Jump to content

Žalba na obavezni prekršajni nalog


lovor01

Preporučene objave

Pozdrav,

 

primio sam obavijest o obaveznom prekršajnom nalogu zbog parkiranja "na mjestu kojim ugrožavam sudionike u prometu"

Kako sam toga dana bio parkiran na strani ceste na kojoj nema prometnog znaka zabrane parkiranja ni zaustavljanja, a središnje crte nema, a također do suprotnog ruba ceste je postojao razmak veći od 4 m (imam fotografiju), smatram da nema razloga da se to smatra prekršajem i radnjom opasnom za sudionike u prometu. Također, radi se o vrlo malo prometnoj cesti (Dubravkin put), te smatram da je kazna napisana iz političkih (parkirani auti tamo smetaju nekoj "gospodi"), a ne prometnih razloga. Razmak između parkiranih auta i susjednog ruba ceste je bio dovoljan da se mimoiđu dva automobila. Na suprotnoj strani ceste je parkiranje i zaustavljanje zabranjeno.

 

Može li temelj za prekršajni nalog biti neka interna odluka grada Zagreba da je tamo parkiranje zabranjeno, a to nije označeno prometnim znakovima?

 

Imam li temelja za opravdanu žalbu i molim sugestije za žalbu.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
zanima me da li se moze prebaciti kazna za nepropisno parkiranje od 300kn..s tim da je u međuvremenu stigla kazna od 2000kn jer nisu dostavljeni podaci o vozacu..pa me zanma dal se to moze prebaciti na vozaca?i kako?
Završena priča.Nisi poslao pa došle 2 milje.Sad ćeš se na to žalit.Nisi imao vremena ili si zaboravio.

Ako si ti vlasnik onda nije kriv vozač jer on nije ni trebao poslat podatke pa zašto da to i plati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Molio bih Moderatora ako može ponoviti link na žalbu iz priče "Žalba na obavezni prekršajni nalog" jer link objavljen travanj 4, 2016 ne radi više.

Naime u istoj sam situaciji (dobio sam kaznu na 2000 kn zbog ne slanja podataka, iako po zakonu nisam parkirao na mjesto koje ugrožava promet) i ne znam kako sastaviti žalbu.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , berislavk je napisao:

 

Naime u istoj sam situaciji (dobio sam kaznu na 2000 kn zbog ne slanja podataka, iako po zakonu nisam parkirao na mjesto koje ugrožava promet) i ne znam kako sastaviti žalbu.

Hvala unaprijed!

Trebalo je poslat podatke da dođe PN pa se onda žalit na njega da nije bilo prekršaja.

Trebalo bi javit kako je sudac riješio slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija