenje istog rješenja ".

 

Tako da bez obzira na žalbu koju si uložio, isto riješenje je trebalo biti izvršno takvo kakvo je bilo od 01.01. 2008.

 

 

Postovani kolega Kompa,

 

- Nije baš uvijek u njihovim rješenjima evidentirano da " žalba ne odgada izvršenje istog rješenja ".

 

- Kod kolege kompanjeros vjerojatno stoji da zalba odgađa izvršenje istog rješenja pa zbog toga rješenje nije bilo izvrsno i te ostao je u radnom odnosu u mupu i prima naknadu place tj. zadrzava placu po starom čl. 97 Zakona o policiji najduze tri godine, a po isteku istog veze ga čl. 87 Zakona o radu. Nadam se da ce kolega kompanjeros dati koji podatak vise.

 

- lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ako imaš status hrvi-a. Zašto ne bi bilo moguće ?

 

Poštovani Kompa,

 

Volio bi da je to točno jer odgovori su da može i ne može. Ne kažem da će mi za cca mjeseci promijenit trenutno opću 25-75 ali ipak se nadam obzirom da postoji ponovno vještačenje i revizija.Imam status hrvi-a trajno.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Da li je moguće i nakon rješenja o općoj nesposobnosti, odnosno konačnog umirovljenja, ponovno podnijet zahtjev za vještačenje u svezi procijene rat-mir.

 

hvala i pozdrav

 

 

Da , možete ići na pogoršanje bolesti, skupite novu dokumentaciju koja nije starija više od 6 mjeseci i podnesite novi zahtjev za obnovom postupka jer se upravo prema njoj ocjenjuje , jeli došlo do pogoršanja invalidnosti prema prethodnoj ocjeni u dogovoru sa vašim izabranim doktorom ,

Više o tome procitajte u Uredbi o medicinskom vještačenju u mirovinskom osiguranju(„Narodne novine“, broj 12/13)

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da , možete ići na pogoršanje bolesti, skupite novu dokumentaciju koja nije starija više od 6 mjeseci i podnesite novi zahtjev za obnovom postupka jer se upravo prema njoj ocjenjuje , jeli došlo do pogoršanja invalidnosti prema prethodnoj ocjeni u dogovoru sa vašim izabranim doktorom ,

Više o tome procitajte u Uredbi o medicinskom vještačenju u mirovinskom osiguranju(„Narodne novine“, broj 12/13)

 

Lijepi pozdrav

 

Skupi ti svu medicinsku dokumentaciju od zadnjeg vještaćenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako kolega tadija,imaš pravo ja primam naknadu plače od MUP-a prema zakonu o radu, tj. do pravomočnosti rješenja o mirovini i to od 27.siječnja 2009. godine koja mi je veća nego primanje po rješenju o mirovini.Također dobivam mirovinu u iznosu od 2.373 kune od tvrtkove svaki mjesec a koju sam dobivao dok sam bio zaposlen tj.dok sam radio(to je ako si upoznat prevedena invalidska mirovina nekadašnjeg gardijskog dodatka koje sam dobivao od HZMO-a od 16.11.1998.god. tj razliku plače) a koja je sa 1,srpnjom 2004.god. prevedena u invalidsku mirovinu.

E sada kako si napisao u postu da mi je naknada veća od mirovine to sve stoji, ali mi nije jasno ako je Upravni sud 05.09.2012.god, odbio moju tužbu tj. potvrdio rješenje o općoj mirovini koja mi je priznata počevši od 11.prosinca 2007.god.a ja do današnjega dana nisam od strane HZMO-a dobio nikakovo rješenje.

Također mi nije jasno dali će HZMO automatsko poslati to rješenje ili će kako sam čuo od nekih kolega koji su nakon odbijene tužbe kod upravnog suda opet bili pozivani u Tvrtkovu kod vještaka???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako kolega tadija,imaš pravo ja primam naknadu plače od MUP-a prema zakonu o radu, tj. do pravomočnosti rješenja o mirovini i to od 27.siječnja 2009. godine koja mi je veća nego primanje po rješenju o mirovini.

 

- Tocno,

to ste ostvarili prema pravilniku o pravima iz HZZO i starog ZP cl. 97 te novog ZP i cl. 20 i svoje pravo koristite dok ispunjavate uvjete, naravno ako je to za vas povoljnjije, sto smatram da jeste.;-)

 

 

E sada kako si napisao u postu da mi je naknada veća od mirovine to sve stoji, ali mi nije jasno ako je Upravni sud 05.09.2012.god, odbio moju tužbu tj. potvrdio rješenje o općoj mirovini koja mi je priznata počevši od 11.prosinca 2007.god.a ja do današnjega dana nisam od strane HZMO-a dobio nikakovo rješenje.

Također mi nije jasno dali će HZMO automatsko poslati to rješenje

 

 

- sve dok se postupak ne zavrsi (tuzba rjesena,-- zalbe ????) HZMO vam nece poslati rjesenje, kada postupak zavrsi stize rjesenje od HZMO, ali sve dok su vam primanja bolja od mirovine uzmite sto vam zakonski pripada to je vase pravo koje ste ostvarili.:policajac:

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija