Jump to content

Novčana sredstva iz ugovora o doživotnom uzdržavanju


extremni

Preporučene objave

Moj otac ima potpisan ugovor o doživotnom uzdržavanju sa svojom tetkom još iz 2000. godine.

U stavci 1. ugovora navedene su nekretnine kojih je ona vlasnica i korisnica, dok stavka 2. kaže da je ona voljna ostaviti nekretnine pobliže navedene u članku 1. tog ugovora zajedno sa svim pokretninama koje se nađu po njenoj smrti svom nećaku.

 

Zanima me značenje ovog dijela stavka 2. Da li u to ulazi novac koji ona ima na računu u banci, koji prije 16 godina nije ni postojao na toj banci, ni u tom iznosu (kamate, dodatna ušteđevina).

Da li novac na računu ulazi u ovo *zajedno sa svim pokretninama*, i ako ne na koji način je najbolje sa osobom regulirati i to da novac nakon njene srmrti ostaje osobi koja se brine za nju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nov sam u ovome i nisam na TI sa zakonima i sličnim.

ovo pitanje moram shvatiti ozbiljno i treba mi nekakav odgovor kako bih bio siguran. ili barem u koga otići potražiti pomoć po ovom pitanju. (javni bilježnik, odvjetnik, neznam ćije je područje to pobliže, jer sam mladi i nisam se susretao sa pravnim stvarima, a nije ni otac za to.

riječ je o lijepoj svoti novca, i zato mi treba pomoć kako doći do odgovora, jer ako se ne tumači na taj način onda taj novac dopada na 15 nasljednika koji će moći uživati što nisu zaslužili.

da li postoji još neki oblik ugovora koji bi se mogao potpisati samo za račun i sredstva na njemu, neovisno o ugovoru za doživotno uzdržavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mogu doći do ove presude o kojoj govorite vrhovnog suda, da vidim što ona kaže, i što je sa pobijanjem ovakvog ogovora po vašim saznanjima ili iz prakse neznam da li odgovarate iz iskustva, znanja pravnog ili znanja stečenog.

koliko sam negdje razumio i porez na nekretnine ide u iznosu od 5 %, ali se umanjuje svake godine od potpisivanja ugovora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mogu doći do ove presude o kojoj govorite vrhovnog suda,

pronađite stranicu Sudske prakse VSRH,u tražilicu unesite broj odluke.

da vidim što ona kaže,

kaže ono što vam je već rećeno,da buduća imovina može biti predmetom ugovora o dož.izdržavanju.

i što je sa pobijanjem ovakvog ogovora

kako mislite "što je",svaki se ugovor može pobijati,a hoće li se u tome uspjeti je nešto drugo.

porez na nekretnine ide u iznosu od 5 %, ali se umanjuje svake godine od potpisivanja ugovora

dobro ste čuli,umanjuje 5% za svaku godinu uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija