Jump to content

moje i tvoje u našem braku


anonimno

Preporučene objave

U braku smo 5 godina. Suprug je postao vlasnik stana u kojemu živimo 6 mjeseci prije braka. Da li je to u slučaju razvoda samo njegova imovina? Ne razmišljam o razvodu, ali bih željela kupiti na kredit vlastiti stan. Da li je moguće da taj stan bude samo moj, odnosno da se ne dijeli kao imovina stečena u braku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan koji je muž unesao u brak,ako dođe do razvoda-iznosi ga kao svoj, dakle imovinu koju je svaki clan unjeo kao svoju u brak,kod razvoda dobiva je nazad,ali od dana stupanja u brak-sve se stjece zajedno i ako dode do razvoda dijeli se pola-pola, osim ako za neku pokretninu ili nekretninu se moze dokazati da ju je stekao bas on, odnosno npr, darovanje muzu stana u braku od njegovih roditelja-to muz i iznosi kao svoje iz braka...

 

Tihomir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se - brak nije institucija za stjecanje imovine, niti je to bila moja namjera. Udala sam se iz ljubavi i želje za obitelji. Muž mi je ok (za sada) i ne razmišljam o rastavi (trenutno). Što donosi sutra, to ne znam, kao ni nitko od nas. U trenutku ulaska u brak završavala PDS i bila bez posla, a danas sam dosta uspješna u svom poslu što mi donosi i određenu novčanu korist. Dosta novca trošim na naše zajedničko kućanstvo, dakle na uređenje stana na koji u slučaju da stvari u braku krenu . nizbrdo - nemam nikakva prava. Po meni bi bilo pošteno da i ja u ovakvoj situaciji mogu kupiti nešto što je samo moje... Ovako ispada da u slučaju rastave on može samo izvući korist od mene - njegov stan je naravno njegov (što mi je skroz skroz ok) a još ima pravo i na pola ¨mog¨ stana.... Kao što vidiš, u ovom slučaju žena definitivno nije sponzoruša (predrasude, predrasude).

Mislim da ovo što želim nije nepošteno - puno više od svega tu ima želje za stjecanjem potpune ravnopravnosti sa mužem kojeg volim. Ima li netko dobar savjet ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SAvjet:

 

Ti fino kupi stan, na ime svojih roditelja (ako si jednicica, super, ako ne.. onda.. bumo nekaj zmislili) i onda taj stan fino uređuj, živi no da on ne uđe u bračnu tečevinu !!

 

Sada me budu tu svi kritizirali .. da kak ja to mogu i pomisliti a kamoli napisati !!

 

A kaj mogu, posao je takav da se stranci mora dati savjet kak da uspje u svojoj nakani - leganlno, a da li je to moralno ili ne.. to neka stranka sama odluči !!

 

Mislim da je gospođa odlučila !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da predivan !! divota i krasota !!

 

Niste jedinica ?? hm.. a da na djecu malodobnu kupite (po statistici 95 % djece u slučaju razvoda pripada majkama) pa tako u (nedajbože) slučaju razvoda, eto djeca pripadnu vama i tako i stan.. jel.. a onda je sve lakše..

 

Sve ovo izgleda jako bezosječajno i grubo i nemoralno, no vidite i tu po ovim svim postovima, a to je tek 1 % onog kaj se u životu dešava!

 

Tako da ovi savjeti i prijedlozi su nažalost prilagođeni zivotu i vremenima u kojima živimo !!

 

Nadamo se da ih neće trebat primjenjivati, no .. ko se jednom opeće.. na hladno puše !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predbracnim ugovor dvije stranke u naravi suprotnog spola koje je spojila igra hormona i kemijskih spojeva a u stvari genetski iskodiran nagon za produzetkom vrste i prenosenjem najboljih gena na potomstvo kao napr,

1. Misici

2.Obrijana glava

3.Zna tjerati loptu po igralistu

4.Vozi BMW,CLK,CL,CLS,ML ili slicno brabus,amg

5,ima 2 kg.zlata oko vrata

6.sve ostalo manje bitno

 

Znaci dvije psobe koje zbog ljubavi a ljubav je slijepa kazu na crkvenom vjencanju da ce se voljeti i postvati u dobru i zlu dok ih smrt ne rastavi potpisu predbacni ugovor kojim se definiraju sljedeci pocetni i krajnji momenti:

1. Posebna imovina prije stupanja u brak

2. Naci i kolicina seksualnih odnosa za vrijeme trajanja zaljubljenosti a to traje 7. godina

1a. Minimalna kolicina u mjesecu

1b. maksimalna kolicina u mjesecu

1c. pravo na dane sa glavoboljom

1d. pravo na ljubavnicu kad zena prestane htjeti spolne odnosaje

2. Rastava

2a. Podjela imovine, tvoja,moja i zajednicka

2c. Pravo na uskracivanje kontakata sa djecom

2d. Pravo na neplacenje uzdrzavanja ako ti zena i socijalna oduzmo pravo za trajanja vazece bracne zajednice pravo na kontakte i ravnopravno sudjelovanje u odgoju zajdenicke ili djece kojima je samo majka poznata

2e Pravo na utvrdjivanje ocinstva zbog zabrane kontakata

4.Nakon svega se postavlja pitanje cemu brak ako se mozemo klonirati,umjetno oplodjivati i kupiti jajnui stanicu i platiti rodjenje dijeteta kod majke surogata...

 

A gdje je tu romantika i postovanje,lojalnost,mladost i volja za sexom ne traju vjecno a isvaki drugi nije puno razlicit od onog prvog....

 

razocarani romantik koga je prva zena xxxxxxx

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto kao što sam u subjectu opisao ne bih se štel mešat ali ipak moram napisati. ŠOKIRAN sam ovakvim hladnim, pronicljivim i proračunatim razmišljanjem i pitam se čemu se ženiti ako su sve žene ovakve. Volim ga la, la, la, la ali kad bude loše skačem s broda koji tone i uzimam sve materijalno (što je vrijedno). Kako bi se Vi osjećali da Vaš muž na ovakav način razmišlja Vama iza ledja? Sramotno nezrelo.... Da ste u srednjoj školi pa tako sitno razmišljate ne bih bio ljut ali ovako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi i suprug možete zaključiti ugovor kojim uređujete imovinske odnose i tim ugovorom odrediti što predstavlja zajedničku, a što posebnu imovinu bračnih drugova. Prema tome, ugovorite da je stan koji je suprug kupio njegova, a onaj koji vi kupite na kredit samo vaša vlastita imovina.

Ovo, naravno, ukoliko vi i suprug igrate otvorenim kartama pa možete razgovarati i sporazumjeti se na takav način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Interesantno, mužek je radil i udržaval vas dok ste vi završavala školovanje i bila bez posla...

Tada je bilo u redu da je sve "zajedničko" i da živite na njegov račun.

Sada, kada ste se zaposlila, više vam nije "in" "zajedničko", nego bi "malo svojega jer nikada se ne zna", a i stan je njegov, pa je red da i vi imate nešto samo za sebe.

To što je stan bio njegov i prije braka, nema veze.

Ah, da, niste ni sponzoruša.

Još bu na kraju ispalo da je muž, mada se to na početku ni tak činilo, "sponzoruš". On je sigurno znal da ćete vi dobiti super posel i mlatiti puno para, pa je rintal k'o konj tih prvih par godinica kako bi kasnije mogao na vašu grbaču. I nije to sve, fino si je on zamislil i da onda, kada se silno obogatite, traži rastavu, svoj stan ionak ne bu dijelil, te vam zeme pola vaš super masne i unosne zarade.

Kažu da je ljubav slijepa.

Nadam se da će vaš suprug progledati na vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate normalan brak i razumnog muža, najbolje vam je sačiniti Ugovor temeljem kojega ćete se dogovoriti da svaki zadržava svoju posebnu imovinu!

Točno je da brak nije mjesto za stjecanje imovine, ali to kaže samo onaj tko nije u životu ništa vidio ni čuo! Ima puno i muškaraca i žena koji se udaju/žene zbog imovine!

U braku vrijeme prolazi, danas su normalni odnosi a tko zna što donosi sutra!

Zato pametni ljudi na vrijeme riješe pitanje imovine, ugovorima! Takvih ugovora ima sve više i nisu sramota, samo su racionalni u današnje doba velikog broja rastava i problema!

Stoga se pridružujem savjetu /i to svima u braku, jer je bolje riješiti ta pitanja dok je situacija normalna nego se poslije parničiti i imati problema/ da zaključite ugovor sa svojim suprugom temeljem kojeg ćete odrediti da je stan kojeg kupite vaša posebna imovina!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte se obeshrabriti brojem primitivnih odgovora na Vaše pitanje!

To je samo odraz činjenice da prosječan Hrvat ima 36. godina i osnovnu školu /rezultat statisitike sa posljednjeg popisa stanovništva u RH/.

Danas veliki broj ljudi zaključuje Ugovore o posebnoj imovini u braku, tako je sve puno jasnije i transparentnije! Sam zakon kaže da sve što se zaradi u braku je u vlasništvu pola/pola, no što to znači u konačnici?

U pravilu dugotrajne sporove nakon rastave braka i gubljenje dragocjenog vremena!

S obzriom na velik broj rastava brakova, to su postala normalna pitanja i normalni odnosi, jer tako će i vaš suprug znati na čemu je, a i vi ćete se osjećati sigurnije u odnosu.

Neka vam bude jasno da danas većina muškaraca i žena koji pošteno zarađuju više iznose, imaju svoj posao /privatni/ u pravilu ima i zaključen ugovor o imovini - iako o tome većinom ne pričaju zbog primitivaca!

Ja sam pred brakom, i planiramo zaključiti Ugovor o tome da se u braku ne stječe zajednička imovina! Odnosno ono što je na moje ime je moje, a ono što je na njegovo ime je njegovo! Tako da neke stvari budu jasne od prvog dana!

To nema veze s ljubavlju i našim odnosom, i on to razumije i slaže se s tim!

Uostalom, najgore je u životu gubiti vrijeme na sporove oko imovine iza raspada braka - to će vam reći svatko tko je vidio kako ti sporovi izgledaju i kako se nisko ljudi mogu spustiti u tim parnicama!

Naprasto odvratno, kad ih gledate sastrane zaključujete da bi trebalo oboma oduzeti djecu i svu imovinu!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovori bi bili "primitivni" da se žena udaje, pa prije braka želi urediti situaciju.

Ali ova se toga sjetila nakon 5 godina.

Ono, dok nije imala ništa, onda je bilo u redu da je na grbači supruga, a sada, kada dobro zarađuje, e sada bi se ona dijelila na njegovo i svoje.

Uostalom, čini se da taj brak neće još dugo.

Čim joj je to sve prije valjalo, a sada odjenom ona želi promjenu, onog trena kada to spomene suprugu, čovjeku će postati jasno s kime se oženio.

Velim, da je to uređivala onako kako sada želi prije braka, kada je bila nezaposlena i školovala se, onda bi bilo OK, ali ovako, njega je iskoristila dok nije dobila što želi, a sada bi odjednom odvajala financije itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I svatko tko imalo misli i drži do sebe i svoga dostojanstva, a time i do svoga partnera i zajedničke djece će učiniti jednaku stvar, pa bilo to prije sklapanja braka ili naknadno...

 

Ako se i školovala, za to vrijeme je bila kod kuće, kuhala mužu, pekla kolače koje voli, dočekivala i ispračala goste, peglala mu košulje, čuvala djecu i stišavala ih da ne budu glasni dok se tata odmara nakon posla, time mu pomagala i olakšavala eventualno napredovanje na poslu i karijeru..i istovremeno radila na sebi i svome obrazovanju...

Da li to ima cijenu?

Koliko to vrijedi?

Može li se to iskazati u novcu?

 

I zato ne pričajte gluposti....

Današnja odluka dvoje da skupa žive podrazumijeva drugačije sređivanje svih njihovih odnosa..

Lakše i jednostavnije će se dočekati zajednička starost ili nenadani razlaz...

Sve će biti na papiru...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo je alimentacija zajednicka..

a moj sin sa 8 godina nakon sto ga cudom uspijem cuti a od 24.09.2003 do sada me vidio 6 puta 6 sati ukupno kaze da njemu ne trebaju igracke vec novac..

kaj za drogu a njegova majka se svim silama bori da ga otac ne moze vidjeti ni njega ni njegovog mladjeg brata...

tri rodjendana nisam djecu vidio ali tu se razglaba o novcima.

Zakon je jasan postoji posebna imovina stecena prije braka ili dobivena darovnim ugovorima za vrijeme trajanja braka...

gluposti...

ja mislim da je doslo vrijeme da se ukine institucija obitelji i braka ...

pa kad ljubav pukne mili moji kuda koji...

sex na neutralno mjestu i bez zajednickog zivota a djecu nek radjaju lezbace sa umjetnom oplodnjom a pederi nek traze umjetne maternice jer imaju i oni pravo na djecu...

sva sreca sto je armagedon blizu pa ce pobrisati sve one koje nakon crkvenog vjencanja ostavljaju svoje muzeve i ukracuju im kontakte sa samo njihovom djecom,,,

a djeca sa 8 godina hoce novac a tata im ne treba..

valjda si hoce drogu kupiti..

tata dva sina

koji pise podneske ministarstvu....javno....

osniva udrugu za zastitu djece i oceva..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

neka se muški dio koji posjećuju ovaj forum ne ljute, ali bolje izgubiti povjerenje u muškarce prije braka nego u braku, jer kad se radi o rastavi, nitko nije tak "super" da bi sve podijelio drugoj strani. Rastava se ne radi kada je sve super, nego kad ste ogorčeni, ljuti i izgubite povjerenje u blisku osobu, a ljudi se onda pretvaraju u svašta. Barem o tome stalno čitamo...zato se vi zaštitite što prije, nešto mora biti samo vaše (i u mislima), kao da on vama sve kaže?! možeš misliti.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam udana i nisam primitivna ali ni najmanje ne razmišljam o tome da nekakvim ugovorom uređujem nekakve buduće loše odnose. Naglašavam, nisam primitivna i ako netko to želi, slobodno, ali čim se o tome razmišlja, barem kad bih ja o tome razmiljala meni bi to bilo upozorenje da i nije sve ok. U mom braku nije bitno što je čije, tko koliko zarađuje i sl. to je sve naše, i kad bilo što kupim za kuću ne kupim to sebi već nama. Dapače, ja uživam što je to naše, ali to je zato što se volimo i što je moj suprug stvarno ok. Ali ovo je moj slučaj a svi znamo kakvih sve slučaja ima. Stoga neka svatko uređuje svoje odnose kako njemu/njima paše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Eh, nitko na početku ne misli o problemima i što kad se stvarno dogode. A ja sad, nakon svega što mi se dogodilo, gorko žalim što nikad nisam razmišljala da se moram brinuti za sebe ma koliko zaljubljena bila i da nema ništa loše u tome.

 

Prije 20 godina kad sam se udavala, bila mi je grozna i sama pomisao na podjele tipa moje, tvoje i naše, a pogotovo predbračni ugovor. To mi se činilo vrlo hladno i proračunato, ta voljeli smo se više od svega i cijeli svijet je bio naš - što bi moglo poći po zlu?

 

Prije braka, studirala sam i živjela sama 7 godina, skromno i podstanarski, sama od 17. godine bez roditelja koji su umrli. Skucala sam za to vrijeme svoj namještaj za 30-ak kvadrata, svoje kućanske aparate, svoje lonce, rajngle, tanjure, posteljinu, ca. 5000 maraka ušteđevine i masu neophodnih sitnica i sve to s velikom ljubavlju unijela u mali stan koji nam je na privremeno korištenje dao njegov rođak, samo s obvezom da plaćamo režije.

 

Kad je došao zakon o otkupu stanova, i rođak nam ponudio da ga otkupimo jer on živi u Švedskoj i tamo ima familiju, ja sam dala svu svoju ušteđevinu, bez potvrde naravno, pa to je i tako sve naše, za nas, i zašto bi zaboga tražila od muža da potpiše da sam ja dala te novce? Eh, da sam znala što su skuhali njegovi starci, (kasnije se ispostavilo-u dogovoru s njim): stan je, kao, formalno, otkupio moj svekar, pa darovao mužu, navodno da ne bi morali platiti porez na kupnju nekretnine, i tako je stan upisan samo na muževo ime. Onda su odnosi u braku još bili odlični, ali on je očito već onda mislio na sebe.....

 

Prošlo je par godina i mi kupujemo veći stan, i ovaj mali ostavljamo banci za hipoteku. Pošto hipoteka glasi na manji stan koji je upisan na njega, i novi stan se upisuje samo na njega. Ja i tada ne razmišljam o tome, ta zašto bi, dobro nam je....Hipoteku naravno plaćamo skupa, kasa je zajednička, ali ja ne mogu dokazati da ja doista plaćam kad je sve u jednoj košari a uplata glasi na njega.

 

Ja sam cijelo vrijeme braka donosila novce u kuću, najčešće i dosta više od njega, ali moj hendikep je bio da sam radila na određeno, po ugovorima i nikad zapravo nisam bila kreditno sposobna, pa sve do nedavno kartice, kredit i slično, sve glasi na njega dok ja nisam otvorila svoju firmu u struci. Naravno, ispada da ja ne doprinosim, kad se gleda izvana. A ja ipak plaćam stambenu štednju, koja je podijeljena na četiri ugovora (mi i djeca), ali novci idu od moje zarade. Plaćam i sve račune u dućanu, sa svojim novcima idem na plac, sa svojim novcima tankam benzin, plaćam servise, registraciju, kasko i osiguranje za stan, kupujem djeci odjeću, cipele, knjige za školu, kupujem parkete, kuhinju, uređujem kupaonu, kupujem ormare i krevet za spavaću sobu....i dalje ne pitam, jer eto, ja sad mogu, zarađujem više, a to je sve za nas, za djecu....

 

A onda dolaze loša vremena - jedna, druga, treća ljubavnica, sve odreda njegove kolegice ili asistentice na poslu, i da ne duljim s tim, nakon 4 godine odseljavanja doseljavanja, zaklinjanja u ljubav i bezočnih laži, meni pukne film i odlučim podnijeti tužbu za razvod. Djeca su punoljetna, i nisam očekivala velike probleme.

 

E tek onda me dočekao hladan tuš - ispalo je da na sudu moram tražiti pola imovine, jer je sve upisano na njegovo ime i da ako to hoću riješiti jednostavnije, neka ga nagovorim da prepiše pola stana na mene. Inače, kažu mi, ionako neću imati pravo na pola cijelog stana, nego samo na pola od razlike vrijednosti starog stana koji je dobio darovnicom i ovog novog, jer je stari stan njegova osobna imovina. Također, stambena štednja koja glasi na njegvo ime je njegova, a to što sam ja ulagala u stan ne mogu ništa posebno profitirati, jer su računi glasili na njega zato što je i stan na njega, a samo tako se mogla dobiti porezna olakšica za ulaganje u stan, pa sam ja bila dovoljno blesava da dozvolim da majstori izdaju račun na njega.

 

Ima toga još, ali i ovo je sasvim dovoljno da dobijete sliku. Dakle, sad sam ja u poziciji da moram tražiti svojih pola, i da sam glupača ulagala svoje novce u stan u ime ljubavi, zajedništva i sad nemam ništa, a radila sam za to krvavo više od 20 godina.

 

Kad se danas osvrnem na sve, svjesna sam da sam bila blesava što nisam milsila na sebe, ljubavi unatoč, i sasvim sigurno neću savjetovati svojim kćerima da budu blesave kao ja.

 

Darija

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cinjenica je da se ne zivi od ljubavi, niti od zraka.

 

Treba s time biti oprezan, jer kad ljubav prodje, a ostane samo zrak, a godine prodju, kuda krenuti prazne duse i praznih djepova ???

 

U danasnje vrijeme to nije cudo s obzirom kakva je situacija sto se zarade tice, isplate placa a i pronalaska samog zaposlenja.

 

Predbracni ugovori nisu danas rijetkost, jer kakav je sustav vrijednosti, materijalno je nadislo duhovno, a isto tako i postenje je zadnja stavka na ljestvici vrijednosti danasnjeg drustva u Hrvatskoj.

 

To je na zalost tako, i bolje je da se materijalna strana rijesi prije pocetka bracne zajednice.

Barem ce partneri znati sto ce se dogoditi ako se bracna zajednica raspadne. Pokazalo se da dobar dio bracnih partnera, koji su sklopili predbracne ugovore o imovinskom stanju, vise trudi da tu zajenicu odrzi jer znaju koliko materijalno gube u slucaju rastave braka ( vecina novca ode na odvjetnike)

. Puno se manje brakova rastavlja koji imaju takav ugovor, nego onih koji to nemaju.

Gospodja Darija je primjer ostalima. Ne kazem da negdje nema i obratnih situacija, gdje su bivse supruge opeljesile svoje supruge, a koliko vidim na forumima ima i muskaraca SPONZORA koji su jako dobro prosli izlaskom iz bracne zajednice, ostalo im cijelo malo bogatstvo.

 

Pa dragi moji, zene i muskarci, zastitite se ako mislite da trebate i predbracnim ugovorom da sutra ne biste ostli praznih djepova, na "cistom" zraku.

 

Kako je pjeva " Prljavo kazaliste"

" Kroz moje prazne djepove vjetrovi mi prolaze,

a kroz cipele, kise jesenje ."

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Vrlo zanimljiva tema koja je mnogoštošta pokazala. Interesantno je da je masa sudionika rasprave gospođi spočitnula to što sada želi odvojene financije, i to je prema njima znak pokvarenosti i proračunatosti, a da nitko nije niti jednom riječju iskomentirao činjenicu koju je vrlo jasno spomenula, a to je da je veliki dio svoje dobre zarade godinama ulagala upravo u taj isti stan. Što je s tim novcem? Velikodušni suprug bi zbog toga rekao - evo, ti si ulagala u MOJ stan godinama i ja ću zbog toga, svjestan toga i odgovoran, prepisati na tebe dio tog stana (u nekom odnosu, nije sad bitno kojem, ovisno o ulaganju), tako da i ti imaš sigurnost i spoznaju da time što si uložila zapravoulažeš i u svoju sigurnost i budućnost.

Što bi vi dragi kritičari rekli da jednog dana taj suprug kaže, sori bejbi, bed lak, ja ti imam drugu...a ti sad lijepo izvoli otići iz MOG stana, u kojeg si doduše, ulagala sve ove godine, ali, ko ti je kriv kad si bedasta....

Nitko od sudionika nije spomenuo suprugovu obvezu da tu ženu na neki način osigura. Nego što drugo da ona pomisli,nego da kupi stan koji će biti samo njen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tocno je sto je rekao sugovornik LEAR ispred u postu. Suprug je ocigladno isto jako sebican kad niti ne misli da bi necime zastitio suprugu i njezina je reakcija savim OK.

 

Vidite, ja sam zivjela u bracnoj zajednici, gdje sam 2,5 puta vise zaradjivala i prije ex supruga se zaposlila ( njegova primanja su 8.500 kn). Kupila sam stan prije vjencanja i kad smo se vjencali prepisala mu cijeli stan na njega, jer se on osjecao manje vrijedan zato sto nije radio.

 

Nakon toga sam kupila i novi automobil, po njegovoj zelji, Passat, polusportska verzija na njegovo ime, a trazio je da imamo zajednicko prezime, MOJE, ( vrlo sam cijenjena) jer je dijete problematičnog čovjeka, dijete rastavljenih roditelja, nije mogao nikako naci posao, pa sam mu i tu pomogla itd.

Pristala sam na sve iz ljubavi postovanja prema njemu, ocu svog sina, no na kraju , kad je do svega toga dosao, brak se raspao.

Moja je sreca sto jako dobro zaradjujem pa sam se brzo oporavila ( imam sada novi stan i auto bolji od njegovog ) od tog gubitka, no sto bi bilo da ne zaradjujem dobro, kao sto je to vecini ovdje na forumu?

 

Jedino sto sam trazila od njega jeste da uzme nazad svoje prezime, a da moje "vrati meni" i sve mu ostavila za uzvrat, no on i dalje ima moje prezime i masno koristi utjecaj tog prezimena i niti ne misli da ga promijeni.

 

Cinjenica je da je ljubav slijepa, ali od ljubavi se ne zivi i bolje je urediti sve sto se tiče imovinsko-pravnih odnosa prije pocetka pocetka, nego prije pocetka kraja.

 

Pozdrav!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija