Jump to content

Kako prodati dionice HRVI-a


zastitar_2

Preporučene objave

Poštovani prijatelji

Danas sam nakon 4 godine čekanja dobio rješenje o dodjeli dionica HRVI.

Piše od koje firme sam dobio koliko dionica i koje su nominalne vrijednosti ali mene zanima što sada sa tim.

Ja bih prodao ali neznam niti kome da se obratim i što mi je potrebno još osim ovoga rješenja pa vas sve molim ako imate slično iskustvo da mi napišete.Inače živim u Petrinji.

Moja email adresa je :

zastitar_2@net.hr

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prijatelji

Danas sam nakon 4 godine čekanja dobio rješenje o dodjeli dionica HRVI.

Piše od koje firme sam dobio koliko dionica i koje su nominalne vrijednosti ali mene zanima što sada sa tim.

Ja bih prodao ali neznam niti kome da se obratim i što mi je potrebno još osim ovoga rješenja pa vas sve molim ako imate slično iskustvo da mi napišete.Inače živim u Petrinji.

Moja email adresa je :

zastitar_2@net.hr

 

Puno hvala.

 

Pozdrav Kolega!

Ja sam osobno otišao u banku gdje podižem mirovinu i zatražio od djelatnika banke da mi da broj od brokera njihove bankarske kuće.

Dobio broj i kontaktom sa brokerom isti mi je sve objasnio kako, gdje i što poduzeti po istom. Uglavnom imaj povjerenja u brokera. Uzet će ti određeni dio provizije ali nije strašno, a bez njega ne možeš prodati na burzi svoje dionice.

Da ne duljim .... brokeru i on obavlja svoj dio, a uz tvoju suglasnost o prodaji i prodaje, lova ti je na računu za 3-4 radna dana.

Savjet:

Ako si u blokadi FINA-e, uzet će ti sve do namirenja ovrhovoditelja. Tom prilikom je bolje da daruješ dionice.... npr. suprugi,bratu, stricu, te ih oni daju u prodaju. Pin koji dobiješ u SDA (Središnjoj depozitarnoj agenciji) ostaje isti i čuvaj ga dok si živ. Pin ostaje isti.

Broker će ti sve objasniti.

Pozdrav i javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dolazi li pin sa poštom na osobni zahtjev ili nekim automatizmom nakon primitka obavjesti o dodjeli dionica?

Prvi PIN dobio poštom 2-3 dana od SDA. Obzirom da sam prvi PIN izgubio, a prilikom druge prodaje dionica. Radilo se o darovanju dionica na suprugu. Tom prilikom ja i supruga smo otišli u SDA u ZG i dobili odmah PIN. Samo što je supruga imala tekući u ERSTE, a i brokera iz ERSTE banke i sve ostalo po starom, samo što je novac prebačen na njezin račun, a ne moj, obzirom da sam bio u blokadi kao jamac, ali sam prethodno zaštitio račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaštitar 2, ja predao zahtjev u 11mj.2009, i još nisam dobio dionice,reci mi dali si ih zvao i pisao požurnicu,

 

Hvala!

 

Pozdrav arwen1. Ako mene pitaš. Da, slao sam i požurnice i visio na tel. svakih 15 dana. Eto bilo pa prošlo , ali sam čekao Rješenje oko 2 god. Prodao ih odma ko dukate. Bila je pušiona 3-4 tis. kuna... ali da sam čekao do danas, još gore. Dionice su bile Kutjevo, Luka Rijeka i Adriatic. Prodao u dva navrata. U prvoj prodaji " spušio" iz razloga što sam bio blokiran, a nisam znao.... kao jamac svojem dragom kumiću. Druge sam darovao suprugi i para 3-4 radna dana na njezin račun od prodaje preko brokera. Eto to je to!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kako uopće dobiti dionice HRVI-a? Predao zahtjev za dodjelu dionica u 4. mj. 2009.g na privremeno rješenje o 20% HRVI rekli čeka se 3-4 god. kada dobijem trajno da im ga dostavim. Dostavio u 5. mj. 2012. g. i čeko.... Povremeno zvao, pa biće krajem godine , pa biće početkom godine... Do danas kažu nisam više na redu sa 2009. nego sa rješavanjem predmeta iz 2012. !? To je vele po nekakvom novom zakonu koji kaže da dolaze u obzir samo trajna rješenja te mi se vrijeme čekanja računa od trajnog rješenja ( ne moram spominjati da do danas takva priča nije bila) pa zar ću još morati čekati 3 god. Molim pomoć i savjet! Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kako uopće dobiti dionice HRVI-a? Predao zahtjev za dodjelu dionica u 4. mj. 2009.g na privremeno rješenje o 20% HRVI rekli čeka se 3-4 god. kada dobijem trajno da im ga dostavim. Dostavio u 5. mj. 2012. g. i čeko.... Povremeno zvao, pa biće krajem godine , pa biće početkom godine... Do danas kažu nisam više na redu sa 2009. nego sa rješavanjem predmeta iz 2012. !? To je vele po nekakvom novom zakonu koji kaže da dolaze u obzir samo trajna rješenja te mi se vrijeme čekanja računa od trajnog rješenja ( ne moram spominjati da do danas takva priča nije bila) pa zar ću još morati čekati 3 god. Molim pomoć i savjet! Hvala.

 

Kolega pozdravljam te... ali ne želim ti " popovat" Ak imaš trajno HRVI... temeljem toga tražiš dopisom dionice temeljem ZOPHBDR-a. Međutim, postoje osobe koje su bile u fazi " privremenog Rješenja o invalidnosti... i dobili dionice" Osobno smatram za sebe. Kada sam dobio TRAJNO HRVI. Podnio Zahtjev za dodjelu dionica temeljem Zakona: Dobio , ali prošlo je oko 2 god. natezanja...zivkanja, požurnica itd. Naime: Ako imaš npr: 20% hrvi i dobiješ dionice po tom Zakonu, TRAJNO,a kasnije revizijom iliti povečanjem invalidnosti...npr.30, 40, 50 % spada te razlika dodjele dionica... ali moraš sam zatražiti.Poslati Zahtjev, dopis ili sl. Nitko ti neće na stol stavit Rješenje ako sam ne poduzmeš potrebite korake i radnje temeljem ZOPHBDR-a. 14. god sam u mirovini i kao kolega ti kažem da je u tom periodu bilo " izmjena i dopuna zakona o braniteljima ohoho."

Eto kolega prati proceduru i smatram osobno da će sve sjest na svoje mjesto... ali strpljenja!

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kako uopće dobiti dionice HRVI-a? Predao zahtjev za dodjelu dionica u 4. mj. 2009.g na privremeno rješenje o 20% HRVI rekli čeka se 3-4 god. kada dobijem trajno da im ga dostavim. Dostavio u 5. mj. 2012. g. i čeko.... Povremeno zvao, pa biće krajem godine , pa biće početkom godine... Do danas kažu nisam više na redu sa 2009. nego sa rješavanjem predmeta iz 2012. !? To je vele po nekakvom novom zakonu koji kaže da dolaze u obzir samo trajna rješenja te mi se vrijeme čekanja računa od trajnog rješenja ( ne moram spominjati da do danas takva priča nije bila) pa zar ću još morati čekati 3 god. Molim pomoć i savjet! Hvala.

 

Ovo ima samo kod nas, konstantno mjenjanje zakona i pravilnika..predao 2009 zahtjev s privremenim HRVI, nadopunio predmet s trajnim HRVI 2011 i rekli sve u redu, važi vam vrijeme prve predaje zahtjeva..i dobio dionice prije mj dana..Poštovani sportas70, možda ono što dobijete 2016-e bude vrijedilo nekih poštenih novaca, a ne kao sad od nominalnih 24500( za 30%) izvukoh jedva 6 i nešto sitno..(e da, još mi ostale dionice Vjesnika koje ne dam za 9kn, čekam da narastu na bar 500-600 :tikvan:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija