Jump to content

Diobeni ugovor između osobe koja je vlasnik i nekog tko nije suvlasnik


krsta1983

Preporučene objave

Poštovanje.

 

Evo jedno pitanjce.

Osoba koja je kupila kuću(u čijem se kupoprodajnom ugovoru vidi da je kupila samo kuću) do zemlje moje bake, na podmukli je naćin nagovorila moju baku koja je stara i senilna da s njom potpiše diobeni ugovor i da zemlja pređe na njega.

 

Da li je taj ugovor valjan pošto ta osoba nije suvlasnik.

 

Napominjem baka nije potpisala darovni niti kupoprodajni ugovor već diobeni.

 

Još da spomenem da se susjed na temelju tog ugovora upisao u katastar i pokušao u zemljišnik ali su ga odbili.

Te je sad podigao tubu protiv nas da mu uzurpiramo privatno vlasništvo.

 

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Evo jedno pitanjce.

Osoba koja je kupila kuću(u čijem se kupoprodajnom ugovoru vidi da je kupila samo kuću)

 

Kako to mislite 'kupila je samo kuću'?

Kuću za rušenje? Drvenu kuću za preseliti?

 

Ako je kupio kuću, kakav je to ugovor? Je li ta kuća legalno sagrađena? Je li uknjižena u gruntovnici?

Ako nije, što točno piše u ugovoru o kupoprodaji?

Građevina i pripadajuće zemljište su neodvojiva cjelina (osim ako se građevina gradi u skladu s institutom 'pravo građenja', ali to je druga priča)

 

 

do zemlje moje bake,a podmukli je naćin nagovorila moju baku koja je stara i senilna da s njom potpiše diobeni ugovor i da zemlja pređe na njega.

 

Kao što smo već bezbroj puta ovdje konstatirali, nema tog pravnog sustava koji može zaštititi ljude od njih samih.

 

 

Da li je taj ugovor valjan pošto ta osoba nije suvlasnik.

 

Napominjem baka nije potpisala darovni niti kupoprodajni ugovor već diobeni.

 

Teško je bilo što ovako sada tu reći kad nemamo uvida u te ugovore u stvarno stanje u gruntovnici.

 

Još da spomenem da se susjed na temelju tog ugovora upisao u katastar i pokušao u zemljišnik ali su ga odbili.

Moguće da su na katastru taj diobeni protumačili kao da mu je baka priznala posjed na djelu čestice.

 

Te je sad podigao tubu protiv nas da mu uzurpiramo privatno vlasništvo.

Kako je mogao tužiti za uzurpaciju vlasništva ako nije vlasnik?

Možda se radi o tužbi za utvrđivanje vlasništva?

 

Ili je tužio za smetanje posjeda. Ali ne znam na koji način mu netko ometa taj posjed, kakav god bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje.

Susjed je kupio kamenu kuću na cestici zemlje, koja je do naše čestice koja se sastoji od kuće dvora i 60 kvadrata vrtla.

 

U kupoprodajnom ugovoru susjeda piše da kupuje kamenu kucu 48 kvadrata i to je to.

 

Jednog dana probija vrata na zidu koji graniči s našom cesticon i kaže to je moje, vaša baka je potpisala diobeni ugovor.

 

Ja sam mislio da se diobeni ugovor potpisuje između suvlasnika iste čestice, a on nije suvlasnik naše čestice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija