Jump to content

Građevinska dozvola


lewis

Preporučene objave

Građevinski poduzetnik, na kupljenoj parceli u mojem susjedstvu s kojim se granići moja parcela, pokrenuo je izgradnju velikog apartmanskog objekta, s 24 apartmana. Planiranu izgradnju je već objavio u oglasniku u kojem nudi prodaju tih apartmana.

Na slici u oglasniku vidi se da će objekat biti izgrađen u svim maksimalnim gabaritima, u odnosu na urbanističke uvjete za naše naselje, pa vjerovatno i preko njih. Takav objekat će nadvisiti sve okolne objekte koji su manje obiteljske kuće, zakloniti ih od sunčanog svijetla i pogleda i potpuno narušiti vizuru naselja.

Radovi na iskopu temelja i podzemnih garaža su već poćeli a da nas, okolne susjede, niko nije ništa pitao da eventualno damo neki prigovor ili zahtjev u odnosu na građevinski projekat

Kakva su prava, nas okolnih susjeda. Kod koga i na koji način možemo saznati u kojoj je fazi ishodovanje građevinske dozvole, i da li ćemo biti pozvani na davanje suglasnosti, ili je naše protivljenje i mišljenje da trebamo biti uključeni u taj projekat neosnovano.

Napominjem da se objekat gradi u naselju uz more i na oko 100m od mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakva su prava, nas okolnih susjeda. Kod koga i na koji način možemo saznati u kojoj je fazi ishodovanje građevinske dozvole, i da li ćemo biti pozvani na davanje suglasnosti, ili je naše protivljenje i mišljenje da trebamo biti uključeni u taj projekat neosnovano.

 

Proučite odredbe od čl.105-120 Zakona o gradnji. Nadležni za izdavanje građ. dozvole je upravni odjel za prost.uređenje i gradnju gdje se možete informirati oko iste kao stranka u postupku prema čl.116. Za sve sumnje u nepravilnosti, po prijavi nadležna je građevinska inspekcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Građevinski poduzetnik, na kupljenoj parceli u mojem susjedstvu s kojim se granići moja parcela, pokrenuo je izgradnju velikog apartmanskog objekta, s 24 apartmana. Planiranu izgradnju je već objavio u oglasniku u kojem nudi prodaju tih apartmana.

....

Radovi na iskopu temelja i podzemnih garaža su već poćeli a da nas, okolne susjede, niko nije ništa pitao

 

Ima li na gradilištu istaknuta tabla kakvu inače viđate na svim gradilištima, na kojoj piše tko je investitor, izvođač, broj građevinske dozvole i tko ju je izdao, te tko vrši nadzor gradnje?

Ako nema, gradnja je gotovo sigurno bespravna i možete odmah napraviti prijavu građevinskoj inspekciji. Čak i samo neisticanje table je prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija