Jump to content

Razdvajanje braniteljskih mirovina od običnih


connected

Preporučene objave

http://www.poslovni.hr/hrvatska/kada-ce-porasti-mirovine-evo-mrsiceva-odgovora-245911

 

Govori se da će se mirovine po posebnim propisima,a to su u velikom broju mirovina stradalnika domovinskog rata razdvojiti od običnih civilnih mirovina.

Pišu da će se braniteljske isplaćivati iz proračuna i da će usklađivanje ovisiti o mogućnostima proračuna.

 

Obična mirovine će se isplaćivati iz fondova i koliko sam shvatio biti će usklađivane.

 

Zanima me kao običnog smrtnika što znači to razdvajanje?

Ako će biti dovoljno novca u proračunu mirovine će se isplaćivati i usklađivati,a ako neće znači li to novo smanjenje mirovina stradalničke populacije ili njihovo neusklađivanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.poslovni.hr/hrvatska/kada-ce-porasti-mirovine-evo-mrsiceva-odgovora-245911

 

Govori se da će se mirovine po posebnim propisima,a to su u velikom broju mirovina stradalnika domovinskog rata razdvojiti od običnih civilnih mirovina.

Pišu da će se braniteljske isplaćivati iz proračuna i da će usklađivanje ovisiti o mogućnostima proračuna.

 

Obična mirovine će se isplaćivati iz fondova i koliko sam shvatio biti će usklađivane.

 

Zanima me kao običnog smrtnika što znači to razdvajanje?

Ako će biti dovoljno novca u proračunu mirovine će se isplaćivati i usklađivati,a ako neće znači li to novo smanjenje mirovina stradalničke populacije ili njihovo neusklađivanje?

 

Kaže Mrsić: " Imamo dva mirovinska sustava - jedan je mirovinski sustav koji je po Zakonu o mirovinskom osiguranju - za radničke, obiteljske i invalidske mirovine. Drugi dio sustava su mirovine po posebnim propisima gdje spada vojska, policija, branitelji, rudari, saborski zastupnici itd., i na taj se sustav godišnje troši oko 13 milijardi kuna", rekao je

Inače, kao karakteristiku hrvatskoga mirovinskog sustava Mrsić je istaknuo je veliki broj invalidskih mirovina. "Mi smo šampioni invalidskih mirovina, oko 12 posto su invalidske mirovine u sustavu dok u Europu u najgorem slučaju ima 10-ak posto takvih slučajeva", kazao je je."

 

*********************************************************************************************************************************************

 

Iz ovoga se vidi da nema ni on sam pojma koliko kojih mirovina ima i pod koju kategoriju spadaju.

 

Meni osobno piše " invalidska mirovina " ne piše mi " braniteljska mirovina ".

A vama ?

 

 

Pojma oni nemaju. Nek nam vrate onih 10 % i nek nas stave u kategoriju mirovina " PM " samo nek nam isplačuju naše mirovine i ne smanjuju ih više nikada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Braniteljske mirovine će biti istoe kao i do sada.

Povećanje aktualne vrijednosti mirovine..........sve isto.

 

Nema razloga za diskusiju.

 

I promijenite najlon na rolama za "pecanje".

 

I kupite si "ROD-POD" za one koji pecaju na jezeru iliti baretinama.

A oni koji pecaju na DUNAVU , DRAVI ILI SAVI, 0,40 i mamac ispod hranilice, ne iznad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija